Fazla kılları tıraş ederken ipuçları

123rf-Katarzyna Białasiewicz

Birçok kadın vücuttaki fazla kılları almak için tıraş bıçağı kullanır.

Hızlı ve pratik bir çözüm olarak görüldüğü için çok kolay ve acısız bir şekilde tüylerin alınmasına yardımcı olur. Bu, ağda ve tatlılık gibi geleneksel epilasyon yöntemlerine kıyasla ve fazla kılları köpük veya tıraş bıçağıyla almak size daha kısa sürede harika bir sonuç ve ipeksi bir cilt sağlar, ancak fazla kılları bıçaklarla almanın ideal yolunu bilmeyen birçok kadın vardır. Bu nedenle bazı cilt sorunlarına neden olabilir. Bu nedenle, bu makale aracılığıyla, tüyleri köpükle gidermeye karar verdiğinizde izleyebileceğiniz birkaç ipucu ve bazı adımları bir araya getirdik.

Senin korteksin

Fazla kılları almak için tıraş bıçağı kullanmadan önce, bir cilt soyma işlemine başvurmalısınız. Bu, tıraş bıçağı kullanmadan önceki çok önemli adımlardan biridir çünkü cildi peeling yapmak cildinizde biriken ölü cilt hücrelerinden kurtulmanıza yardımcı olur ve cildin kurumasına ve sertleşmesine neden olur. Peeling, tıraş bıçağıyla tüyleri aldıktan sonra pürüzsüz bir cilt elde etmenize yardımcı olur. Doğal bir şeker ve bal kese veya başka herhangi bir market kesesi hazırlayarak cildinizi peeling yapın. Ve köpüğü tüyleri almadan önce kullanın.

Cildinizi temizleyin

Saçları tıraş etmeden önce jiletle tıraş etmeden önce takip edebileceğiniz ipuçlarından biri, cilt altında kıllanma sorununu gidermek için cildi temizlemektir. Vücudun cildi su kullanılmadan vücut fırçası kullanılarak kuru yöntemle temizlenmelidir. Vücudunuzu haftada bir veya iki kez kuru ve kuru temizleme yaptığınızdan emin olun ve sırtınıza kadar uzak yerlere ulaşabilmeniz için uzun bir fırça kullanın. Bu yöntem aynı zamanda cildin pul pul dökülmesine, gözeneklerin temizlenmesine ve cildin ışıltısını ve parlaklığını artırmaya yardımcı olur. Bu nedenle fazla kılları tıraş ederken cildinizi kuru yöntemle temizleyin.

Duştayken saçları tıraş edin

Bayanınızın saçını tıraş ederken vücudunuzdaki cildin nemli ve nemli olmasına dikkat edin. Bu, cildin gözeneklerini açmaya yardımcı olmak ve aynı zamanda tüyleri zayıflatmak için ılık su kullanmaya özen gösterirken, epilasyon sürecini kolaylaştırır, hızlı ve daha etkili hale getirir. Bu nedenle vücudunuzun nemli ve ıslak olması için duş sırasında veya sonrasında saçınızı tıraş etmelisiniz. Cildinizi yumuşatmak için tıraş köpüğü de kullanabilirsiniz. Bunlar cilde enfeksiyon veya hassasiyet olmadan pürüzsüzlük kazandırdığı ve cildinizi kızarıklık ve kuruluğa maruz bırakmadığı için bıçaklarla fazla kılları tıraş etme başarısı için en önemli koşullardan biridir. Herhangi bir enfeksiyon veya kızarıklığı önlemek için tıraş bıçağını aynı yerden birden fazla geçirmemeye çalışın.

Birden fazla bıçak kullanın

Saçları bıçaklarla tıraş ederken birden fazla bıçak kullanın, yani vücudun başka bir bölgesiyle başlarken yeni bıçakları değiştirin. Yani bikini bölgesinden tüyleri alırken yeni bir özel bıçak kullanın. Tıraş etmeden önce saçı tamamen kestiğinizden emin olun ve bitirdikten sonra saçınızı başka bir bölgeden tıraş etmek için bir başkasını kullanın. Ve yeni bir tıraş bıçağı kullanırken, şiddetli kullanmamaya çok dikkat edin ve cildin çizilmemesi ve kanamaması için cilde aşırı baskı uygulamayın. Ve koltuk altlarının altındaki alandan tüyleri alırken, tüm bölgedeki tüyleri almak için bıçakları her yönden geçirin.

Tıraştan sonra cildinizi nemlendirin

Fazla kılları bıçaklarla tıraş etmeyi bitirdikten sonra uyulması gereken en önemli ipuçlarından biri. Cildi yumuşatmaya yardımcı olan ve tahriş etmeyen doğal nemlendiricilerle cildinizi nemlendiriyor. Nemlendirici seçerken parfüm veya alkol içermediğinden emin olun. Bu yüzden hindistancevizi yağı veya shea yağı kullanmalısınız. Cildin nemini koruyan, pürüzsüzlük kazandıran, kızarıklığa veya iltihaplanmaya neden olmayan en iyi doğal kremlerden biri olarak kabul edilirler çünkü tıraş sonrası cilt çok hassas hale gelir. Ayrıca tıraş sonrası cildinizin güneş ışığına maruz kalmamasına dikkat edin. Bu yüzden gece ve yatmadan önce jilet epilasyon yapın. Böylece cildiniz, enfeksiyon kapmasını veya yaraları önlemek için yeterince dinlenebilir.