Evi temizlemek için limon kullanmanın 5 pratik yolu

Hiçbir evde yoksun kalmayacağı en önemli malzemelerden biri limondur. Asidik yapısı, onu tüm evinizi temizlemek için kullanabileceğiniz en iyi malzemelerden biri yapar. Bu zararlı kimyasal ürünleri evinizde değiştirin ve bugünden itibaren limon kullanın.

Evi temizlemede limon suyunun en akıllıca kullanımı hakkında bilgi edinin.

1- Pencere çerçevelerinin temizlenmesi

Pencere yan çerçeveleri, yeterli temizlik için ulaşılması en zor yerlerden biridir. Limon suyunu bir bardak karbonat ve suyla karıştırın. Ortaya çıkan solüsyona bir parça tülbent batırın ve kirliliklerden ve zorlu lekelerden kurtulmak için pencere çerçevelerinin içini ve dışını silmek için kullanın. Bu karışım size temiz ve parlak pencereler verecektir.

2- Evyenin temizlenmesi

Mutfak lavabosunu kolayca temizlemek ve sterilize etmek için limon suyu kullanın. Mutfak lavabosunu dikkatlice ovalamak için iki tam limonun suyunu iri tuzlu kullanın. Lavabonun içini temizlemek için eski bir diş fırçası da kullanabilirsiniz. Ardından parlaklığı ve temizliği korumak için ılık suyla durulayın.

3- Klozet kapağını temizleyin

Bir süre kullanıldıktan sonra klozet kapağı lekeler ve koyu lekeler oluşturabilir. Orijinal rengini eski haline getirmek ve zorlu lekelerden kurtulmak için limon suyu kullanın. Koltuğun üzerine bir miktar limon suyu serpin, ardından üzerine biraz karbonat serpin ve bir temizleme süngeriyle iyice ovalayın. Koltuğunuzu temiz ve parlak tutmak için bu yöntemi haftada iki kez tekrarlayın.

4- Metal aletlerin temizlenmesi

Kapları iyice cilalamak ve temizlemek için limon suyu kullanın. Bulaşıklar her zamanki gibi sabun ve su ile temizlendikten sonra içine bir limonun suyu ile birlikte 5 ml sirke koyun. Ellerinizi kullanarak, tencerelerin içine sirke ve limon suyu çözeltisiyle 5 dakika masaj yapın ve ardından ılık suyla durulayın. Bu yöntem yalnızca saksılarınızı temizlemenize ve zorlu lekeleri gidermenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda hoş olmayan kokulardan da kurtulabilir.

5- Zeminlerin temizlenmesi

Limon, zeminlerin parlaklığını geri kazandırırken çok etkili bir şekilde temizlenmesine yardımcı olan bileşenlerden biridir. Yerlere limon suyu sürün ve nemli bir bezle iyice silin. 10 dakika bekletin, ardından su ve tuzlu bir sirke çözeltisi kullanarak tekrar silin. Zeminleri dezenfekte etmek için de en iyi reçetedir, özellikle de bir bebek evin içinde sürünürken.