Gelin aksesuarlarını seçmek için 4 ipucu

Aksesuarlar bir gelin görünümünün en önemli unsurlarından biridir ancak bazı kızlar bu aksesuarlar nedeniyle düğünde başarısız görünme hatasını yapmaktadır. Bu nedenle, görünümünüzü şıklık ve feminenlikle tamamlayacak aksesuarlarınızı seçme konusunda en önemli ipuçlarını bilmelisiniz.

İlk olarak: önce saç stilini belirleyin

Saç aksesuarı, ancak gelinliğiniz ve yüzünüzle de ilgili olan saç stilinizi seçtikten sonra seçilebilir. Uygun saç stilini belirledikten sonra uygun aksesuarı, ister bir saç tacı, bir çene üzerinde bir yan aksesuar veya gevşek telleri yumuşak bir şekilde süsleyen beyaz güller olsun, bileceksiniz. Saç modelinin boyutu aksesuarın boyutunu belirler, bu nedenle küçük bir çene için küçük bir aksesuar, büyük bir çene ise orta boy bir aksesuar gerektirir.

İkincisi: Aksesuarları birlikte koordine etmek

Diğer aksesuarları seçerken, birbirleriyle tutarlı olmaları gerekir, tek bir set olması gerekmez, bunun yerine metalik bir renkte olması gerekir, bu nedenle örneğin altın küpeleri gümüş bir kolye ile veya beyaz loblu renkli lobları koordine etmek doğru değildir. Aksesuarlarınız için gür çiçekler gibi tek bir tema seçmeniz tercih edilir.

Üçüncüsü: elbiseniz ve saç stiliniz için uygun parçalar

Askısız ön açık elbise büyük bir kolyeye ihtiyaç duyar ve diğer elbiseler yalnızca basit ve yumuşak bir zincir gerektirir, bu yüzden aşırıya kaçmayın. Genelde düğün gecesi uzun bir kolye takmak yerine boynu süsleyecek kadar kısa olması tercih edilir. Uzun küpeler aynı zamanda yükselen saç modeli ile de uyumludur.

Dördüncüsü: Görünüşünüzü abartmayın

Genelde düğün aksesuarlarının sade ve yumuşak olması tercih edilir, bu da parlak loblarla süslü olmadıkları anlamına gelmez, tasarım açısından karmaşık olmadıkları, çok fazla parça takmamaları, yüzük ve bileklik küpe ve kolye ile ellerinize zarif bir dokunuş katmanız için yeterlidir.