Gelinliğinizi vücudunuza göre nasıl seçiyorsunuz?


önceki
Sonraki

 • Vücudunuz belirli bir gelinliğin içinde görünmenizi engelleyebilir ama bu kesinlikle düğün gününde en güzel görünmenizi engellemeyecektir.

  İster armut gövdeli, ister elma gövdeli, ister kum saati şeklinde olsun, mükemmel görünmenize yardımcı olacak vücut yapınıza uygun bir gelinlik seçmelisiniz. Vücudunuza uymayan bir elbise seçmek, düğününüzü tamamen kaybetmenize ve daha dolgun görünmenize neden olabilir. Bu nedenle, öncelikle belirlemeniz gereken ilk faktör, hangi saç kesimlerinin vücudun şekline uyduğunu bulmak ve onu zarif ve çekici bir görünümle göstermeye yardımcı olmak ve kusurlarını gizlemek için vücut ölçülerini almaktır.

  İşte vücudunuza uygun bir gelinlik seçme konusunda eksiksiz rehberiniz.

 • Armut gövdesi

  Gelinlik İlkbahar 2018 Elie Saab

  Armut gövdesi, ince bir bel ve küçük bir göğsü olan geniş, dolgun kalça ile karakterizedir.

  Armut bir gövdeye sahipseniz gelinliğinizi seçerken birkaç kriteri göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun. Moda uzmanları, kalçaların dolgunluğunu gizlemeye yardımcı olan A harfinin tasarımına sahip geniş etekli bir elbise veya kabarık bir elbise seçmenizi önerir ve katmanlar ve peplum trendi, armut gövdesi sahibi için ideal seçeneklerdir. Ayrıca dikkat çeken ve omuzlara daha fazla genişlik kazandırmaya çalıştığı için, dengeli bir görünüm ve ideal bir şekil sağlayan, göğüs detaylı ve V yaka tasarlanarak seçilmesi tavsiye edilir. Kumaş seçerken, daha dolgun görünmesi için saten ve ipek gibi vücuda yapışan yumuşak kumaşlardan uzak durun, daha uyumlu kumaşlar tercih edin ve eteğin kabarık olmasına yardımcı olan bir jib giyilmesi tercih edilir.

 • Elma gövdesi

  İmparatorluk hattı

  Kalçaya göre daha dolgun bir karın ve geniş omuz ile karakterize bir elma gövdesi.

  Bu bedenin sahibi için göğsün altından veya doğrudan karın bölgesinin üstünden başlayan ve geniş veya kabarık bir etekle inen yüksek belli gelinlik seçmesi tavsiye edilir. Deniz kızı veya maksi detay gibi karın bölgesinden gelen dar elbiseler ise karnı daha dolgun gösterecek ve size sıkı ve ince bir bel vermeyecektir. Ayrıca geniş bir göğsün sahibi için, ince kayışlar omuzları geniş gösterecek ve kollu veya geniş askılı elbiseler veya dantelle kaplı göğüs giymek en iyisidir.

 • Kum saati gövdesi

  OLIMPIA 2017 PRONOVIAS Gelinlik

  Gelinlik veya abiye seçerken sahibinin fazla çaba sarf etmesine gerek olmadığı ideal bedenlerden biri.

  Kum saati vücut sahibinin omuz ve kalçaları eşit, beli ince ve karnı düzdür. Deniz kızı gelinlik, çekiciliğini ve zarafetini vurgulamaya yardımcı olduğu için bu vücudun sahibi için mükemmel bir seçimdir. Bu bedenin sahibi, kısa elbiselerin yanı sıra kabarık elbiseler, maksi elbiseler de giyebilir, bu nedenle giyebileceği gelinliklerde en büyük payın sahibidir.

 • Dikdörtgen gövde

  Rosa Clara

  Uzun bir vücut, ona zarif bir görünüm kazandırmak için gelinliğini seçerken dikkat edilmesi gereken şeylerden biridir.

  Dikdörtgen bir gövdenin sahibi, beli olmayan kişidir, bu yüzden vücudun gerçekten kıvrımsız bir dikdörtgene benzediğini görüyoruz, bu nedenle omuzların genişliği, kalça ve karın genişliğine eşittir. Bu bedenin sahibi için gelinliğin altına biraz kıvrımlar vermek için korse giymeniz veya belinizin daha belirgin görünmesi için kemer takmanız gerekebilir. Dikdörtgen gövde, dar bir bel ile kabarık olmanın yanı sıra dar elbiseler, deniz kızı tasarımına da uyar.

 • Ters bir üçgenin gövdesi

  George Hobeika Gelinlik 2014

  Geniş omuzlu ve ince kalçalı gövde olan ters üçgen, firavun gövdesi olarak da adlandırılır.

  Moda uzmanları, bu bedenin sahibine, vücudun alt yarısının daha ince görünmesini sağlayacak dar etekli elbiselerden uzak durmasını, kalçalarda daha fazla hacim kazandırmak için katları olan kabarık elbiseleri ve geniş omuzlardan dikkati dağıtan kısa elbiseleri seçmesini tavsiye ediyor. Vücudun dengeli görünmesi için kalçalara ve bacaklara hacim kazandırdığı için, ters üçgen gövdeye sahipseniz peplum slash takabilirsiniz.