Facebook Messenger logosunu yeniden tasarlar, daha fazla özelleştirme özelliği ekler

Facebook Messenger tamamen yeni bir logoya sahip ve ayrıca sohbet temaları ve kaybolma modu dahil olmak üzere birkaç yeni özelleştirme özelliği kazanıyor.

Yeni Messenger logosu, Facebook’un patentli düz mavisinden maviden pembeye değişen Instagram logosunda görülen gradyan tasarımını benimser. Facebook’un Messenger Başkan Yardımcısı Stan Chudnovsky’ye göre, yeni logonun daha eğlenceli olması ve şirketin özelliklerini Instagram ile harmanlamaya yönelik devam eden gelişimini işaret etmesi amaçlanıyor.

Facebook Messenger yeniden tasarım özellikleriFacebook Messenger yeniden tasarım özellikleri

Chudnovsky, “Yeni logomuz, mesajlaşmanın geleceğine geçişi, yakın olduğunuz insanlarla bağlantıda kalmanın daha dinamik, eğlenceli ve entegre bir yolunu yansıtıyor” dedi.

Buna ek olarak, Facebook Messenger aşk ve batik gibi sohbet temaları da dahil olmak üzere daha fazla özelleştirme seçeneği sunacak, böylece sohbetlerinizi daha benzersiz hale getirebilirsiniz. Platform ayrıca özel tepkiler, selfie çıkartmaları ve kaybolma modu da sunacak.

Bugünün güncellemesi, Facebook’un Instagram ve Messenger arasında platformlar arası mesajlaşmayı tanıtacağını söylediği Eylül ayında daha da büyük bir duyurunun hemen ardından geldi. Platform ayrıca, son birkaç ay içinde ekran paylaşımı ve 50 kişiye kadar görüntülü sohbet olanağı da dahil olmak üzere birçok yeni özelliği tanıttı.

Yeni logo ve sohbet temaları, Google Play’in en son sürümünü çalıştıran cihazlarımızda zaten yayında, ancak özelliklerin cihazınızda etkinleştirilmesi biraz zaman alabilir. Android için Messenger’ın son sürümünü aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.