Evlilikteki anlaşmazlıkları akıllıca çözmek için 15 ipucu

Gerginlik ve karar verme hızı, birçok basit evlilik sorununun şiddetlenmesine neden olabilir, bu da zamanla daha büyük sorunlara dönüşerek eşler arasındaki psikolojik ve manevi iletişimin bozulmasına yol açar ve sonunda ayrılığa yol açabilir.

Bu makalede, evlilikle ilgili anlaşmazlıkları akıllıca çözmeniz için 15 sihirli ipucu sunuyoruz:

Saldırgan olmayın, suçlamayın ya da çığlık atmayın, çünkü tüm bu konular sorunu çözmeyecek, sadece karşı tarafı kışkırtmakla sonuçlanacak, böylece çığlık atacaktır.

Hakaretlere ve kaba tanımlamalara hayır Eşinizi tembel, soğuk kalpli vb. Olumsuz açıklamalarla tanımlamayın, saygı engelini aşmak büyük sorunlara neden olur, diğer yandan da ona izin vermeyin.

– Sorunun sessizliği ve tartışılmaması uygulanabilir bir çözüm değildir, faydasız bir fikirdir.Taraflardan birinden bir sorun veya öfke ortaya çıktığında, sakince tartışmalı ve soruna bir çözüme ulaşmalısınız.Sessizlik bazen sorunu ve iki tarafın içindeki birikimleri artırır.

– Genelleme yapmayın, bu yüzden tartışma sırasında “hep böylesiniz” şeklinde konuşmamalısınız, beni asla sevmiyorsunuz, ne söylediğimi umursamıyorsunuz çünkü bu sözler ikiniz için de çok olumsuz ve sonuçta sadece sorunu daha da kötüleştiriyor.

– Önce kendinize karşı dürüst olun ve duygularınızın doğruluğunu bilin ve kocanızdan da bunu isteyin, çünkü bu ikiniz için tartışmayı, anlayışı ve sağlam çözümlere ulaşmayı kolaylaştırır.

Kendinize ve kendinize biraz mahremiyet ve özgürlüğe sahip olmanıza izin verin, her birinizin kendi aktivitelerine ve arkadaşlarına sahip olmasına izin verin, çünkü bu özgüveninizi arttırır.

– Ailenizle ya da arkadaşlarıyla seyahat ettiğiniz bir yolculuk gibi aralıklarla birbirinizden biraz uzaklaşın, bu, özleminizi ve birbirinize olan bağlılığınızı artırır.

– Tartışmak için uygun zamanı seçin ve sizi rahatsız eden herhangi bir sorun hakkında konuşun ve meydana gelen bir sorunla ilgili tartışmayı başka bir sorun oluşana kadar ertelemeyin.

Aranızda anlaşmazlık olan önemli konuları gençlerin önünde tartışmayın, tartışmayın ve ne olursa olsun seslerinizin onlara ulaşmasına izin vermeyin.

– Gizliliğinizi koruyun, sorunlar o sırada büyük ölçüde şiddetlenmedikçe, kıdemli deneyimli bir kişiye başvurabilirsiniz.

Konunun dışına çıkmayın ve önceki bir problemde ne olduğunu hatırlamayın, objektif olun.

– Problemi çözmeden seanstan ayrılmayın, eğer bir problem oluşursa, onu tartışmak ve çözmek için bir tarih belirlemesini isteyin ve konuyu uzatmayın.

Onu hem sizden hem de ondan şiddet kullanmaya yönlendirecek kadar kışkırtmayın.

Boşanma bir oyun olmadığı için ayrılık veya boşanma fikrinden bahsetmesine izin vermeyin, kelimeyi hatırlamayın (beni boşayın).

Farklılıklarınıza çocukları dahil etmeyin, sizinle konuşmadığı için çocuğun babasıyla tartışmasına izin vermeyin veya çocuğa kendisine göndermesi için sözlü mesajlar göndermeyin.

Ayrıca oku: