Güncel İçerikler

Geleneklerin, medeniyetlerin ve birçok turistik mekanın bulunduğu Kahire’de turizm

Kahire’de turizm Kahire dünyanın neredeyse hiçbir yerinde bulamayacağınız bir çekiciliğe sahiptir, Kahire büyüklük, tarih, medeniyet, zarafet, dostluk ve rahatlıktır, Kahire kökleri tarihin derinliklerine inen bir şehirdir, tarihi 6 bin yıldan fazladır. Kıpti’nin Firavun döneminden İslam’a ve bu büyük şehri kültürel ve kültürel olarak etkileyen çağlardan başlayarak anlatılması gereken pek çok büyük uygarlık ve tarihi dönemden […]

Bu Haber 28 Aralık 2020 - 17:25 'de eklendi ve 24 kez görüntülendi.

Geleneklerin, medeniyetlerin ve birçok turistik mekanın bulunduğu Kahire’de turizm

Kahire’de turizm Kahire dünyanın neredeyse hiçbir yerinde bulamayacağınız bir çekiciliğe sahiptir, Kahire büyüklük, tarih, medeniyet, zarafet, dostluk ve rahatlıktır, Kahire kökleri tarihin derinliklerine inen bir şehirdir, tarihi 6 bin yıldan fazladır.

Kıpti’nin Firavun döneminden İslam’a ve bu büyük şehri kültürel ve kültürel olarak etkileyen çağlardan başlayarak anlatılması gereken pek çok büyük uygarlık ve tarihi dönemden geçmiş olan Kahire, prestij, mahremiyet ve çekicilik kazandıran Büyük Nil Nehri kıyısındaki ayrıcalıklı konumuyla öne çıkıyor.

Kahire’de turizmin pek çok yönü vardır, tarihi, dini ve rekreasyonel turizm vardır, ruhunuzu çevreleyen her şeyi büyük Kahire’de bulacaksınız.

Kahire'de Turizm 5

Bu konu içerir …

Kahire’deki turistik yerler

Kahire, Mısır’ın siyasi, medeniyet ve kültürel başkentidir ve binlerce Arap ve yabancı turisti kendine çeken birçok turistik cazibe ve eğlence aktivitesi ile Mısır’ın başkentidir.

Kahire’deki en önemli turistik yerlere gelince:

1- Kahire’deki Nil yolcu gemileri:

Elbette hiç kimse Nil’deki gemilerden birine gitmeden Kahire’yi ziyaret etmedi, geceleri Kahire’nin güzelliğini ve büyüsünü tadacağınız tüm standartlarda keyifli bir deneyim.

En ünlüleri Nil Şehri vapuru olan turistler ve lüks restoranları da dahil olmak üzere birçok gemi var ve ayrıca Mısır’ın gerçek popüler atmosferini tadacağınız genel halk için küçük tekneler de var.

Kahire'de Turizm 4

2- Kahire’deki ticari kompleksler:

Zamana ayak uydurmak ve Kahire’deki turizm eğlencesi alışveriş yapmadan tamamlanmadığından, Kahire’de çok sayıda mega entegre alışveriş merkezi var.

Bunların en önemlisi ve en ünlüsü, birçok mağaza, restoran, kafe, sinema ve kabare içeren City Stars kompleksidir.

Ayrıca Maadi bölgesinde entegre bir mağaza, restoran ve eğlence tesisi kompleksi olarak kabul edilen bir Şehir Merkezi kompleksi de bulunmaktadır.

Kahire’deki tarihi ve arkeolojik yerler:

Bahsettiğimiz gibi, Kahire dünyaca ünlü birçok tarihi yer ve yerle doludur, bu nedenle tarih ve medeniyet hayranıysanız, bu yerleri ziyaret etmeyi kaçırmayın:

Mısır müzesi :

Kahire’nin en önemli turistik yerlerinden biri olan, Firavun’dan moderne çağlar boyunca Mısır tarihi hakkında bilgi edinebileceğiniz 136 binden fazla Firavun anıtı içermektedir.

Firavun Köyü:

Kahire’deki en önemli turizm yerlerinden biri, Firavun yaşamının en doğru ayrıntılarını ve papirüs ve diğerlerinin üretimini tanıyabileceğiniz ve birçok farklı müze var.

Piramitler ve Sfenks:

Coğrafi olarak dünyanın yedi harikasından biri olan Giza Valiliğini takip ederek en güzel hatıra fotoğraflarını, ata binmeyi ve diğer eğlenceli aktiviteleri çekebilirsiniz.

Han el-Halili bölgesi:

Bu eski mahalle boyunca, yan yana dizilmiş ve tüm el sanatları ve hediyelik eşyaların satıldığı birçok dükkan, kafeler ve kafeler olduğu için Kahire’nin özgünlüğüne dokunacaksınız.

İmam Hüseyin Camii:

Kahire ve çevresindeki en ünlü tarihi camilerden biri birinci sınıf turizmdir ve Khan Al-Khalili yakınında yer almaktadır.

Kahire Kulesi:

Kahire’nin en önemli tarihi simge yapılarından biri olan kule, bir nilüfer çiçeği şeklini alıyor ve ondan Kahire’nin en güzel panoramik manzarasını göreceksiniz.

Salah al-den al-ayobi’nin kalesi:

Kahire’nin önemli tarihi yerlerinden biri olan yüksek bir tepede yer alır ve başta Muhammed Ali Camii olmak üzere birçok cami ve bir dizi müze içerir.

Kahire'de turizm

Kahire’deki eğlence yerleri:

Çocuklarınız size eşlik ediyorsa ve onlarla en keyifli zamanları Kahire’de geçirmek istiyorsanız, pek çok harika eğlence mekanı var, en önemlileri:

1- Giza Hayvanat Bahçesi:

Mısır ve Orta Doğu’daki en büyük hayvanat bahçesi ve Afrika’daki ilk hayvanat bahçesi, bu nedenle Afrika’daki hayvanat bahçelerinin taç mücevheri olarak adlandırıldı.

1819 yılında Hidiv İsmail’in emriyle kurulan ve açılışı Hidiv Muhammed Tawfiq tarafından yapılan parkta 6 binden fazla hayvan var.

Bunların arasında, Giza Hayvanat Bahçesi’nin toplam alanı olan 80 dönümlük bir alanı kaplayan kuşlar, vahşi hayvanlar ve sürüngenler var.

Parktaki yeşil alanların, hayvan evlerinin, kuşların üzerinde yüzdüğü derelerin ve müzenin tadını çıkarın.

2- Balık Bahçesi:

1867’de Hidiv İsmail tarafından kurulan ve MS 1983’te resmen açılan, Kahire, Zamalek’te bulunan ve Kahire’nin en güzel parklarından biri olarak kabul ediliyor.

Parkta, güneş ışığının koridorlardaki açıklıklardan ve içlerindeki boşluklardan yansıdığı 40’tan fazla indigo ve deniz balığı tankı bulunmaktadır.

Parkta ayrıca birçok yeşil alan ve dünyanın farklı yerlerinden getirilen nadir ağaçlar var.

3- El-Ezher Parkı:

Kahire’nin en güzel ve en büyük parklarından biri olarak kabul edilen 80 dönümlük bir alan üzerine kurulu, Kahire’nin kalbinde tüm standartlara göre bir cennettir.

Bahçede yeşilliklerin ve çeşmelerin ortasında dinlenebilir ve Tarihi Kahire’nin harika panoramik manzarasını görebilirsiniz.

Parkta ayrıca bir restoran, kafeterya, çocuklar için özel bir alan ve en güzel fotoğrafları çekebileceğiniz diğer harika alanlar var.

4- Uluslararası Park:

Kahire’nin Nasr Şehrindeki Abbas Al-Akkad Caddesi’nde bulunan güzel bir halk parkı, Uluslararası deniyordu çünkü her ülkenin parkın bir parçası var.

Japonya, Emirlikler, Suudi Arabistan ve diğerleri gibi bahçede özel bölümleri olan, dinlenmek için harika yerler olan birçok ülke var.

Parka giriş ücretinin düşük olduğunu bilerek, parkın içinde onu çeyrek saatte saran trene de binebilirsiniz.

Parkta bir restoran, mini hayvanat bahçesi ve çocuklar için çok sayıda eğlence tesisi bulunmaktadır.

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Güncel İçerikler
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal