Forever Rose’un sahibi İbrahim Al Samadi ile röportaj

 • İbrahim Al Samadi, Al Samadi Trading Company’nin CEO’su ve sıra dışı çiçek buketleri tasarlayan Forever Rose’un kurucusudur.

  İbrahim Al-Samadi, kariyerine on dört yaşında, ilk ticari işine başladığında başladı. O zaman, annesinin Florida’daki dairesinden eBay aracılığıyla kıyafet ve alet satmaya başladı ve siteden 1000 Power Sellers ödülü kazandı. O zamandan günümüze, İbrahim Al Samadi’nin adı 2010 yılında Dubai’de perakende ve konaklama olmak üzere iki başarılı iş sektörünü içeren Al Samadi Group’u kurmak için iş dünyasında parladı. Özellikle doğal çiçeklerin üç katı büyüklüğündeki Ekvador’da verimli volkanik topraklarda yetiştirilmesi sayesinde suya ve güneşe ihtiyaç duymadan uzun süre yaşayabilme özelliği ile diğerlerinden ayrılan dekoratif güller için Forever Rose markasını kurduktan sonra tahtına oturdu.

  Forever Rose geçtiğimiz günlerde Beauty and the Beast’e dayanan en popüler çiçeği Bella’yı piyasaya sürdü.

 • Özellikle çiçek tarlasına olan ilginizi ne tetikledi?

  Hem çalışanlarımız hem de müşterilerimiz için ince bir çekicilikle ilham veren bir şey yaratmak istedim.

  Nihayetinde, Forever Rose, zamana meydan okuyan sevgi dolu anılar yaratma ilkesine dayanmaktadır. Müşterilerimizin hayatında geçen önemli anların bir parçası olmayı her gün dört gözle bekliyor, marka sevgimiz, neşemiz ve huzurumuzla gelişmek için her şeyden önce ön plana odaklanıyoruz.

 • Masanda her zaman ne tür çiçekler tutuyorsun?

  Her zaman klasik kırmızı Bella Rose’u seçerim!

  Bu uzun gül gururla ayakta duruyor ve cam bir kubbe ile korunuyor. Dikkat çekici bir şekilde, bu çiçeğin tasarımı bizim imzamız ve evde veya ofiste sergilendiğinde harika görünüyor.

  Aslında, “Bella” nerede olursa olsun çarpıcı ve ilgi çekicidir ve kendi adıma ona her gün bakmayı seviyorum.

 • “Bella” sonsuza kadar güneşsiz ve susuz yaşayan bir gül olan “Sonsuza Kadar Gül” grubunun son sürümü … Bu fikir nasıl ortaya çıktı?

  Aslında fikir Londra merkezli bir şirkete ait. Orta Doğu’da projeyi başlatma ihtimalini gördükten sonra konsepti lüks bir hediye şirketi olarak satın almaya ve duyuları ilginç bir şekilde ateşleyen bir perakende deneyimine dönüştürmeye karar verdik.

  Bu çiçeklerin Güney Amerika’da ekvator üzerinde bulunan Ekvador’dan özel olarak toplanması dikkat çekicidir. Ve orada bulunan volkanik dağlar nedeniyle, çevredeki toprak verimli ve mineraller bakımından zengin hale geldi, bu da bu çiçeklerin büyümesini artırıyor, çünkü boyutları doğal güllerin yaklaşık 5 katı büyüklüğünde ve yaprakları piyasadaki diğer çiçeklerin taçyapraklarından çok daha kalın.

  “Sonsuz Gül” ün aslında Ekvadorlu çiftçiler tarafından güllerin daha uzun yaşama yeteneklerine alternatifler bulmaya çalışırken keşfedilmiş olması dikkat çekicidir, bu nedenle güller için etkili bir tedavi olabilecek ve doğal güzelliklerini ömür boyu koruyabilecek ve zaman içinde ilerlemenin karşısında durabilecek doğal bir çözüm bulmak için çok çaba sarf etmişlerdir. Ve böylece suya veya güneş ışığına ihtiyaç duymadan bu güller, cam bir kubbe içinde korunduklarında doğal güzelliklerini sonsuza kadar korurlar.

 • 2017 gelin buketi için trendler neler?

  Giderek daha fazla gelin, çiftliklerinden veya bahçelerinden toplanmış gibi görünen taze, hoş kokulu çiçeklerden oluşan sade yeşil buketleri tercih ediyor.

  Dikkat çekici bir şekilde, bu organik şekilli buket, geleneksel gül buketi ile karşılaştırıldığında “vahşi” ve doğal bir his verir.

  Renk açısından, geçmişte hüküm süren güçlü ve gürültülü renklerden uzaklaştığımız için hakim olan trend sakin renklerde olabilir.

  Belki de günümüzün en yaygın renkleri kayısı, kahve, tereyağı ve şampanyadır ve bu mevsimde çok rağbet gören leziz kırmızı üzüm renkleri, daha önce bahsedilen tek renkli renklerin yanı sıra mücevher renkleri ve yumuşak kırmızı güllerle de büyük bir uyum içindedir.

  Ayrıca, düğün dekorlarına alışılmadık yeşillikleri dahil etmeyi seçen daha birçok geline de şahit olacağımıza inanıyorum. Örneğin ağaç yaprakları, ziyafet masasına çelenk yerleştirmek, sandalyeleri yeşille süslemek ve arka plandaki kemerleri yapraklarla süslemek gibi çekici ve farklı şekillerde kullanılabilir.

 • Bir düğün için ideal çiçek aranjmanı sizce nedir?

  Bu konu esas olarak gelinin zevkine, tercihlerine ve tarzına bağlıdır.

  Sonunda, gelinin görünüşü kişiliğini ve sevdiği şeyleri yansıtmalıdır ve bu nedenle renk ve çiçek türü seçimi kişisel bir karardır.

  Bu bağlamda gelin, seçiminde hakim trendlere bağlı olabilir veya kendine özgü bir tarz benimseyebilir, bu nedenle çiçeklerin dekorasyonu uygun ve kaliteli bir şekilde gerçekleştirildiği ve koordine edildiği sürece yanlış bir seçim olmaz.

  Forever, düğün için uzun süren bir buket çiçek sunar, böylece gelin düğün gününde attığı bir bukete sahip olabilir ve sonsuza kadar saklayıp düşünebileceği bir buket daha alabilir.

 • Çiçek aranjmanını planlarken geline ne tavsiye edersiniz?

  Kendine karşı dürüst ol. Kişiliğinize ve tarzınıza uyan çiçekleri seçin, ancak hayal kırıklığını önlemek için piyasada bulunmalarını sağlayın!

 • Mevcut eğilimler hakkında ek not var mı?

  Güller açısından, ister yerel ister uluslararası olsun en popüler rengin kırmızı olduğunu her zaman fark ederiz.

  Kırmızı güller bizi aşk, romantizm ve lüks duygularıyla büyülüyor. Ayrıca, uzun vadede kırmızı güllerin popülaritesini aşan güller olduğuna inanmıyorum, özellikle de zamanın sınavını geçtikleri ve muhtemelen yüzyıllar boyunca çiçeklerin tahtında olmaya devam edecekleri için.

  Bu sezon renk açısından, sarı, turuncu, mor, krem ​​ve diğer bastırılmış renklerin tonlarına artan taleple birlikte, pastel renk yelpazesinin tamamına benzer şekilde yumuşak renklere daha fazla talep görüyoruz.

  Bu güllerin koordinasyonunun özellikle evdeyken ruh halimizi iyileştirmesi dikkat çekicidir, sakin ve ferah bir yaz atmosferi yaratma yetenekleriyle harikalar yaratabilirler.