FedEx Paket Gönderi Kuralları nelerdir? – Detaylı bilgi

Merak ediyorsan FedEx’te kargo paketlerinin kuralları nelerdir? – detaylı bilgiLütfen devam eden bilgileri dikkatlice okuyun.

FedEx, paketlerinizi göndermek için harika bir seçenek

FedEx, uzun bir geleneğe sahip bir Amerikan nakliye şirketidir. 1971 yılında kurulmuş, nakliye şirketlerinin günümüze kadar gelmiştir. dünyadaki en alakalı. Kesinlikle mükemmel bir seçenektir.

Her durumda, diğer herhangi bir şirket gibi, önceden dikkate alınması gereken kuralları ve yönleri vardır. paketlerinizi gönderin. Bazı kuralları ve dikkate alınması gereken ilgili hususları öğrenmek için lütfen aşağıdaki bilgileri dikkatlice okuyun.

FedEx’te kargo paketlerinin kuralları nelerdir? – detaylı bilgi

İsterseniz kesinlikle dikkate almanız gereken pek çok şey yok FedEx ile gönder. Öyle olsa bile, aşağıda bahsedeceğimiz şey, şirket ile paket göndermek için temel kurallardır. Buna karşılık, paket göndermek için yeni bir alternatif olan Wallapop aracılığıyla bir paket göndermeyi düşünebilirsiniz.

fedex nakliye camion

Tanımlama ve paketleme

FedEx kullanılarak yapılan tüm gönderilerin belirlenmiş standartlara uygun olması önemlidir. Bu, adın, adresin ve posta kodu gibi diğer özelliklerin okunaklı ve doğru. Açıkça, bu hem gönderiyi yapan kişiyi hem de alıcıyı ifade eder.

Gönderim boyutu ve ağırlık sınırlamaları

Bu, ülkeye göre değişir, ancak örneğin Amerika Birleşik Devletleri durumunda, bu tür paketleri gönderemezsiniz. 68 kg’dan fazlabuna karşılık maksimum uzunluk boyutu 302 cm’dir. Ayrıca ağırlık ile ilgili olarak ağır bir yük olduğunu belirten sarı renkli güvenlik etiketleri konulması gerekebilir, bu ambalaj 34 kg’ı aşarsa yapılacaktır.

Aynı şekilde, gönderilen ürünlerin düzgün bir şekilde ulaşması için ambalajın güvenli ve dayanıklı olması gerekir. Bu özellikle gönderiyi yapan kişiye bağlıdır ve kötü paketlemeden kaynaklanan bir sorun durumunda FedEx sorumlu değildir.

Bu göz önüne alındığında, paketinizin güvenli bir şekilde ulaşmasını istiyorsanız, en iyisi doğru şekilde paketlemek için elinizden gelenin en iyisini yapmanızdır. Sırayla, alın yeterli tahminler kırılgan malzeme göndermeniz durumunda. Bu nedenle firma şok emici elemanlar ve dayanıklı kutular önermektedir.

Yasaklı ürünler

Dünyadaki tüm nakliye şirketleri gibi, FedEx’te de gönderilemeyen ve yasak olan öğelerin bir listesi vardır. Çoğu zaman bu kuralların bilgisizliği, şirket ile bir sevkiyat yapmaya çalışırken insanların zamanlarını boşa harcamasına neden olur. Bu nedenle, aşağıdaki unsurları doğru şekilde analiz etmenizi tavsiye ederiz. FedEx ile gönderemeyeceğiniz.

avion fedex nakliye

  • Para: FedEx, genellikle, en azından ticari ürünlere yönelik paketlerde para göndermenize izin vermez. Bu, her türden hem banknotları hem de madeni paraları içerir, bazen koleksiyon bile düşünülebilir. Bunu göz önünde bulundurarak, koleksiyoner paraları göndermeyi beklediğiniz şubeye doğrudan danışmak en iyisidir.
  • Takı: paraya benzer, FedEx izin vermez takı nakliyesi.
  • Elektronik sigara: e-sigaralar zamanla daha yaygın hale geliyor, ancak FedEx bu tür ürünleri göndermiyor.
  • Herhangi bir tehlikeli malzeme: Bu bölüm, şirketin göndermesine izin vermeyeceği tüm unsurları içerir. Ateşli silahlarFedEx’te patlayıcılar, kesici aletler ve tehlikeli nitelikteki atıklar kesinlikle yasaktır.
  • Hayvanlar ve bitkiler: FedEx ayrıca hem canlı hem de ölü hayvanları göndermez, bu nedenle bir evcil hayvan, hayvan veya bitki taşımak istiyorsanız doğru şirket değildir.
  • Rahatsız edici içerik: Rahatsız edici içerik söz konusu olduğunda, söz konusu malzemenin tüm izleyiciler için uygun olmadığını belirtiyoruz. pornografi FedEx tarafından yasaklanmıştır.

Kesinlikle şirkette yasaklanmış daha birçok unsur vardır, her durumda, yukarıda belirtilenler en alakalı olanlardan bazılarıdır. Belirli bir ürünün sevkiyatıyla ilgili sorularınız varsa, FedEx temsilcileriyle iletişime geçmenizi öneririz.