Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Fethiye, Türkiye gezim ve en güzel turistik yerleri hakkında bir rapor

Türk şehri Fethiye, birçok çağ boyunca neşenin, pitoresk doğanın ve mirasın sembolü olmuştur ve Akdeniz’e bakan ve çam ormanları ile kucaklaşan dağlık alanlar ve arkeolojik alanlardan oluşan bir grup adadan oluştuğu için günümüze kadar korunmuştur, bu da onu Türkiye’nin en önemli turistik şehirlerinden biri haline getirecektir Buradan sunacağım. Sen detaylar Fethiye gezim Ve bununla karakterize […]

18 Aralık 2020 - 23:17 'de eklendi ve 33 kez görüntülendi. A+A-

Fethiye, Türkiye gezim ve en güzel turistik yerleri hakkında bir rapor

Türk şehri Fethiye, birçok çağ boyunca neşenin, pitoresk doğanın ve mirasın sembolü olmuştur ve Akdeniz’e bakan ve çam ormanları ile kucaklaşan dağlık alanlar ve arkeolojik alanlardan oluşan bir grup adadan oluştuğu için günümüze kadar korunmuştur, bu da onu Türkiye’nin en önemli turistik şehirlerinden biri haline getirecektir Buradan sunacağım. Sen detaylar Fethiye gezim Ve bununla karakterize edilen en harika alanlar.

Bu konu içerir …

Fethiye gezim

Akdeniz’in köpüklü mavi sularıyla buluşan Toros tepelerinin dik yamacını izlemek için her yıl yaz sezonunda binlerce turisti çeken Fethiye, Türkiye’nin en önemli turistik mekanlarından biri haline geldi.

Fethiye gezim sırasında, yüzme, dalış, dağcılık, düzlükler, vadiler ve muhteşem nehirler arasında yürüyerek dolaşma gibi birçok rekreasyonel aktivitenin yanı sıra büyüleyici güzelliği, coğrafi doğasının çeşitliliği ve yılın her mevsimi için uygun bir yer olmasını sağlayan farklı atmosferleri beni şaşırttı. En iyi turistik yerim.

Fethiye gezim

Tüm bunların arasında, Orta Çağ’a kadar uzanan ve birçok yere yayılan en güzel antik anıtlarını, bu erken şehrin Fars, Roma ve diğer miraslarıyla tanınan dağlara oyulmuş kaya mezarlarının yanı sıra keşfettim.
Doğası ve turistik bölgelerdeki ivmesinin yanı sıra Karya ile Likya arasında tam ortasında yer almaktadır.

Geçmişte Telmessos adıyla anılıyordu ancak özel olarak kuruluş tarihinin bir göstergesi bulunmamakla birlikte belgelere göre İ.Ö. 5. yüzyılda kurulduğunu ve artık Pers dönemiyle başladığı gibi Likya bölgesinden ayrı bir şehir haline geldiğini, ardından Büyük İskender ve Roma dönemini izlediğini belirtmek gerekir. Ve Bergama ve Bizans döneminin kralları, ardından Osmanlı dönemi.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Türkiye gezim ve en güzel plajları ve ilgi çekici yerlerinin detaylı ve resimli harika bir turu

Fethiye’de rekreasyon faaliyetleri

Şehir, tekne ile çevreleyen küçük adalara yapılan harika yolculukların yanı sıra en lezzetli yemekleri sunan birçok mağaza ve restorana sahiptir ve aynı zamanda ziyaretçilerin keyifli vakit geçirmelerini ve mutlu bir tatil geçirmelerini sağlayan en iyi hizmetler ve modern gelişmiş tesisler ile karakterize edilir.

Fethiye gezim

Fethiye, dalış, yüzme ve su kayağı gibi su sporlarının yapılmasının yanı sıra paraşütle atlama gibi su sporları ile de bilinen Türk bölgelerinden biridir, bunun için bir grup merkez vardır ve belki de bu konuya özgü en iyi plajlar, su oyunları kentinin yanı sıra Ölüdeniz Plajı’dır.

Fethiye turistik yerler

Fethiye şehrinin Türkiye’nin antik tarihinde büyük bir paya sahip olduğunu ve Fethiye’ye yaptığım gezide gördüğüm en önemli arkeolojik alanlardan biri de rahipler kenti denildiği için savaşçı şeklinde bir heykelle kaplı bir mezar olan Likya anıtıdır, ayrıca Kral Amintas’ın dönemden kalma mezarı da vardır. Renklilik.

Telmessos Tiyatrosu

Liman üzerinde yapılan kazılar sonucunda ortaya çıkarılan bu tiyatro, beş bin kişiyi ağırlayabilen Roma anıtlarından biridir ve MS 2. yüzyılda restore edilerek Bizans döneminde dürüstlük için meydan olarak kullanıldığını belirtmekte fayda var.

Fethiye gezim

Eski çarşı

1791 yılında inşa edilen eski Eski Cami, on dört kubbeli ve altı tonozlu hamamlı ünlü Türk hamamı gibi Osmanlı dönemine kadar izini sürülebilen bir grup anıtın yer aldığı içinde, Fethiye ve yerlerde bulunan arkeolojik keşifler müzesinin yanı sıra günümüze kadar da kullanılmaya devam edilmesi dikkat çekicidir. Onun yanında.

Fethiye adaları arası gezim

Bu olağanüstü şehir 12 ada ve koy içerir, bu nedenle gezi beş ana durağa bölünmüştür:

Gobon Körfezi

Kelimenin tam anlamıyla büyüleyici bir koy, önünüzde yedi metreden on metreye kadar değişen derinlikte pırıl pırıl kristaller gibi parıldayan bir göl göreceksiniz, geceleri güzel vakit geçirmek için turistler ve denizciler tarafından ziyaret edilen, bir koy körfezi ve kayanın içinde küçük bir mağara ve size ulaşan doğal bir merdivenin yakınında yer almaktadır.

Fethiye gezim

Hamam Kleopatra Körfezi

Çam ağaçları ile dolu geniş koylardan biri olarak kabul edilen ve sahile yaklaşıldığında koyu mavi ile parlak arasında sularının renk geçişi ile karakterize edilir ve antik çağlarda Kleopatra’nın yakın arkadaşlarının, Anadolu kıyılarını ziyarete geldiğinde Kleopatra’ya hediye olarak bu yerde sıcak bir nehir bulduklarında bu Roma hamamlarını inşa etmeye karar verdikleri söylenir. .

Fethiye gezim

Tersane Adası

Gemi inşa etmek için eskiden kullanılmış olan ve bu nedenle Türk dilinde gemi anlamına gelen dokyard olarak adlandırılan sınırlı derinlikte bir koy ile karakterizedir.

Düz adalar

Göcek şehrinin hemen önünde ve benim için Fethiye şehrine yaptığım gezide büyülü cennet oldu, çünkü birbirine çok az derinlikte bir grup koridorla birbirine bağlanmış birkaç adadan oluşuyor ve bu nedenle aralarında yürüyerek hareket edebiliyorsunuz ve en güzel yanı saf mavi su ile çevrili olması ve en büyüğünün ortasında yer almasıdır. Adalar bir tuz gölüdür.

Samanlık Koyu

Bu koy Kızıl Ada olarak biliniyor çünkü körfezin karası kırmızı rengiyle karakterizedir ve geniş denizi, berrak gökyüzü ve güzel, temiz koyunun bulunduğu büyüleyici manzaralara sahiptir.

Göcek Köyü

Bu köy, Türk toplumunun kadife topluluğu ile buluşma noktasıdır, çünkü küçük boyutlu düzinelerce körfez ve orta büyüklükte deniz şeritleri vardır, bu da onu bir dizi özel plaja sahip olduğu için yelkenli yatlar için ideal bir yer haline getirmiştir ve bu, onu Türk veya uluslararası seçkin toplumlar için bir buluşma yeri haline getirmiştir.

Fethiye gezim

Göcek, bozulmamış doğa, kültür ve mirası harmanlayan harika bir bölge olduğu için sadece bununla da sınırlı değil, bu nedenle kalkınma yasaları eşsiz manzaralara zarar vermemesini sağladı.Turist faaliyetlerine gelince, ister özel ister grup turları olsun, komşu adalara ve koylara yapılacak gezilerin başlangıç ​​noktası olan liman çevresinde yoğunlaşıyor. Ayrıca gelişmiş restoranlar, mağazalar, oteller ve alışveriş merkezleri için ideal bir yerdir.

Ölüdeniz bölgesi

Fethiye gezim sırasında ziyaret etmekten keyif aldığım en güzel ve harika bölgelerden biridir.Fethiye’ye on iki kilometre uzaklıkta olup iki bölümden oluşmaktadır, mavi göl ve birçok farklı sporun yapılmasına imkan veren milli park ve ikinci bölüm gölden koya uzanan bir plaj olan Biljikiz. Gün boyu lezzetli yemekler sunan kafeler ve restoranlar var.

Fethiye gezim

Hisarönü ve Ovacık köyleri

İki köy Biljikiz ve Ölüdeniz bölgelerine yakın konumdadır ve sakin harika çam ormanları ile karakterizedir, Fethiye merkeze dokuz kilometre ve Ölüdeniz’e beş kilometre uzaklıkta bir köy vardır ve turistleri buraya çeken en önemli şey kırsalının sakinliği ve tatil için lüks otellerin ve sakin köylerin mevcudiyeti ile şehre yakınlığıdır.

Fethiye gezim
Hisarönü köyü ise Ovacık köyü yakınlarında bulunmakta olup, uygun fiyatlı tatil köylerinin yanı sıra her sınıfa uygun sade ve lüks otelleri ile ünlüdür.

Kayaköy hayalet bir şehirdir

Bu şehir müze sayılıyor ama Hisarönü köyünden beş kilometre uzaklıkta açık havada bulunuyor ve altı kilometrelik bir yolla Jemiliya Körfezi’ne bağlı ve o bölgenin güzelliğini Al Jumaila Adası’nın pitoresk plajından görüyorsunuz.

Fethiye gezim

Sonunda, Fethiye’ye yaptığım gezide İztuzu Plajı, Dalyan bölgesi, Çalış Plajı ve haftalık Fethiye Pazarı gibi daha pek çok şeyin yanı sıra tekne turları ve paraşütle atlama deneyimi de vardı.Türkiye’ye seyahat etmeyi düşünüyorsanız bu pitoresk şehrin tadını çıkarmayı unutmayın.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Hiç uyumayan şehir ve en gözde mekanları ve boş zaman etkinlikleri olan Bodrum gezim

Ya da Ege’nin gelini İzmir gezim ve en önemli turistik yerleri

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Özel bir gün geçirmek için ipuçları ve yapılabilecek en önemli şeyler Özel bir gün geçirmek için ipuçları ve y...

Kadının ya da erkeğin sürekli çalışması sonucunda ya da ders çalışmasının bir sonucu olarak tatil, ister haftalık ister yıllık tatil ol...

Seyahat çantanızı hazırlarken unutmamanız gereken önemli şeyler Seyahat çantanızı hazırlarken unutmamanı...

Geziye çıkıp valizleri mi hazırlıyorsunuz? Önemli ve gerekli şeyleri unutmamak ve kolay bulamayacağınız şeyleri satın almak zorunda kal...

Katar’ın en iyi turistik yerleri … Katar’da kaçırmamanız gereken turistik yerler Katar’ın en iyi turistik yerleri &...

Bu yıl Katar Devleti’nde bir yaz veya tatil geçirmeyi düşünüyorsanız, bugün ince bir dergide yayınlanan “Katar’daki Turisti...

Hyatt Regency Makkah ve Mekke’nin en güzel otelleri hakkında bilmeniz gereken her şey Hyatt Regency Makkah ve Mekke’nin ...

Mekke-i Mükerreme, hacılardan ve umre icracılarından her yıl milyonlarca turisti Kutsal Ev, Kutsal Kabe ve diğer birçok İslami anıtlara...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/