Gmail bazı bölgelerde kesinti yaşıyor

Güncelleme 1 (11/03/2020 @ 08:59 VE): Google, Gmail ile ilgili sorunların büyük ölçüde çözüldüğünden bahseder. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın. 3 Kasım 2020 tarihinde yayınlanan makale aşağıda korunmaktadır.

Google’ın hizmetlerinden bazıları son birkaç saattir sunucu sorunlarıyla karşı karşıya ve bu da dünyanın her yerindeki kullanıcılar için sorunlara neden oluyor. Şu anda etkilenen hizmetler başlıca Gmail’i kapsamaktadır; Hindistan, Avrupa ve ABD’nin bazı bölgelerindeki kullanıcılar, hizmette oturum açamadıklarından ve e-postalarına erişemediklerinden şikayet etmektedirler.

Down Detector, Gmail için bağlantı sorunlarıyla ilgili şikayetlerde bir artış gösteriyor. İşte yazım sırasında hizmet için kesinti haritası:

G Suite Durum Kontrol Paneli, diğer Google hizmetlerinin sunucu sorunlarıyla karşı karşıya olmadığını ve hizmet kesintisi yaşayan yalnızca Gmail olduğunu gösteriyor.

resmi Gmail Twitter hesabı ayrıca onaylıyor kullanıcıların oturum açıp e-posta gönderememelerinden şikayet ettikleri için hizmet kesintisi. G Suite Durum Kontrol Paneli aşağıdaki güncellemeden bahsetti:

Ekibimiz bu sorunu araştırmaya devam ediyor. 11/3/20, 19: 30’a kadar bu sorunla ilgili daha fazla bilgi içeren bir güncelleme sağlayacağız. Sabrınız için teşekkürler. Etkilenen kullanıcılar Gmail’e erişemiyor, ancak aşağıda bir çözüm sağladık.

Lütfen Gmail mobil uygulamalarını kullanın

Hizmetlerin normal işleyişini sürdürmesi beklendiğinde şu anda açık bir ETA yoktur. Kesintiler bu hizmetlerin tüm kullanıcılarını etkilemez ve bu durumda yalnızca daha az sayıda kullanıcı etkilenir. Google, erişim için Gmail mobil uygulamasını kullanmanızı tavsiye ediyor, ancak bununla ilgili herhangi bir kullanıcı raporlama başarısı tespit edemedik.

Bu kesinti hakkında daha fazla bilgi aldığımızda makaleyi güncelleyeceğiz.


Güncelleme: Servis tekrar çevrimiçi

Google, Gmail hizmetinin büyük ölçüde yeniden çevrimiçi olduğunu belirtiyor.

Gmail ile ilgili sorun, etkilenen kullanıcıların büyük çoğunluğu için çözülmelidir. Kalan etkilenen kullanıcılar için hizmeti geri yüklemek için çalışmaya devam edeceğiz, ancak G Suite Durum Kontrol Paneli’nde başka güncelleme sağlanmayacaktır. Lütfen sistem güvenilirliğinin Google’da en önemli öncelik olduğundan ve sistemlerimizi daha iyi hale getirmek için sürekli iyileştirmeler yaptığımızdan emin olabilirsiniz.

Bir cevap yazın