Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Facebook reklam hesabı devre dışı bırakıldı

Facebook Reklam Hesabınız devre dışı bırakılırsa ne yapmalısınız? Korku hikayesinden çıkmış bir şeye benziyor. Bir gün reklamlarınız üzerinde çalışmak üzeresiniz ve dev bir afiş, reklam politikalarını ihlal ettiğiniz için reklam yapamayacağınız konusunda sizi uyarıyor. Nasıl çözeriz? Facebook Reklam Hesabınız devre dışı bırakılırsa ne yapmalısınız? Umutsuzluğa kapılmayın, bu yazımda size reklam hesabımda diskalifiye bulduğumda ve hem Instagram hem […]

30 Ocak 2022 - 14:29 'de eklendi ve 112 kez görüntülendi. A+A-

Facebook reklam hesabı devre dışı bırakıldı

Facebook Reklam Hesabınız devre dışı bırakılırsa ne yapmalısınız?

Korku hikayesinden çıkmış bir şeye benziyor. Bir gün reklamlarınız üzerinde çalışmak üzeresiniz ve dev bir afiş, reklam politikalarını ihlal ettiğiniz için reklam yapamayacağınız konusunda sizi uyarıyor. Nasıl çözeriz? Facebook Reklam Hesabınız devre dışı bırakılırsa ne yapmalısınız?

Umutsuzluğa kapılmayın, bu yazımda size reklam hesabımda diskalifiye bulduğumda ve hem Instagram hem de Facebook’ta reklam veremediğimde ne yaptığımı anlatacağım.

Okumak yerine dinlemeyi tercih ederseniz, postu podcast versiyonunda bırakıyorum:

Gönderi İçindekiler

 • Hesap devre dışı bırakma türleri
  • Belirli bir reklam hesabını devre dışı bırakma
  • Reklam hesaplarını kullanmak için kişisel hesabınızı devre dışı bırakma
 • Bir reklam hesabı yasağı nasıl çözülür?
  • Devre dışı bırakılmış veya devre dışı bırakılmış bir reklam hesabını kurtarma
   • 1. Adım: Herhangi bir reklamcılık politikasını ihlal etmediğinizi doğrulayın
   • 2. Adım: Reklam Kısıtlamalarının İncelemesini İsteyin
   • 3. Adım: Facebook desteğine başvurun
   • 4. Adım: Facebook for Business ekibinin çözümünü bekleyin
   • Adım 5: Yeni işletme hesapları oluşturun (isteğe bağlı)
  • Reklam özelliklerine erişmek için devre dışı bırakılmış bir kişisel hesabı kurtarın
  • Facebook diskalifiyelerinden geçtikten sonraki sonuçlar

Hesap devre dışı bırakma türleri

Kendinizi bulabileceğiniz iki tür kısıtlama var ve herhangi bir reklam düzenlemesini ihlal etmediğim için her iki durumda da Facebook’un hatası nedeniyle her ikisini de haftalar içinde geçmek zorunda kaldım. Bunun gerçekleştiği zaman ABD başkanlık seçimlerinden hemen önceydi, bu yüzden algoritmanın biraz “hassas” olduğunu ve en ufak bir şüphe varsa reklam hesaplarının devre dışı bırakıldığını düşünüyorum.

Size acı çekebileceğiniz iki tür diskalifiyeden söz ediyorum.

Belirli bir reklam hesabını devre dışı bırakma

Bu durumda, bunlar ticari bir yöneticiye ait bir reklam hesabı için geçerli olan kısıtlamalardır, ancak birkaç hesabı yönetirseniz diğerleri etkilenmez. Reklamların yayını durdurulur ve Facebook size politikalarından birini ihlal ettiğinizi bildirir .

Reklam hesaplarını kullanmak için kişisel hesabınızı devre dışı bırakma

Bu , erişiminiz olan herhangi bir reklam hesabında kişisel hesabınızdan çalışma olanağını kısıtlar . Reklam hesabı hala etkindir ve reklamlar yayınlanmaya devam eder, ancak artık Facebook profilinizi düzenleyemez, duraklatamaz veya herhangi bir değişiklik yapamazsınız.

Bir reklam hesabı yasağı nasıl çözülür?

Devre dışı bırakmanın türüne bağlı olarak, reklam hesabınızı kurtarmak için ne yapacağınızı göreceğiz.

Devre dışı bırakılmış veya devre dışı bırakılmış bir reklam hesabını kurtarma

Reklam hesabınıza girdiğinizde aşağıdaki afişi göreceksiniz.

Okuduklarını beğeniyor musun?
Tüm haberleri almak için haftalık bültenime abone olun.

Bana abone Ol! 

Ayrıntıları görüntüle düğmesine giderseniz, size bazı Facebook reklamcılık politikalarını ihlal ettiğinizi söyleyecektir.

1. Adım: Herhangi bir reklamcılık politikasını ihlal etmediğinizi doğrulayın

Başıma geldiğinde, bu politikalardan hangisi olduğunu bana açıklamadılar ve bir an için gerçekten bir hata yapmış olmaktan korktum, bu yüzden yapmadığımdan emin olmak için tüm politikaları gözden geçirdim. platform tarafından yasaklanan herhangi bir şey. Reklamcılık politikalarına aşina olmak önemli olsa da, ilk adım onları gözden geçirmek ve onları ihlal etmediğinizi doğrulamaktır. Facebook’un reklam politikalarının linkini buraya bırakıyorum (ve tabii ki Instagram için de geçerli).

2. Adım: Reklam Kısıtlamalarının İncelemesini İsteyin

Bu ilk şüphe giderildi, ikinci adım ise Facebook’un kararına itiraz etmek . Aşağıdaki ekranı göreceksiniz:

“Hangi politikanın ihlal edildiğinden emin değilim” seçeneğini belirlemeniz ve reklam politikalarını baştan sona incelediğinizi ve hiçbirini ihlal etmediğinize inandığınızı ve bunun bir hata olduğunu açıklamanız gerekir. Daha fazla vurgu yapmak için, uygunsuz bir eylem yaptıysanız, bunun tamamen istem dışı olduğunu ve size neyi yanlış yaptığınızı söylerlerse, bir daha asla olmayacağını ekleyebilirsiniz.

3. Adım: Facebook desteğine başvurun

Kişisel deneyimimdeki bu nokta bana pek yardımcı olmadı, ancak benzer durumlardan geçen ve sürekli olarak desteğe başvurmanın daha hızlı yanıt almalarına yardımcı olduğunu iddia eden insanlar tanıyorum. Ancak, Facebook desteğine yanıt veren acentelerin diskalifiyeleri incelemekten sorumlu olmadığını, bunun şirket içindeki başka bir departman olduğunu açıklığa kavuşturuyorum. Belki onun aracılığıyla biraz bilgi edinebilirsin, ama benim durumum değildi.

4. Adım: Facebook for Business ekibinin çözümünü bekleyin

Birkaç gün sonra bir cevap alamazsak, umutsuzluğa kapılmaya başladığımız yer burasıdır. Benim durumumda, politikaların herhangi bir noktasını ihlal etmediğimin teyidi ve bunun sonucunda reklam hesabının geri yüklenmesi bir ay, oldukça uzun bir zaman aldı.

Reklam vermeye devam etmemiz gerektiği için bekleyemiyorsak ne yapmalıyız? yeni hesaplar oluşturmak için son çareye başvurabiliriz. Yeniden etkinleştirmenin sürdüğü süre boyunca Instagram ve Facebook’ta reklam vermeye devam etmek için yaptığım şey buydu .

Adım 5: Yeni işletme hesapları oluşturun (isteğe bağlı)

Biraz zahmetli olsa da sosyal ağlarda reklam yayınlamaya devam etmek için yapabileceğimiz tek şey yeni bir işletmeci veya ticari yönetici, yeni bir reklam hesabı ve geçici olarak kullanacağımız yeni bir Facebook pikseli oluşturmak.

Yeni bir ticari yönetici oluşturduğumuzda, evet veya evet, kullanmayacak olsak bile bu yöneticiye ait bir hayran sayfası oluşturmamız gerekiyor. Daha sonra orijinal hayran sayfasına ve Instagram hesabına erişim istiyoruz ancak bunları taşımıyoruz .

Orijinal reklam hesabında yapılandırdığımız Facebook hedef kitlelerinin de kısıtlanacağını, bu nedenle onları yeniden oluşturmamız gerekeceğini açıklığa kavuşturmak önemlidir (hatırlamamamız durumunda onları devre dışı bırakılmış hesapta görmek için girebiliriz) . Bunlardan herhangi birini yapılandırmak için pikseli kullandıysak, piksel de kilitleneceğinden onları kurtaramayız. Yeni bir piksel oluşturmalı, onu web sitesine dahil etmeli ve her şeyi yeniden yapılandırmalıyız. Ardından, orijinal hesabı geri aldığımızda, sitedeki pikseli tekrar değiştirmemiz gerekecek.

Bu yapılandırmalar yapıldıktan sonra, itirazımızla ilgili haber alana kadar yeni hesaplarla tekrar reklam verebileceğiz. Cevap olumluysa, bu noktada yaptığımız tüm değişiklikleri geri almamız gerekecek.

Şimdiye kadar bir reklam hesabının devre dışı bırakılmasıyla ilgili.

Reklam özelliklerine erişmek için devre dışı bırakılmış bir kişisel hesabı kurtarın

Hesap kısıtlamasının yanlışlıkla yapıldığını doğrulamanın mutluluğu uzun sürmedi, çünkü kısa bir süre sonra kişisel hesabımı Instagram ve Facebook’ta reklam vermek için bloke ettiler.

Bu durumda, bir önceki noktadan farkı, bu işlevlere erişiminizin devre dışı bırakılması, ancak reklam hesaplarının hala aktif olması ve reklamların yayınlanmasıdır . Ciddi sorun şu ki, herhangi bir işlem yapamıyoruz, aktif kampanyaları durduramıyoruz bile.

Hesabı kurtarma süreci, bir öncekine çok benzer, kısıtlamaya itiraz eder ve hiçbir politikanın ihlal edilmediğini açıklar. Bu sefer bana iki hafta içinde cevap verdiler.

Neyse ki, çalıştığım farklı reklam hesaplarına erişim izni olan tek kişi ben değildim, bu yüzden onlara erişimimi asla kaybetmedim. Buradaki paket , tüm Facebook işletme hesaplarınızda her zaman yönetici izinlerine sahip başka birine sahip olmak veya alternatif olarak acil durumlarda kullanabileceğiniz ikincil bir Facebook hesabı açmaktır.

Facebook diskalifiyelerinden geçtikten sonraki sonuçlar

Birkaç kez yorum yaptığım gibi, bu tür şeylerin her an olabileceğinin farkında olmalı ve hazırlıklı olmalıyız. Alternatif hesaplar iyi bir seçenektir, ancak potansiyel müşterilerimize ulaşmak söz konusu olduğunda seçeneklerin tükenmemesi için başka satış kanallarına da sahip olmak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
İnstagram reklam hesabım kısıtlandı İnstagram reklam hesabım kısıtlandı

Reklam hesabı devre dışı bırakıldı, ne yapmalı? Engellenen reklam hesabınızı kurtarmak kolaydır, çoğu zaman bu bir hatadır! Facebo...

Facebook Hesap Kalitesi 2022 Facebook Hesap Kalitesi 2022

[2022] Facebook Reklamları politikaları ve hesabınızdan yasaklanmaktan nasıl kaçınılacağım Birçoğunuz, Facebook’un Reklam İlkeler...

Ubuntu Linux Nedir Ubuntu Linux Nedir

Ubuntu Linux Nedir, ne işe yarar ve bu işletim sistemini kullanmanın avantajları nelerdir? Ubuntu, ücretsiz dağıtımı olan tek işletim s...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/