Fitbit Versa 3, Sense, Fitbit OS 5.1 güncellemesiyle Google Asistan desteğini alıyor

Fitbit, Google Assistant’ın bir sonraki ürün yazılımı güncellemesinin bir parçası olarak belirli cihazlarda kullanıma sunulacağını duyurdu. Yıl sonunda Google’dan devralımı tamamlaması beklenen fitness takip firması, bugün piyasaya sürülmeye başlayan Fitbit OS 5.1’e yükseltildiğinde ses asistanını Fitbit Sense ve Fitbit Versa 3’e getirecek.

Aranızdaki keskin bakışlar, bunun her iki cihazın da Google Assistant ve Amazon Alexa’yı sunabileceği anlamına geldiğini fark etmiş olacaksınız, bunlardan ikincisi Versa 2 ve 3’te zaten mevcut. Alexa’da olduğu gibi yerleşik hoparlör aracılığıyla size cevap verebiliyor, ancak bu işlevselliğin 2021’in ilk yarısında eklenmesi bekleniyor. Bunun yerine, yanıtlar ekranda metin biçiminde görünecek.

Android kullanıcıları, sanki Dick Tracy veya Thunderbird gibi, Bluetooth üzerinden çağrı almak için hoparlörü ve mikrofonu kullanabilmenin yanı sıra, SMS mesajlarına bileklerindeki yanıtları dikte edebilecek. Aslında, saatin içinde çok az Google Asistan işlevi bulunuyor. Tüm sesli istekler işlenmek üzere Bluetooth üzerinden telefona geri gönderilir, bu nedenle koşuya çıktığınızda telefonunuzu evde bırakırsanız bunu kullanamazsınız.

Google Assistant, Sense için Fitbit OS 5.1’de ve bugünden itibaren mevcut olan Versa 3’te mevcut olacak. Şu anda yalnızca ABD İngilizcesi olarak mevcuttur, bu nedenle 2020 bitmeden önce yalnızca ABD’de, Avustralya, Kanada, Hindistan, İrlanda, Yeni Zelanda, Singapur ve Birleşik Krallık’ta göreceksiniz. Bunun, çeşitli küresel İngilizce lehçelerine ince ayar yapmaları için birkaç hafta vereceğini varsayıyoruz. 2021’in başlarında ek diller kullanıma sunulduğunda, bunun Belçika, Fransız Kanada, Şili, Kolombiya, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya, Meksika, Hollanda, Peru, İspanya ve İsviçre’de de kullanıma sunulmasını bekleyin.

Bir cevap yazın