Evinize pozitif enerji çekmek için dekorasyon dünyasındaki sırlar

123rf Edward Nalbantjan

Çoğu zaman, evinizin düzenli, düzenli ve temiz evinde bile kendinizi rahat hissetmezsiniz. Bu nedenle, pozitif enerjiyi evinize çekmek için en önemli sırları keşfedin.

Bazı yerlerde diğerlerine göre ne kadar rahat hissettiğinizi hiç merak ettiniz mi? Feng shui uzmanlarına göre bunun nedeni, yerinde pozitif enerjidir. Bazen negatif enerji, görünürde bir sebep olmaksızın evlerde sıkıntı, uyku güçlüğü ve rahatsızlık hissine neden olur. İç dekorasyon yöntemi, evde sağlık, ruh hali ve hatta mekandaki insanlar arasındaki ilişkileri etkileyen olumsuz enerjiye neden olan önemli faktörlerden biri olabilir.

Evinize pozitif enerji çekmek için dekorasyon dünyasındaki en önemli sırları keşfedin.

Bitkiler ve Pozitif Enerji

Bitkiler çok fazla pozitif enerji taşırlar, bu nedenle feng shui uzmanları, bunları eve enerji getirmek için canlandırıcı dekoratif parçalar olarak kullanmanızı tavsiye eder, bunlardan en önemlisi barış zambağıdır. Bitkiler havayı arındırır ve içindeki oksijen seviyesini yükseltir, bu da kendinizi rahat hissetmenizi sağlar ve yeşil, ruh halinizi ve rahatlık duygunuzu iyileştirir. Pozitif enerji yolunu tıkadıkları ve yere negatif enerji çektikleri için kaktüsler veya cüce ağaçları gibi dikenli bitkiler kullanmaktan kaçının.

Mobilyaları koordine edin

Mobilyaların iyi koordine edildiğinden ve evin büyüklüğüne göre dikkatlice seçildiğinden emin olun; Büyük, kalabalık mobilyalar pozitif enerji yolunu engeller. Odaya uygun büyüklükteki mobilya parçalarını seçmeye çalışın ve fazla ve kullanılmayan mobilyalardan kurtulun. Ayrıca, kırık nesneler negatif enerjiyi yerine getirir.

ev temizliği

Evi düzenli olarak temizlediğinizden ve mekana negatif enerji çeken toz ve kirlerden kurtulduğunuzdan emin olun. Güneş ışığını ve pozitif enerjiyi içeri almak için pencereleri açarak her gün evin havasını tazelemeye çalışın. Tütsü, ev kokusuna ek olarak rahatlamanıza, negatif enerjiyi atmanıza ve ruh halinizi iyileştirmenize yardımcı olan harika bir bileşendir. Özellikle banyonun temizliği evinizdeki pozitif enerjinin yayılmasına yardımcı olur, haftada bir su ve tuz karışımı kullanarak evi silmeniz önerilir.

Evin ana kapısı

Feng shui uzmanları, evin pozitif enerjisinin ön uçtan akması nedeniyle evin ana kapısının büyük olmasını ve önündeki yolun boş ve temiz olmasını tavsiye ediyor. Evin girişine, özellikle dar evlerde, mekanın ferahlığı izlenimi verdiği için bir ayna yerleştirilmesi arzu edilir. Ayrıca mekana hoş geldin hissi ve enerji verdiği için evin girişine saksı koyabilirsiniz.

Vücudu canlandıran, gerginlik ve endişe duygularını artıran dereceler olduğundan, ev dekorasyonlarında özellikle yatak odalarında bolca kırmızı, turuncu ve sarı gibi ateşli renklerden kaçının. Mavi ve bej tonlar, ruh halini iyileştirmeye yardımcı olan ve mekana pozitif enerji yaymanın yanı sıra gözler için rahatlatıcı renklerdir.

Eviniz için tasarımlar ve pozitif enerji

Feng Shui uzmanları, mobilya tasarımlarını veya dekoratif parçaları seçerken, eve negatif enerji çektikleri için koltuk köşeleri ve yatak takımları gibi sivri uçlu nesnelerden kaçınılmasını tavsiye ediyor. Yuvarlatılmış köşeli orantılı mobilyalar seçtiğinizden ve keskin şekillerden uzak durduğunuzdan emin olun.