Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Fayans çeşitleri

kiremit dır-dir bazı binaların çatısı olması amaçlanan inşaat sektörünün bir parçası olan bu parçaduruma göre. Bu tür bir inşaat aletini kullanma fikri sadece binalara güzellik katmak değil, aynı zamanda akarsu, kar veya dolu kanalları olmaktır. Farklı karo türleri olduğu için, her biri, duruma göre farklı format ve boyutlarda karo şekilleri olmasının yanı sıra, her biri […]

23 Aralık 2020 - 12:11 'de eklendi ve 25 kez görüntülendi. A+A-

Fayans çeşitlerikiremit dır-dir bazı binaların çatısı olması amaçlanan inşaat sektörünün bir parçası olan bu parçaduruma göre. Bu tür bir inşaat aletini kullanma fikri sadece binalara güzellik katmak değil, aynı zamanda akarsu, kar veya dolu kanalları olmaktır.

Farklı karo türleri olduğu için, her biri, duruma göre farklı format ve boyutlarda karo şekilleri olmasının yanı sıra, her biri kendisine karşılık gelen malzeme unsuru olarak kullanacaktır. Düz, kıvrımlı, nervürlü, düzensiz olanlar var; cam, kil, taş, asfalt; diğerleri arasında.

Tarihsel açıdan en eski çinilerin klasik Yunan döneminde, o döneme tekabül eden bazı yapılarda bulunabilen ve halen korunan seramik malzemede ince plakalar kullanılarak uygulandığı bilinmektedir. Zaman geçtikçe diğer malzemeler, şekiller ve dokular uygulandı.Fayans çeşitleri

Çelik kiremitler

Bu tip karoların temel özellikleri arasında son derece hafif olmaları, ayrıca genellikle yüksek sıcaklıklara çok dayanıklı olmalarıdır. Ayrıca çok nemli yerlerde, deniz tuzunun çok tekrarladığı ve sürekli kar yağdığı bölgelerde kullanım için idealdirler. Bu tür hava koşullarının bulunduğu yerlerde idealdir.

Çömlek fayansları

Seramik karolar olarak da bilinirler. Bu böyledir çünkü üretimlerinin seramik malzeme ile kaplanması gerekmektedir. Bu tür karoların hemen faydası, ortaya çıkabilecek sert hava koşullarından korumaya karşı yüksek direnç sunmasıdır. İnşaat sektöründe çok sık kullanılırlar.

Siyah fayans

Asfalt zona

Bu durumda, kendi özelliklerinden dolayı, ısı yalıtıcısı olarak hareket etmelerini sağlayan yapıya izin veren karolarımız var; esas olarak ısı. Bu tür bir karo elde etmek için cam, organik elyaf, kum ve asfalt karışımında farklı malzemeler kullanılır. Bunların montajı kolaydır ve aralıklı hava koşullarına karşı oldukça dayanıklıdır.

İnşaatçının veya ev sahibinin çok çeşitli tasarım ve güzellik olanaklarına sahip olmasını sağlayan çok çeşitli renklerde bulunabilirler. Kural, çok soğuk iklime sahip yerlerde koyu tonlu renklerin, aksi takdirde yüksek sıcaklığa sahip bölgelerde kullanılmasıdır.

Tuğla ev

Bakır fayanslar

En saf haliyle bakır, bu tür karoların üretiminde malzeme olarak kullanılır. Bu, bu karoların sağlamlığı ve dayanıklılığı gibi faydalar sağlar, zamanla paslanma eğilimi göstermezler ve yapıya güzellik katan bir tasarıma izin veren şekillere kalıplanma kabiliyetine sahip oldukları ortaya çıkar. Yüksek mimari karmaşıklığa sahip binalarda yaygın olarak kullanılmaktadır.

Kanada Parlamentosu

Kolonyal fayans

Bu tip kiremitlerin temel özelliklerinden biri, insanlar açısından çok parlak olmalarıdır. Tasarımın kendisine gelince, diğer modellere kıyasla yapılara gelişmiş bir hava verir. Bu modeller, türlerinin en gelenekselleri olarak ortaya çıkıyor. Belirlenen alanlara yerleştirildiğinde, montajı kolaylaştırarak üst üste binmesi kolaydır.

Kolonyal ev

Beton ve kil karolar

Bu tip karoların sunduğu önemli avantajlardan biri, tam da imalatında kullanılan malzeme nedeniyle, buna sahip olan yapılar için oldukça su geçirmez olmasıdır. Dirençli olmalarına ek olarak, yangın geciktirici bir kaynak olarak işlev görme eğilimindedirler. Bulunması mümkün olan faydalar arasında, istenilen alanlara biraz kolaylıkla kurulabilmesidir.

Lifli çimento karoları

Bu tip kiremitlerin üretiminde, çimento malzemesi ile birlikte malzeme olarak mineralize elyaf olarak bilinen malzeme kullanılmaktadır. Sundukları avantajlardan biri, çekme işlemine karşı oldukça dirençli olmalarıdır. Çevresel özelliklerinden dolayı söz konusu yapıların bozulmasına karşı çok agresif hale gelen yapılarda kullanım için idealdirler.

Ahşap ev

Fransız çinileri

Mimari açıdan bakıldığında, bu tip karo, yapıya lüks bir hava veren bir stile karşılık gelir. Bu karolara sahip binalar görünür, sofistike ve zariftir. Bunları Fransızcaya benzer tarzlarda kullanmak idealdir. Yine de bu tek mimari olasılığa indirgenmemelidir. Bu karo modelinin uygulanıp uygulanmayacağına karar vermek inşaatçıya ve / veya sahibine bağlıdır.

Renkli fayanslar

Ahşap zona

Adından da anlaşılacağı gibi, bu tür karoların üretiminde kullanılan malzeme tam olarak ahşaptır. Bunlar inşaatta kendilerine verilecek kullanıma çok dayanıklı olmalıdır. Aynı zamanda tavana montajda düzgün kullanım için hafif olmalıdırlar. Malzeme, iyi bir finişe sahip tasarımların uygulanmasına izin verir.

Kullanımın doğası gereği, bunlar neme karşı oldukça dayanıklı olmalıdır. Arduvaz ve seramik karolar olarak bilinen karolardan daha dayanıklı oldukları ortaya çıktı. Buradaki zorluk, bu durumda bozulmayı önlemek için sürekli bakımın gerekli olmasıdır, çünkü zaman geçtikçe ahşabın iklim ve dış çevre nedeniyle belirli etkileri olur.

Ahşap zona

Tejas normandas

Bu durumda, karoların ana özelliği, şekillerinin bir tahtaya çok benzemesidir. Bu özellik, inşaatçıya mekana belirli bir derecede ayıklık verme imkanı verir. Ve zaten bu karoların döşenmesiyle tavanı gözlemlerken, yapının kendisine basitlik kazandıran bir dizi çizgi gösterilecek.

İnce fayanslar

Portekiz fayansları

Bu tip çini tasarımının özelliklerinden dolayı sahip olduğu yapılara geleneksel bir mimari tarz kazandırır. Sahip oldukları tasarım sayesinde, birbirleriyle birleştirilmeleri kolaydır ve tüm tavana güzel bir tekdüzelik görünümü verir. Su, hava veya ışığın dışarı sızması genellikle imkansızdır.

Turuncu seramik karolar

Cam fayans

Bu tür karolarda baskın olan malzeme tam olarak camdır. Bu model, söz konusu yapıların iç kısmının geniş bir şekilde aydınlatılmasının istendiği yapılarda uygulanmaktadır. Bu mümkündür çünkü bu karolar ışığın geçişine izin verir. Özelliklerinden biri, çok ağır olmaları ve kullanım risklerinin yüksek olmasıdır.APA formatında alıntı yapın: (A. 2017, 11. Fayans çeşitleri. Türler. Şuradan alınmıştır https://10tipos.com/tipos-de-tejas/.)

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Siemens çamaşır makinesi hata kodları Siemens çamaşır makinesi hata kodları...

Siemens çamaşır makinesi hata kodları Çamaşır ve bulaşık makinelerinin hata kodları ve giderilmesi.  Siemens çamaşır makinesi hata kodl...

Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi lc hatası

Samsung bulaşık makinesinde hata kodu LC nasıl düzeltilir? AÇIKLAYIN: Bu mesaj bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir, yani bağlant...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım

TV’de sinyal yok – ne yapmalı? buzdolapları Çamaşır makineleri TV’ler mikrodalga fırınlar gaz sobaları elektrikli sob...

İnstagram reklam hesabı değiştirme İnstagram reklam hesabı değiştirme

Instagram’ımızın reklam hesabı nasıl değiştirilir? Instagram hesabımızı Hayran Sayfamıza doğru bir şekilde bağlamış olmamızın&nbs...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/