Google, alışveriş reklamlarını Chrome’un Yeni Sekme sayfasında test ediyor

YouTube’un reklamlarla ünlendiğini düşünüyorsanız, daha fazlası için hazırlanın. Google şimdi Chrome’daki Yeni Sekme Sayfasının alışveriş reklamlarını gösterdiği yeni bir özelliği test ediyor. Bunların, bir kullanıcının Google hizmetlerindeki göz atma etkinliğine dayalı olması beklenir. Özellik henüz yayında değilken, Windows’ta Google Chrome Canary’nin en son sürümünde test ediliyor.

yeni sekme sayfasında chrome reklamlarıyeni sekme sayfasında chrome reklamları

Bu özellik varsayılan olarak etkin değildir ve Canary’de erken önizleme için etkinleştirilebilen bayrakların arkasına gizlenmiştir. Chrome şu anda, uzantılarınız ve web siteleriniz için Google Arama çubuğunu ve kısayollarını sunmaktadır. Bu yeni özelliğin eklenmesi ile, kısayolların hemen altında oturan bir kart biçiminde reklamlar görebilecekti. Ek olarak, bu yeni ‘merkez’ ayrıca akış hizmetlerini ve tarama etkinliğinize dayalı tarifleri de içerecektir.

Yeni alışveriş reklamlarını Chrome Yeni Sekme sayfasında nasıl görebilirsiniz?

  • Chrome Canary’yi buradan indirin.
  • Canary’yi başlatın ve adres çubuğu türünde chrome: // bayraklar bayrakları açmak
  • Aşağıdaki bayrakları arayın: NTP Modülleri ve NTP Alışveriş Görev Modülü
  • NTP Modüllerini etkinleştirin ve Alışveriş Görev Modülü için Etkin – Sahte Veri’yi seçin
  • Değişiklikleri görüntülemek için tarayıcıyı yeniden başlatın

chrome kanarya bayrakları ntp

Sandalyeler için, bunlardan birine dokunarak Google aramada daha da genişletilebilecek bir alışveriş reklamı görmelisiniz. Ayrıca bu reklam kartını sağ üst köşeden kapatarak da kapatabilirsiniz. Reklamın yalnızca “Sahte Veri” seçeneğini belirlediğinizde gösterildiğini, “Etkin” ve “Gerçek Verileri Etkinleştir” seçeneğini belirlediğinizde gösterilmediğini unutmayın. Benzer şekilde Google, NTP için Tarifler ve Kaleidoscope modüllerini test etmektedir. Bunlar, “Kaleidoscope NTP modülünü zorla” ve “NTP Tarif Görevleri modülü” altında görüntülenebilir. Bu kartları devre dışı bırakmak için NTP’de bir ayar da vardır. Bu, bir Yeni Sekme Sayfası açarak, özelleştir’i tıklayarak ve ardından Kartlar altında “Kartları Gizle” seçeneğini etkinleştirerek yapılabilir.

yeni sekme sayfasında chrome etkinleştirme kartları

Bu, Google’ın Yeni Sekme sayfasındaki boş alanı kullanarak Chrome’a ​​reklamları ve yeni içeriği eklemesinin yeni bir yolu olabilir. Elbette bayraklar, Chromium geliştiricilerinin yeni özellikleri test etmek için kullandıkları deneysel özelliklerdir. Bunun gerçekten kararlı yapıya geçip geçmeyeceğinden veya ne zaman geleceğinden emin olamazsınız.


Hikaye Yoluyla: Techdows