Evernote, Android’de büyük bir yeniden tasarım başlatıyor

Evernote, şu anda Android’de kullanıma sunulan büyük bir yeniden tasarımın ayrıntılarını açıkladı. Şirket, değişikliklerin kullanıcılara “daha akıcı bir Evernote deneyimi” sağladığını söyledi.

Yeniden tasarımın dört bileşeni vardır: akıcı gezinme, geliştirilmiş not düzenleyici, yeni not düğmesi ve daha hızlı arama.

Yeni gezinme menüsü sol taraftan açılır, böylece notlarınıza, not defterlerinize, kısayollarınıza, etiketlerinize ve daha fazlasına hızlı bir şekilde erişebilirsiniz. Daha modern deneyimlerle uyumludur ve önce bir menüde gezinmeden dizüstü bilgisayarlarınızı parmak izlerinize yerleştirir.

Geliştirilmiş not düzenleyici, yeni biçimlendirme seçenekleri, daha iyi okunabilirlik ve cihazlar arasında daha fazla tutarlılık içerir. Aşağıdaki ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi, metin, metin boyutu, hizalama, bağlantılar ve çok daha fazlası gibi şeyleri değiştirmek için araçlar vardır. Daha zengin özelliklere sahip bir deneyim sağlar ve kullanıcıların hareket halindeyken daha yaratıcı olmalarına olanak tanır.

Evernote’un yeniden tasarımı ayrıca yeni bir not düğmesi içerir. Adından da anlaşılacağı gibi, yeni not düğmesi, kullanıcıların hızlı bir şekilde boş bir not oluşturmasına olanak tanır – veya bir belge tarama, ses kaydetme, ek ekleme ve daha fazlası gibi bir dizi başka seçenek arasından seçim yapabilirsiniz.

Son olarak güncelleme, ilk olarak web’de Evernote’ta sunulan daha hızlı aramayı da içeriyor. Daha hızlı arama, kullanıcıların siz yazarken gerçek zamanlı önerileri görmesine olanak tanır. Her gün kullandığınız bir özellik olmayabilir, ancak uygulamayı kullanmayı daha keyifli hale getiren yaşam kalitesi iyileştirmelerinden biridir.

Evernote güncellemenin şu anda kullanıma sunulduğunu söylese de, birkaç hafta boyunca Play Store’da kullanıma sunuluyor. En son güncelleme yalnızca Android 10 veya daha yenisini destekler; Evernote, uygulamayı Android 9 ve daha eski sürümlere hazırlamak için çalıştığını söyledi, ancak bir yayın zaman çizelgesi sunmadı.

Evernote’a göre, Evernote widget’ı, çoklu seçim, parola yönetimi desteği ve daha fazlası dahil olmak üzere bazı özellikler yeni uygulamada hemen kullanılamayacak.

Bir cevap yazın