Fırın işaretleri anlamları

fırınlarının sembolleri: anlamı ve doğru seçim

 mükemmel performans ve maksimum kullanım kolaylığı sunmak üzere tasarlanmıştır: fırın işaretleri anlamları, simgeleri sembolleri teknoloji, herkesin ulaşabileceği bir yerde olmak için günlük boyutu karşılar.  fırınlar , gelişmiş fonksiyonları ile donatılmıştır modları pişirme tüm tarifleri ve gıdaların türleri için özgü. Arayüz, cihazın sezgisel kullanımına ve tüm seçeneklerin eksiksiz ve doğru kontrolüne izin verecek şekilde tasarlanmıştır . Geleneksel zamanlayıcı ve termostat düğmesine ek olarak, sağlanan önceden ayarlanmış programları seçmek için özel semboller vardır. Gelin şeker fırınlarının ana sembollerinin anlamını birlikte öğrenelim ve her tarif için doğru pişirme yöntemini seçme konusunda tavsiyeler

fırınlarının sembolleri ne anlama geliyor?

fırınlarının üzerindeki düğme , belirli işlevleri tanımlayan sembolleri gösterir ve bu da her zaman doğru noktada pişirilmiş yemekleri masaya getirmenizi sağlar: altın ve sulu etler, zengin pişmiş makarnalar, telli pizzalar, yumuşak kekler veya kokulu turtalar, Candy, her tarif için doğru programı düşündü . Bakalım, tek tek, tüm sembollerin nasıl doğru bir şekilde yorumlanacağını.

SEMBOLAÇIKLAMA
IŞIĞIN AÇILMASI
Anlaşılması kolay olan küçük ampul şekli, fırının iç ışığının açık olduğunu gösterir .
BUZ ÇÖZME
Bu görüntü, yiyecek buz çözme işlevini tanımlar . Buzdolabından yeni çıkmış bir ürün için birkaç dakika içinde, oda sıcaklığındaki hava fırına verilir, bu da yemeklerin besin özelliklerini etkilemeden kademeli olarak çözülmesine yol açar.
STATİK Bu
doğal konveksiyonlu pişirmeyi , yani üst ve alt ısıtma elemanlarının etkinleştirilmesini gösteren semboldür . Yalnızca tavuk ve etleri kızartmak, dolgun ve lezzetli tutmak için değil, aynı zamanda lezzetli ev yapımı bisküviler gibi gevrek yiyecekler pişirmek veya mükemmel pişmiş mantar ve elma için de idealdir.
GELENEKSEL HAVALANDIRMA
Bu konumu seçerek havalandırmalı pişirmeyi seçeceksiniz : sıcak hava, raflar arasında eşit olarak dağıtılacak olan fırına verilir. Yemeklerin hassas ve homojen bir şekilde kızarmasını garanti eder ve özellikle pandispanya, pandispanya ve puf böreği için uygundur.
DÜŞÜK DİRENÇ
Gösterilen seçenek, yalnızca daha düşük direncin etkinleştirilmesiyle pişirmeyi içerir . Kremalı pufları ve tatlı bazları kuru ve sıkı hale getirerek, preparatların altındaki suyu daha iyi atmanıza olanak tanır .
DAHA DÜŞÜK HAVALANDIRMA DİRENCİ
Daha düşük havalandırma direncinin seçimi ise , yalnızca daha düşük direnci, ancak fanın eklenmesiyle etkinleştirir. Hem tatlı hem de tuzlu sufle gibi çok hassas pişirme gerektiren tarifler için özellikle uygundur.
ÇOK SEVİYELİ PİŞİRME
Bu modun seçilmesi, iç fan ve fırının arka kısmında bulunan dairesel direnç tarafından yönetilen havalandırma sistemini başlatarak havanın homojen bir dağılımını sağlar. Bu işlev özellikle farklı yiyeceklerin (et, balık, sebze vb.) Aynı anda pişirilmesi için yararlıdır ve aroma ve tatların birbirini kirletmesini önler.
HAVALANDIRMALI IZGARA + BUHAR
Bu işlev, havalandırma ve üstün direnç kombinasyonundan yararlanmanıza olanak tanır , büyük et parçaları veya balık ve kümes hayvanları gibi yemekleri pişirmek için ideal bir seçenektir.
IZGARA + BUHAR
Seçeneği o birleştirir eylem ızgara o ile buharın böyle dilimlenmiş sığır olarak iç sulu kalırken yüzeyinde graten gerektiren yemekler için mükemmel.
ÇOK SEVİYELİ + BUHARLI PİŞİRME
Çok seviyeli fonksiyon, sıcak havayı iç raflar arasında eşit olarak dağıtır ve özellikle farklı yemekleri aynı anda, kokuları kirletmeden pişirmek için uygundur. Buhar modunun eklenmesi, et ve balık durumunda yumuşak kıvamda veya pizza veya ekmek gibi müstahzarlar için mükemmel mayalı yemekler sunmayı mümkün kılacaktır.
IZGARA
Bu simge , menüde pirzola, sosis, domuz pastırması, eskalop veya domuz biftek gibi orta / küçük kalınlıkta etler bulunuyorsa en uygun seçenek olan ızgara modunu gösterir . Kızılötesi ızgara elemanı, etin eşit şekilde ızgara yapılmasını sağlayan fırında etkinleştirilir.
HAVALANDIRMALI IZGARA Turbo ızgara
seçeneği , klasik kapalı kapı ızgarasının havalandırmalı çeşidini temsil eder ve sadece tavuk, tavuk, sosis gibi etleri pişirmek için değil, aynı zamanda kalın kesilmiş kırmızı etler ve rostolar için de mükemmeldir. Yüzeyleri doğru noktaya kadar kızarır ve gevrekleştirir, etin içini yumuşak ve sulu bırakır. Eşit kızarmayı sağlamak için, yemekleri pişirme süresinin yarısında çevirmenizi ve ızgarayı fırının yarısına kadar yerleştirmenizi öneririz.
IZGARA + ROTISSERIE
Bu sembol, ızgara ve çevirme ile kombine pişirme modunu gösterir, yiyeceklere yüzeyde çıtır kızarma vermek için idealdir , özellikle tavuk kanadı ve tavuk gibi yemeklerin şişte hazırlanması için uygundur.
HAVALANDIRMALI IZGARA + DÖNER KOMBİNE Havalandırma sistemi ile bağlantılı olarak ızgara ve çevirmenin etkinleştirilmesiyle kombine pişirme
modu .
PİZZA İŞLEVİ
Bu simge, mükemmel ev yapımı pizzalar yapmak için en uygun seçimi temsil eder : bu işlev, klasik odun ateşinde pişirilen fırınların koşullarını yeniden oluşturmak için cihazın içindeki ısıyı dağıtır ve hafif ve sindirilebilir bir hamurla pizza ve focaccia’yı karıştırır.
SICAK TUTMA
Simge, yiyecekleri sabit 60 ° sıcaklıkta sıcak tutmanızı sağlayan işlevi gösterir . İki direncin ve vantilatörün birleşik hareketinden yararlanarak, yemeklerinizin tüm lezzetini ve kokusunu koruyabilir, daha sonra onları pişirildiği kadar lezzetli tüketebilirsiniz.
COOK LIGHT
Cook Light , hat bilincine sahip kişiler için mükemmel bir seçenektir. Hava atım döngüsü ile birlikte ızgara ve fanın birlikte kullanılması sayesinde bu mod, yiyeceğin içerdiği su içeriğini korur, böylece kullanılan yağ veya çeşni miktarını azaltırken etli yemekleri karıştırmanıza olanak tanır . hazırlık.
YUMUŞAK PİŞİRME Yumuşak Pişirme
işlevi , fırının içindeki sıcaklık ve nem derecesini daha iyi yönetmenize olanak tanır ve geleneksel pişirmeye kıyasla yiyeceklerin susuz kalmasını% 50’den fazla önler: yumuşak ekmek ve kokulu veya bazı tatlılar servis etmek için idealdir.
SUPER GRILL
3000W gelişmiş ızgara modu.
SPRINTER
Hızlı fırın ön ısıtma işlevi.

Ek semboller ve işlevler

Candy serisinde listelenen sembollere ek olarak, satın alınan modele bağlı olarak aksesuar simgeleriyle donatılmış fırınlar da bulmak mümkündür .
Gelin birlikte ne olduklarını ve gösterdikleri işlevleri birlikte görelim:

SAATİN AYARLANMASI
Fırın ekranında gösterilen zamanı ayarlamanıza olanak sağlar.
PİŞİRME SÜRESİ
Yemeklerin pişirme süresini ayarlar. 
Seçilen süre geçtiğinde, pişirme kısa bir alarm sesiyle duracaktır.
PİŞİRMEYİ BAŞLATMA
Fırının başlama zamanını ayarlayarak yiyecek pişirmeyi programlamanıza olanak sağlar.
PİŞİRMENİN SONU
Programlanmış pişirme sırasında fırının kapanma süresini yönetir.
ZAMANLAYICI
Pişirmenin bittiğini gösteren alarm.
ÇOCUK KİLİDİ
Çocukların kullanmasını önlemek için fırın kontrollerini devre dışı bırakır .
SESSİZ MOD
Zamanlayıcı alarm sesini susturur .
fırın işaretleri anlamları,simgeleri sembolleri bosch fırın üzerindeki işaretlerin anlamları , siemens fırın işaretleri anlamları , bosch fırın sembolleri ve anlamları , beko fırın sembolleri ve anlamları , arcelik fırın işaretleri anlamları , beko fırın işaretleri anlamları , profilo fırın işaretleri anlamları , bosch fırın işaretleri anlamları , fırın işaretleri anlamları siemens , teka fırın işaretleri anlamları , vestel fırın işaretleri anlamları , bosch fırın gösterge anlamları , siemens fırın sembol anlamları , fırın sembolleri ve anlamları bosch , bosch ankastre fırın işaretleri anlamı ,bosch ankastre fırın üzerindeki işaretlerin anlamları,