Evde cüzzamdan kolayca nasıl kurtulur

Cüzzam, sıcak yerlerde yaşayan kertenkele veya küçük sürüngen türlerinden biridir, bu nedenle gece aktif oldukları ve gündüzleri dinlendikleri için evlerde yaşamayı tercih ederler, bu yüzden cüzzamın eve girmesini mümkün olduğunca önlemek için bazı numaralara ihtiyacımız var, evde cüzzamdan nasıl kolayca kurtulacağımızı önceden bizimle takip edin. Çoğalmak ve sorunlara ve utançlara neden olmak için ..

Cüzzamdan kurtulmak

Evde cüzzamdan nasıl kurtulurum:

Evde cüzzam mevcudiyeti sırasında karşılaştığımız sorunlardan biri, yaşadığınız yerlere bıraktığı, özellikle halı ve perdelerde çok fazla atık bıraktığı için, ev sahiplerine tiksinti ve kızgınlık uyandıran ve misafirleriniz varsa çok fazla utanç yaratan atıklardır.

Cüzzam insan sağlığına herhangi bir zarar vermeyebilir, ancak bu tür canlıların evin içinde var olduğu varsayılır, bu nedenle evin bu ve diğer nesnelerden temizliğini sağlamak için çok basit yollarla ve hilelerle bertaraf edilmelidir.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Hamamböceklerinden sirke ile nasıl kolayca kurtulabilirsiniz?

Evde cüzzamdan kurtulmanın püf noktaları:

  • Piyasada haşereleri, böcekleri vb. Kovan sıvı bir madde vardır, bu maddeyi çatılara, evin köşe ve köşelerine ve evin etrafına da püskürtmek mümkündür, bu da onu yapışkan hale getirir ve cüzzamlar üzerinde yürüyemez ve ondan uzaklaşamaz.
  • Yapışkan bandı fare çıkartması gibi kullanmak, yapıştırılmış bir karton veya özel bir bant üzerine bir parça yiyecek koymak ve cüzzam üzerine geçip yapışana ve hareket edemeyene kadar cüzzamın bulunduğu yerlerde bırakmak mümkündür.
  • Kertenkeleleri canlı yakalamak ve evin hemen dışında onlardan kurtulmak için temizlik aletleri satan mağazalarda bulunan bazı tuzaklar ve özel tuzaklar bulunmaktadır.
  • Cüzzamlıların hareketini yavaşlatmaya yardımcı olduğu için kertenkeleye doğrudan bir nişasta spreyi püskürtmek mümkündür ve kolayca yakalanabilir.
  • Cüzzamdan bedelsiz kolayca kurtulmamızı sağlayan şeylerden biri de yumurta kabuğu, evin köşelerine ve cüzzamların bulunduğu ya da içinden geçtiği köşelere bir miktar yumurta kabuğu koymak mümkündür.
  • Pencereleri ve kapıları dışarıdan bir miktar yanmış araba yağı ile silmek mümkündür, çünkü kertenkeleler kokularından nefret eder ve onlardan kaçar.
  • Safran yapraklarınız varsa, güçlü ve keskin kokularından ve kertenkelelerden kaçtığı için bazılarını evde ayrı yerlere koyabilirsiniz.

Evden cüzzamdan kurtulmanın çok basit yolunu öğrendikten sonra, evinizi her zaman temiz ve sağlıklı kılmak için başkasının işini yapın ..

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin