Farklı kişiler ve sitelerden aralıklı oruç diyeti deneyimleri

Aralıklı oruç, son zamanlarda kilo vermek için ortaya çıkan en iyi sistemlerden biridir ve bugün aralıklı oruç deneyimlerini ayrıntılı olarak ve vücuda olan faydalarını birlikte öğreneceğiz.

Bu konu içerir …

Aralıklı açlık diyeti deneyimleri

Aralıklı açlık diyeti deneyimleri

Aralıklı oruç, belirli bir süre yemekten kaçınmakla ilgilidir ve bu sistem, diğer diyetlere göre kilo vermede önemli bir rol oynar.

3 ila 24 hafta içinde% 3 ila 8 arasında değişen kilo verme oranlarına katkıda bulunduğu ve bu yüzde, herhangi bir diyette kaybedilen diğer yüzdelere kıyasla büyük kabul edilir.

Aralıklı oruç, karın bölgesindeki fazla yağların% 4 ila% 7 oranında kaybolmasına da katkıda bulunur ve diyet yapan çok sayıda kadının deneyimlerine göre şu görüşler şu şekildedir:

Deney 1: Aralıklı oruç, kilo vermeme yardımcı olan en iyi sistemlerden biri, özellikle karın bölgesi ve tüm kadınlara buna güvenmelerini tavsiye ediyorum.

Deney 2: Aralıklı orucu diğer sistemlerden ayıran şey, yiyorum yani 8 saat içinde kendimi orada yiyorum ve ondan sonra yiyorum.

Deney 3: Böyle bir diyeti denedim ve bıraktıktan sonra kilom tekrar artıyordu ama aralıklı oruç diyeti ile bundan hoşlanmadım ve bağlı kaldığım günlük bir rutin haline geldi.

Deney 4: Aralıklı oruç rejimiyle ayda 5 kilo vereceğimi tahmin ediyordum, çok ciddiye almak isteyen altısı diliyorum.

Aralıklı oruçla ilgili deneyimime gelince, özellikle kıyafet giyerken bana engel olan aşırı göbek yağının çözülmesine yardımcı olduğu için olumluydu.

Şimdiye kadar aralıklı oruç tutmayı bırakmadım, çünkü sağlık açısından faydaları çoktur ve uygulamaktan herhangi bir yorgunluk veya yorgunluk hissetmedim.

Akşam 6’dan sabah 10’a kadar 16 saatlik oruç sistemine güvendiğim için öğünlerimi normal şekilde yemeye başlıyorum.

Daha iyi sonuçlar almak için egzersizle bol miktarda su içmek veya günde en az bir saat yürümek tavsiye edilir.

Ayrıntılı olarak aralıklı açlık diyet yöntemleri

1. 24 saat oruç tutmak

Bu yöntem, makul kalori yiyip protein alımını artırarak, ilk gün öğle yemeğinden ertesi gün öğle yemeğine kadar haftada bir veya iki kez 24 saat oruç tutmaya dayanır, kadınlar için izin verilen kalori limiti 2000’dir. Kalori ve erkekler 2500 kalori.

2. Yöntem 8/16

Bu yöntem 16 saat oruç tutmaya ve sadece 8 saatlik kahvaltıya dayanır, yani yemek sabah onda başlayıp akşam altıda biter, çünkü oruç bu saatten sonra başlar ve ertesi sabah saat 10’a kadar devam eder.

3. 5: 2 sistemi

Bazı kadınlar, haftada sadece iki ardışık olmayan gün seçmeye ve kalorisi 500 kaloriyi geçmeyen yiyecekleri yemeye ve ardından haftanın geri kalanında doğal olarak yemeye güvendikleri için bu oruç yöntemine güvenmeyi tercih ederler.

Aralıklı oruç diyeti, haftada ne kadar?

Aralıklı oruçta kilo verme oranı, bağlılığa bağlı olarak kişiden kişiye değişmektedir.Haftada 2 kilo verenler vardır, yani ayda 8 kiloya eşittir.

İlerleyen aylarda bu oran ayda 4 veya 5 kiloya kadar düşebilir İleri açlık diyetinde kilo verme oranı erkeklerde kadınlara göre daha fazladır.

Bir kişi ideal kiloya ne kadar yakınsa, o kadar az kilo kaybedilir, bu nedenle yağ yakmaya yardımcı olmak için diyet sırasında bol miktarda su egzersizi ve içilmesi önerilir.

Aralıklı oruç tutmanın faydaları

  1. İnsülin düzeyini hızlandırmanın yanı sıra kandaki kolesterol düzeyini düşürmek.
  2. Kronik hastalıkların önlenmesine ek olarak vücudun enfeksiyonlardan korunması.
  3. Kandaki kolesterol ve trigliserit düzeyini düşürmek.
  4. Kalp hastalığının görülme sıklığını azaltmak.
  5. Vücut sağlığını iyileştirin.
  6. Beyindeki yeni sinir hücrelerini yeniden inşa etmek.
  7. Alzheimer geliştirme riskini azaltmak.
  8. Yaşlanmayı geciktirir ve bireyin yaşam beklentisini artırır.
  9. Vücut ağırlığını kaybetmede önemli bir rol oynayan büyüme hormonunun etkisini teşvik edin.

Sonunda umarım sizlere en meşhur aralıklı oruç diyeti deneyimlerini detaylı bir şekilde göstermişimdir.Bu tarz bir diyeti daha önce denediyseniz yorumlarla bizimle paylaşın.

Ayrıca ilginizi çekebilir:

İnce dergi indirim kuponunu kullanarak tüm alışverişlerinizde% 15 indirim kazanın ( uxy ) VogaCloset mağazasından