Giysilerdeki kazıma lekelerinden kurtulmanın yolları

Elbette tüm anneler ve hatta tüm aile bireyleri, çocuk ve annenin kıyafetlerinde sıklıkla aniden ortaya çıkan, çocukların neden olduğu ve özellikle hayatının ilk aylarında sık sık tekrarlayan lekelerin çocuk ve annenin kıyafetlerinde leke bırakması gibi kazalardan muzdariptir ve bu lekeler Bir anne olarak, bazı annelerin bu lekelerden kurtulmanın zorluğu ve giysilerindeki istenmeyen şekli nedeniyle sık sık başvurduğu hızlı bir çözüm olarak kıyafetleri kendileri atmaya gerek kalmadan, yorulmadan ve can sıkıntısından kurtulmak için çok çaba sarf etmeniz gerekiyor.

Bu konu içerir …

Giysilerdeki kazıma lekelerinden kurtulmanın yolları

Bir anne olarak, çocuğu kazıp kusmaktan kaynaklanan lekelerle ne kadar hızlı ilgilenirseniz, onlardan tamamen kurtulmanın o kadar iyi olacağını başlangıçta bilmelisiniz.

Bu nedenle, daha sonra lekelerden kurtulmak için size çok fazla çaba sarf etmeyeceğinden, önce bebeğin kazımasını temizlemenizi öneririz.

Çocukların giysilere bulaşan lekelerinden kurtulmanın yollarına gelince, en önemlileri şunlardır:

1- Giysilerde meydana gelir gelmez kazıma veya kusmadan kurtulun:

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, yeni bir lekeyle başa çıkma hızı, lekeden kolayca kurtulmak için çok önemlidir, ancak bu eski lekelerin umutsuz olduğu anlamına gelmez.

Son zamanlarda kazıma veya kusma meydana geldiğinde lekenin yerinin genişlemesini önlemek için lekenin yerine temiz, ıslak bir havluyla ovalamadan bastırın.

Ve eğer lekeler eski ve kuru ise, kuru fazlalıklardan olabildiğince kurtulmak için fırça gibi pürüzlü bir yüzeyle kurulayın.

2- Kabartma tozu kullanımı

Bundan sonra, kazıma yerine veya kusmuk lekelerine makul miktarda karbonat sürün ve iyice örtün.

Kabartma tozu, en zorlu lekelerden ve kirlerden kurtulabilen birçok özelliğe sahip bir madde olduğu için birçok temizlik maddesinde sıklıkla kullanılmaktadır.

Giysilerdeki bebek lekelerinden kurtulmanın yolları 2
Giysilerdeki kazıma lekelerinden kurtulmanın yolları

3- Sirke

Buradaki sıra sirke geliyor, tek gereken kabartma tozu ile kaplı lekenin üzerine suyla seyreltilmiş bir miktar beyaz sirke dökmek.

Beyaz sirke aynı anda temizleme ve sterilize etme özelliğine sahiptir ve birçok ev tarifinde kir, yağ vb. Maddelerden kurtulmak için kullanılmaktadır.

Beyaz sirke ile kabartma tozu birleştiğinde etkisi iki katına çıkar ve bu nedenle hem sirke hem de kabartma tozu en zorlu lekelerden kurtulmada etkili maddelerdir.

Sirkeyi ekledikten sonra, özellikle beyaz çamaşırlarda kazıma lekelerinin çok etkili bir şekilde çıkarılmasına neden olacak bir reaksiyon fark edeceksiniz.

Ayrıca, soda ve sirke bikarbonat mevcut değilse, bunları giysilerdeki zorlu lekelerle başa çıkmak için tasarlanmış herhangi bir ürünle değiştirebilirsiniz.

4- Çamaşır tozu

Bundan sonra çamaşırları, giysilerin üzerindeki bakım kağıdında yazan maksimum sıcaklıkta yıkayın.

Uygun miktarda pudra ile, pudra miktarını abartmamayı hesaba katarak, bu lekelerden daha hızlı kurtulmaya yardımcı olmayacaktır.

5- Kurutma döngüsüne dikkat edin

Giysileri iyice yıkayıp temizledikten sonra, istenmeyen lekenin çıkmasına yardımcı olacağından çamaşır makinesinde kurutma programını kullanmaktan kaçının.

Bu nedenle kurutma döngüsüne alternatif olarak giysilerin havada yayılması ve güneş ışığı ile doğal olarak kurutulması tercih edilir.

Son olarak, giysilerdeki kazıma veya tükürük lekeleri kalıcı olarak giderilene kadar bu adımları tekrarlamanızı öneririz.

Bebeğinizin neden olabileceği en zorlu kazıma lekelerinden kurtulmak için doğru adımları bilerek, artık endişelenmeden çocuğunuzun arkadaşlığından keyif almanız mümkün.

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin