Fas yazıtı, kına gecesinde vücudunuzu süslüyor

 • Kına deseni, geline kadınlık ve çekicilik verir ve kına gecesini en önemli düğün törenlerinden biri haline getirmek için yıllar içinde ısrar eden geleneklerden biridir.

  Fas kına gecesi pek çok Arap ülkesinde diğerlerinden farklı olmasa da kostümlerde, gravürlerde ve kutlama atmosferinde bazı özel özellikler barındırıyor. Fas gravürü, geometrik şekiller, Rabati stilleri ve diğerlerinin zarif tasarımları ile ayırt edilir ve bunun için Mağrip dışında bile birçok kızın Fas yazıtlarını tercih ettiğini ve kına gecesinde zarafeti ve sofistike görünümüyle ayırt edilen kaftanları giydiğini görüyoruz.

  Öyleyse, kına gecesinde en güzel Fas yazıt tasarımlarını keşfedin.

 • Fas kına yazıtında geleneksel formlar

  Fas, kına yazıtlarında kendi tasarımları ile ayırt edilir, bu nedenle mozaik gravürlerin veya Rabat stillerinin harika ayrıntılarını buluyoruz.

  Faslı kız, özellikle düğün törenlerinde güzelliğine özel önem veriyor. Vücudunun bazı kısımlarını süsleyen Fas kına yazıtları buluyoruz. Faslı gelin, kına gecesini geleneksel bir şekilde kutlama eğilimindedir, bu nedenle, bazı çiçek veya bitki tasarımlarıyla karıştırılmış geometrik şekillere daha yakın olan duvarlarda ve zeminlerde Fas banyolarında bulunan Fas’taki ünlü mozaik deseninden esinlenen klasik yazıtları buluyoruz.

 • Fas yazıtında beyaz kına

  Beyaz kına son zamanlarda en popüler hale geldi ve ayrıca Fas kına yazıtlarında da görüldü.

  Renklerle karıştırılmış kına veya parıltı ve beyaz kına gibi birçok ilginç kına trendi ortaya çıktı. Mağrip ülkelerindeki pek çok kız, Fas güzelliğinin kahverengimsi ve kahverengi tenleriyle mükemmel bir uyum içinde olduğu için alışılmadık ve zarif görünümü nedeniyle beyaz kınayı tercih ediyor. Parmak kına tasarımları, geline zarif bir görünüm kazandırır ve gelin takılarının öne çıkmasına yardımcı olur.

 • Fas gravüründe modern şekiller

  Pek çok kız, kına gravüründe son zamanlarda farklı eğilimlerin ortaya çıktığını gördüğümüz için geleneksel kına boyama kalıplarını bırakmayı tercih ediyor.

  Bazıları, küçük şekiller ve atipik tasarımlarla karakterize edilen modern kına tasarımlarına sahip olma eğilimindedir. Modern kına çizimleri, geleneksel kına tasarımlarına kıyasla gelinin karmaşık detaylar olmadan küçük formda çizmeyi tercih ettiği dövmelere daha yakındır. Arapça semboller, aşk anlamını taşıyan kelimeler, küçük şekiller ve diğer modern gravürler, şimdi sadece doğal kına kullanılarak yapılan dövmelere benzer bir görüntüde gelinin bileğini, boynunu veya ayak bileğini süslerken görüyoruz.

 • Doğadan ilham alan desenler

  Güller, kelebekler ve bitkiler kına gecesinde kızların favorisi olmaya devam ediyor.

  Doğadan ilham alan desenler kızlar arasında hala en popüler olanıdır, bu nedenle gelinin avuçlarını güzelleştiren çiçek, kelebek veya küçük güneş çizimi ne kadar güzeldir. Bazıları da evlilik hayatının başlangıcında iyilik ve iyimserliği simgeleyen ve geline pozitif enerji veren tomurcuk ve buğday başak tasarımlarını tercih ediyor. Yoğun ve zengin kına boyama, Fas yazıtının en ayırt edici özelliklerinden biridir.