Galaxy F41]Samsung, Hindistan’da yeni bir kamera merkezli Galaxy F serisi hazırlıyor

Güncelleme 1 (09/16/2020 @ 01:55 VE): Samsung Galaxy F41, Google Play Console’da görüldü. Daha fazla bilgi için aşağı kaydırın. 15 Eylül 2020 tarihinde yayınlanan makale aşağıda korunmaktadır.

Samsung, Hindistan pazarında Galaxy M01 gibi giriş seviyesi tekliflerden yakın zamanda piyasaya sürülen Galaxy Z Fold 2 gibi birinci sınıf amiral gemilerine kadar çok çeşitli akıllı telefonlar sunuyor. Ancak şirketin portföyü, farklı fiyat segmentleri, orta sınıf Galaxy M ve Galaxy A serisi cihazlar, ülkedeki satış listelerinin başında geliyor. Bu nedenle Samsung şimdi Hindistan’da kamera performansına odaklanan başka bir orta sınıf seriyi piyasaya sürmek istiyor. Yakın tarihli bir rapora göre 91mobilYeni seri, Galaxy F başlığı altında piyasaya sürülecek ve fiyatı 15.000 ile ₹ 20.000 arasında olacak.

Konuya aşina olan sektör kaynakları, ilk Samsung Galaxy F serisi cihazın önümüzdeki ay piyasaya çıkacağını ve çevrimiçi kanallardan satışa sunulacağını açıkladı. Ancak şirket, Galaxy M serisinde olduğu gibi daha sonraki bir aşamada çevrimdışı pazara getirmeyi düşünebilir. Rapor yaklaşan seriler hakkında başka bilgi vermezken, SamMobile ilk Galaxy F serisi cihazın ne olabileceğine ışık tutuyor.

Rapor, daha önce uygun fiyatlı bir Samsung katlanabilir akıllı telefon olduğu söylenen SM-F415F model numaralı bir Samsung cihazından bahsediyor. Rapor, SM-F415F’nin katlanabilir bir cihaz olmadığını ve bu yılın başlarında Hindistan’da piyasaya sürülen Galaxy M31’in sadece bir varyantı olduğunu doğruluyor. Rapor, cihazın ürün yazılımı sürümü olarak M315’ten bahseden SM-F415F için bir Wi-Fi Alliance sertifikasından bahsediyor. İlginç bir şekilde, Galaxy M31 aynı ürün yazılımı sürümüne ve eşleşen bir teknik özellik tablosuna sahip. Bu nedenle SM-F415F’nin Galaxy M31 ile aynı teknik özelliklere sahip ilk Galaxy F serisi cihaz olabileceğinden şüpheleniyoruz.

Bu doğruysa, ilk Galaxy F serisi cihaz, gözyaşı damlası tarzı çentikli 6,4 inç SuperAMOLED ekrana, 64 MP birincil sensörlü dörtlü kamera kurulumuna ve 32 MP selfie atıcıya sahip olacak. Cihaz, 6GB RAM ve 128GB’a kadar yerleşik depolama ile birleştirilmiş Samsung’un Exynos 9611 yonga setinden güç alacak. Ayrıca, 15W hızlı kablolu şarj desteği ile 6.000mAh pil ile paketlenecek. Yaklaşan cihazın donanım özellikleri Galaxy M31 ile aynı olsa da, Samsung büyük olasılıkla cihazda bazı kamera merkezli iyileştirmeler ve tasarım değişiklikleri sunacak.

Kaynak: 91mobiles, SamMobile

Öne çıkan resim: Samsung Galaxy M31


Güncelleme: Samsung Galaxy F41, Google Play Console’da görüldü

Samsung Galaxy F41, Google Play Console’da görüldü ve bize bazı özelliklerine hızlı bir bakış sağladı.

Bahsedilen teknik özelliklere göre Galaxy F41, Exynos 9611 SoC, 6GB RAM ve bir FHD + ekran ile birlikte geliyor. Mevcut render, ince çerçeveli ve su damlası çentikli bir telefonu gösteriyor.

Telefon, M serisi ve A serisinde daha önce gördüğümüz bir şey olarak ortaya çıkıyor ve Samsung’un bu seri için kamera merkezli ne gibi değişiklikler yaptığı görülmeye devam ediyor.