Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Fransa gezim, Avrupa kıtasının en önemli turizm ve kültür merkezidir.

İşte ışıkların ve hayallerin ülkesi Fransa gezisi, Avrupa’nın en büyük medeniyet merkezlerinden biri olan eşsiz bir güzellik deneyimi olduğu için … Aramızda sayısız turistik atraksiyonu ve büyüleyici sahilleri ile Fransa’nın bir imajını hayal gücünde yaşamamış ve hatırlamamış, bu yüzden bu yazıda olacağız. Fransa’nın en önemli turistik yerlerine rehberiniz. Fransa’yı ziyaret etmek, dünyanın en çok turist […]

26 Aralık 2020 - 6:57 'de eklendi ve 36 kez görüntülendi. A+A-

Fransa gezim, Avrupa kıtasının en önemli turizm ve kültür merkezidir.

İşte ışıkların ve hayallerin ülkesi Fransa gezisi, Avrupa’nın en büyük medeniyet merkezlerinden biri olan eşsiz bir güzellik deneyimi olduğu için … Aramızda sayısız turistik atraksiyonu ve büyüleyici sahilleri ile Fransa’nın bir imajını hayal gücünde yaşamamış ve hatırlamamış, bu yüzden bu yazıda olacağız. Fransa’nın en önemli turistik yerlerine rehberiniz.

Fransa’yı ziyaret etmek, dünyanın en çok turist çeken ülkesinin zirvesine yerleştiğinden, 1500 açık turizm alanı ve 1200 sanat ve tarih müzesi içerdiği için dünyada 85 milyona yakın turist tarafından ziyaret edildiğinden herkesi cezbeden bir hayaldir, bu da onu başka hiçbir yerde eşi benzeri olmayan bir kültürel statüye sahip kılmıştır.

Bu konu içerir …

Fransa gezim

Fransa, dünyanın tüm ülkelerinden turistleri kendisine çeken büyüleyici doğal turistik şehirleriyle karakterize edilir ve bu şehirler arasında aşağıdakileri gezeceğiz: –

Paris manzaraları

Paris başkenttir ve ışık şehri olmasıyla ünlüdür ve dünyanın en ünlüsüdür. Champs-Elysées, Arc de Triomphe, Louvre Müzesi, Eyfel Kulesi gibi dünyaca ünlü birçok turistik bölgeye sahip olduğu için, medeniyetini ve tarihini şekillendiren olayları anlatan kaç kitap ve roman vardır. Güzel Fransa’ya yaptığım gezide izledim.

Fransa gezim

Toulouse manzaraları

Toulouse çiçek kenti olarak adlandırılıyordu ve yerel lehçede Toulouse. Zamanla İspanyollar, Araplar ve diğer milletlerden yeni bir yaşam aramak için göç eden birçok göçmen yaşadı. Toulouse, Fransa’nın güneyinde, İspanya sınırına yakın bir konumda yer almaktadır. Geçen medeniyetleri anlatan birçok eski anıtı vardır Bu dünyada Thomas Aquinas’ın kalıntıları ve Saint Saturnin şehitliği var.

Fransa gezim

Aynı zamanda, Gotik mirasın ve yüzyıllar öncesine dayanan mimari tarzın ve klasik sanatın başyapıtlarının tadını çıkarmak için dönüştürülebilecek bir dizi müzeye de ev sahipliği yapmaktadır.

Lyon manzaraları

Bu şehir Fransa’nın doğusunda yer alır ve Fransa’nın çağlar boyunca uzanan tarihiyle karakterize edilen üçüncü büyük şehri olması nedeniyle Rhone bölgesinin başkentidir, tarihi karaktere sahip birçok mimari anıtı içerdiği için, sürekli kutlamaları ve bir arada balkon ve pencerelerden yayılan mum ışıklarıyla bilinen en önemli Fransız ekonomik destinasyonu olduğu söylenir. En güzel romantik sahnelerden biri.

Fransa gezim

Cannes’daki turistik yerler

Geçmişte Cannes şehri, bir grup balıkçının yaşadığı küçük bir köyden başka bir şey değildi ve bu, 19. yüzyıla kadar, her yıl ünlü Uluslararası Film Festivali’nin kurulmasıyla dünyanın en önemli ve en ünlü şehirlerinden biri haline gelinceye kadar devam etti ve onu aynı zamanda kültür ve sanat merkezi haline getirdi. Dünya sadece bundan ibaret değil, nefes kesici doğası ve büyüleyici plajları ile özellikle hoş ve ılıman bir havaya sahip olması ve günümüzde dünyanın en lüks şehirlerinden biri olmasıyla dikkat çekiyor.

Fransa gezim

Marsilya’daki turistik yerler

Marsilya, Akdeniz kıyısındaki ana liman olması ve genel olarak Avrupa’nın en büyük kültür merkezlerinden biri olması nedeniyle Avrupa’nın en eski bölgelerinden biri ve Fransa’nın en büyük ikinci şehridir.Marsilya, Orta Çağ’a kadar uzanan eski mimari yapılarıyla öne çıkmakta ve bu da onu dünyanın en önemli turistik şehirlerinden biri yapmaktadır Fransa.

Fransa gezim

Arles Gezilecek Yerler

Fransa’nın en küçük şehirlerinden biri olan Arles şehri, Fransa’nın güneyinde, özellikle Bouches de Rhone vilayetinde, yaklaşık 52 bin kişilik bir nüfusa sahip ve Roma döneminden kalma arkeolojik turizm alanları ile karakterizedir.

Fransa gezim

Strazburg’daki turistik yerler

Almanya tarafında Fransa sınırlarında bulunan ve Alsace eyaletinin başkenti olan bu şehir, Avrupa Parlamentosu’nun koltuğu olması ve içinde Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin yanı sıra birçok siyasi, kültürel ve tarihi merkez ve kurumun yer alması nedeniyle Fransız şehirleri arasında büyük önem taşımaktadır.

Fransa gezim

Chamonix’de Çevre Gezisi

Fransa’nın doğusunda bulunan ve Fransa’nın en yüksek şehirlerinden biri olan Chamonix, Mont Blanc zirvesi olarak bilinen 4.810 metre yüksekliğiyle dünyanın en yüksek dağ zirvelerini kucakladığı için dört bir yanı Alp zincirleriyle çevrili olmasıyla karakterize edilir.

Fransa gezim

Chamonix, Fransız Alpleri kayak merkezleriyle ünlüdür ve özellikle yaz aylarında Chamonix olarak düşünüldüğünde, dünyanın farklı yerlerinden bu sporun pek çok taraftarını genel olarak Avrupa’nın en heyecan verici yamaçlarında kayak yapmaya kadar çeken bu sporun birçok taraftarını cezbettiği için 1924’teki Kış Olimpiyat Oyunları’nın ilk mekanı olmuştur. Alplere tırmanmayı ve tırmanmayı sevenlere turizm için ayrı bir konsept veren bir merkez.

Biarritz’deki turistik yerler

Fransa gezim, Atlantik Okyanusu’na bakan Equatane ilinde Albranes bölgesinde yer alan ve özellikle Atlantik kıyısındaki yüksek dalgalara sahip plajları ile karakterize edildiğinden, en güzel ve pitoresk Fransız tatil beldelerinden biri olan Biarritz şehrini içeriyordu. Su sporları.

Fransa gezim

Loire Nehri Vadisi

Fransa gezimde gördüğüm en güzel turistik destinasyonlardan biri de orta Fransız bölgesindeki Laura Nehri ve bunun en önemli özelliği tarihi köyler ve büyüleyici Laura Nehri’nin her iki yakasına uzanan güzel çiftlikleri ve kıyılarının uzunluğunun 175 km’ye ulaştığını belirtmekte fayda var.

Fransa gezim

Bordo turistik yerler

Bordo, sadece bu şehrin hikayesine ve boş pazarlarına hitap eden harika mimari tarzı ve tarihi eserleri ile ünlü bir şehir olmadığı ve Fransa’nın en ünlü kültür merkezlerinden biri olarak kabul edildiği için büyük bir liman. .

Fransa gezim

Nice turistik yerler

Fransa’nın güneyinde, Akdeniz kıyılarına bakan plajları ile ünlü ünlü Nice şehri var.Fransa’nın en büyük ikinci havalimanlarının yanı sıra çoğunu küçük ve sessiz gölleri besleyen yüz elliden fazla pınar içeriyor.Nice, kıyıları ile öne çıkan en önemli Fransız turistik şehirlerinden biri olarak kabul ediliyor. Her yıl dünyanın çeşitli yerlerinden çok sayıda ziyaretçiyi çeken çekici ve harika turistik yerler.

Fransa gezim

Fransa gezimdeki en önemli turistik yerler

Yüzünüzü nereye çevirirseniz çevirin, her yıl milyonlarca turisti çeken sanatsal, kültürel ve tarihi destinasyonların güzelliği karşısında gözlerinizi kamaştıracaksınız, bu yüzden sizin için Fransa geziniz sırasında ziyaret edebileceğiniz en ünlü ve en önemli turistik yerleri seçtik: –

Eyfel Kulesi

Eyfel Kulesi’nin yanında anı fotoğrafları çekmeyi hayal etmeyenler, her yıl iki yüz milyondan fazla turist çekmesi ve bu şaşırtıcı sayı ile Paris’in en önemli ve en ünlü turistik tabelalarından biri olarak kabul edilen bu kule, diğer turistik alanlar arasında ilk sırada Eyfel Kulesi’nin kurulduğunu belirtmekte fayda var. Gustave Eiffel tarafından, 1889 AD Paris Uluslararası Fuarı sırasında kurucusunun adını almıştır.

Fransa gezim

Chartres Katedrali

Chartres şehrinin bulunduğu yerin isminden adını alan bu katedral, Fransa’daki görkemli Gotik mimarinin eşsiz bir örneğini temsil ediyor.Katedralin orijinal bölümlerinin çoğu, yapılan bazı küçük restorasyonlara rağmen balkon, pencere ve vitray dahil olmak üzere günümüze kadar eski haliyle kaldı. On üçüncü yüzyılda katedralin mimarisini korumak için.

Fransa gezim

Versailles Sarayı

Fransa’nın en ünlü saraylarından ve turistik yerlerinden biri, MS 1624’te Kral Louis XIII kararıyla Fransız krallarının koltuğu olana kadar inşa edilen görkemli ve lüks binalardan biri olması ve ünlü Fransız Devrimi’nin patlak verdiği MS 1789’un sonuna kadar, ihtişamıyla ilgili birçok tarihi kitabın anlatıldığı tarihe kadar öyle kalmıştır. Kraliyet ailesi o dönemde saraydan ayrılmak zorunda kalmış ve daha sonra tarihi Fransız sarayları arasında en büyük ziyaretçi mekanı olduğu için yıl boyunca binlerce turist için bir turizm merkezi haline gelmiştir.

Fransa gezim

Bella Kumulları

Bu kumullar, Avrupa’nın en uzun kumullarından biri olan Arcachon Koyu’nda yer almaktadır.Bu kumulların tepesinde, Arcachon Körfezi girişinin bir yanda Atlantik kıyısı, diğer yanda uçsuz bucaksız çam ormanları ile kesiştiği noktada harika bir manzara görülmektedir.

Babis Sarayı

Babes Sarayı, Gotik tarzı ile ayırt edilir ve geçmişte MS 1309’da Roma’yı terk edip Fransa’nın Avignon şehrinde yaşamasından sonra Papa V. Clement’in koltuğu olmuştur ve üç metre kalınlığındaki duvarları ile ayırt edilir.

Château de Chambord Sarayı

Lüks Fransız saraylarından biri olarak kabul edilen ve turistlerin çekiciliği açısından en büyük ikinci saray olan ve Fransız Rönesansına dayanan eşsiz bir şaheser olan Château de Chambord, MS 1519 yılında, mevcut ormanlarda avlanmayı çok sevdiği için Fransa’nın krallarından Kral Francois I’in kararıyla inşa edilmiştir. Özellikle bu saray lüks mimari tarzı, başyapıtları ve antik mobilyaları ile ünlü olduğu için, kralların o dönemde sahip olduğu lüks ve lüks yaşamını yansıttığı için Fransa’nın en önemli turistik yerlerinden biri haline geldi.

Saint-Tropez köyü

Yaz aylarında çok sayıda en zengin ve en ünlü kişiyi kendine çeken dünyaca ünlü Riviera Plajı’na bakmaktadır ve aynı zamanda moda ve moda şovları düzenlemesiyle ünlüdür, bu nedenle büyüleyici Fransa’ya yaptığım seyahatimde keyif aldığımız en önemli sahillerden biri olan dünyaca ünlü insanlar için en önemli rekreasyon ve rahatlama alanlarından biri haline geldi.

Yeraltı mezarları

Bu yer altı mezarları, MS 1700 yılında, Fransa’nın o dönemde Avrupa’nın en ünlü ve en büyük ekonomik ve politik merkezi olduğu Paris’te kuruldu ve yer altı mezarları, özellikle dehşet verici tarihi bölgelerin hayranları için Fransa’daki en heyecan verici simge yapılar arasında yer alıyor ve bu yer, aşağıda kazılmış bir dizi koridor ve tünel içeriyor. Paris şehri milyonlarca cesedi gömecek, bu yüzden bazı insanlar bu bölgenin hayaletlerle dolu olduğunu düşünüyor.

Mont Saint Michel kalesi

MS 1144 yılında kurulmuş ve Normandiya açıklarında bir adada Brittany kenti yakınlarında, onu anakaraya bağlayan dar bir patika ile 1880 yılında kurulmuş ve Mont Saint Michel kalesi, Fransa’nın ziyaretçi çeken üçüncü bölgesi olması nedeniyle UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne alınmıştır.

İki Firdons

Verdon Nehri’nin yüzeyinden 25 kilometre uzunluğunda ve 700 metre yüksekliğiyle tüm Avrupa’nın en güzel ve görkemli vadilerinden biri olarak kabul edilen, verimli topraklar üzerinde taze bir nehir olan Fransa topraklarının güneydoğusunda yer alan Verdon Boğazı, su sporları ve tırmanışla ünlüdür. 1990 yılında doğa rezervi olarak tescil edilmiştir.

Böylelikle, birçok benzersiz tarihi ve eğlence mekanı ile karakterize edilen Fransa gezim oldu, bu yüzden bir seyahat meraklısıysanız, nerede keşfetmek istediğinizi bize bildirin.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Türkiye gezim ve en güzel plajları ve ilgi çekici yerlerinin detaylı ve resimli harika bir turu

Veya İtalya gezim ve antik Roma uygarlığı ile pitoresk kıyıların cazibesi arasında ilginç bir tur

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Özel bir gün geçirmek için ipuçları ve yapılabilecek en önemli şeyler Özel bir gün geçirmek için ipuçları ve y...

Kadının ya da erkeğin sürekli çalışması sonucunda ya da ders çalışmasının bir sonucu olarak tatil, ister haftalık ister yıllık tatil ol...

Seyahat çantanızı hazırlarken unutmamanız gereken önemli şeyler Seyahat çantanızı hazırlarken unutmamanı...

Geziye çıkıp valizleri mi hazırlıyorsunuz? Önemli ve gerekli şeyleri unutmamak ve kolay bulamayacağınız şeyleri satın almak zorunda kal...

Katar’ın en iyi turistik yerleri … Katar’da kaçırmamanız gereken turistik yerler Katar’ın en iyi turistik yerleri &...

Bu yıl Katar Devleti’nde bir yaz veya tatil geçirmeyi düşünüyorsanız, bugün ince bir dergide yayınlanan “Katar’daki Turisti...

Hyatt Regency Makkah ve Mekke’nin en güzel otelleri hakkında bilmeniz gereken her şey Hyatt Regency Makkah ve Mekke’nin ...

Mekke-i Mükerreme, hacılardan ve umre icracılarından her yıl milyonlarca turisti Kutsal Ev, Kutsal Kabe ve diğer birçok İslami anıtlara...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/