Evinizi modern bir şekilde aydınlatmanın yolları

 • Ev dekorasyonlarında aydınlatma büyük önem taşımaktadır, evinizin her köşesini aydınlatmanın pratik yönünün yanı sıra, her mekana farklı bir görünüm kazandıran temel bir dekor parçasıdır.

  Başarılı aydınlatma parçaları seçmek, ev dekorunuzu uyumlu hale getirmenize ve evinizdeki duvar resimleri, perdeler, heykeller ve daha fazlası gibi sanat eserlerini vurgulamanıza yardımcı olacaktır. Aydınlatma üniteleri şekil, tasarım, aydınlatma mukavemeti ve renk olarak farklılık gösterir, bu nedenle klasik veya İngiliz tarzı dekor ile tercih edilen sarı ışıklı armatürlerin yanı sıra renkli veya beyaz ışıklı armatürler de buluyoruz. Genel olarak, eviniz için doğru aydınlatmayı seçmek, yalnızca aydınlatmanın gücünü ve rengini seçmekle kalmaz, aynı zamanda aydınlatma yöntemini de, yandan, üstten veya dolaylı olarak ve aynı zamanda onu mükemmel bir şekilde dağıtmanın yolunu seçmeniz gerekir.

  Evinizdeki her oda için bir dizi modern aydınlatma yöntemini ve aydınlatma türünü seçmeye yönelik bazı ipuçlarını keşfedin.

 • Koridoru modern bir şekilde aydınlatmak

  Evin girişi, özellikle aydınlatma armatürleri seçimi söz konusu olduğunda, evinizde gözden kaçırmamanız gereken hayati bir alandır.

  Eve giriş, evinizin ilk izleniminden sorumludur ve misafirleri girer girmez karşılamak için ayrılmış alandır. Bu nedenle aydınlatma, evinizin girişinde davetkar ve güzel hissettirmesi için özenle seçilmesi gereken en önemli parçalardan biridir. Koridorun yanı sıra duvarları da şık bir şekilde vurgulamaya yardımcı olacak bir dizi modern tasarımlı sarkıt lamba kullanabilirsiniz. Pozitif enerji çektikleri ve herhangi bir alana canlılık hissi verdikleri için evin girişine saksı bitkileri eklemeyi unutmayın.

 • Yatak odalarında yan aydınlatma üniteleri

  Odadaki gerekli parçalardan biri olmasına rağmen, çoğu zaman yatak odalarında yan aydınlatma dahil olmak üzere bazı aydınlatma parçalarını gerekli görmüyoruz.

  Birçok kişi, yatak odası yan aydınlatmasının, yatağın her iki yanındaki masaları güzelleştirmenin yalnızca bir yolu olduğunu düşünüyor. Aydınlatma dağıtımında önemli bir rol oynaması, gece kalkıp bir bardak su içmek için, yatmadan önce en sevdiğiniz kitabı okumanız veya yatak odanıza daha fazla romantizm katmak için loş aydınlatma üniteleri olarak kullanmanız gerektiğinde pratik ve hızlı bir çözümdür. Duvara monte yan aydınlatma üniteleri, masa üzerinde yer kaplamadan ihtiyacınız olan ışığı size verecektir.

 • Renkli aydınlatma üniteleri

  Renkli aydınlatma ünitelerinin estetiği pratikliğinden daha ağır bassa da ev dekorunuzun ayırt edici bir parçasıdır.

  Renkler her mekana canlılık ve eğlence katarken, renkli aydınlatma üniteleri özel bir çekiciliğe ve zarif görünüme sahiptir. Renkli aydınlatma üniteleri kullanmayı tercih ediyorsanız, bazı önemli tavsiyeleri dikkate almalısınız, bunlardan en önemlisi bu parçaların rengi aydınlatmayı etkilediği için ofis odaları için uygun olmaması ve özellikle odaları da çalışma için belirlenmişse çocuk odalarında kullanılması tavsiye edilmiyor. Renkli aydınlatma ünitelerini oturma odalarında veya evin en sevdiğiniz köşesinde kullanabilirsiniz. Evinizdeki ana armatürler ile yan aydınlatma ünitesi olarak da kullanabilir ve ihtiyaç duyduğunuzda kullanabilirsiniz.

 • Duvar aydınlatma üniteleri

  Uzun yıllar klasik tasarımlarla ortaya çıkan duvar aydınlatma üniteleri, modern ve zarif bir tarzla geri dönerek evin vazgeçilmez aydınlatma parçalarından biri haline geldi.

  Duvar aydınlatma ünitelerinin birçok avantajı vardır, bunlardan en önemlisi evinizdeki aydınlatmanın mükemmel dağılımı ve bazı sanatsal dekor parçalarına ışık tutmasıdır. Okumayı seviyorsanız, duvar lambaları da vazgeçilmezdir. Duvar aydınlatma üniteleri isteğinize göre düşey veya yatay olarak düzenlenebilir, yüksekliğini kontrol edip tercih ettiğiniz yere monte edebilirsiniz.

 • Aydınlatma üniteleri harika tasarımlara sahiptir

  Pek çok ilginç aydınlatma parçası, eve farklı bir görünüm kazandırmak için modern bir dokunuşa sahiptir.

  Evinizi yeniden dekore etmek veya bir köşeye korkak bir dokunuş eklemek istiyorsanız, aydınlatma üniteleri için alışılmadık tasarımlar seçmeye çalışın veya farklı tasarıma sahip en az bir parça seçin. Dikkat çekmek için farklı tasarımdaki aydınlatma parçasını cephe duvarına yerleştirebilirsiniz. Farklı aydınlatma parçaları, duvar dekorunun yerini alır ve tek renkli duvarlara daha fazla hayat katar.