Google; Arama, Asistan ve Haritalar’a kritik seçim bilgilerini ekler

2020 ABD seçimlerine sadece birkaç hafta kala, oylama hakkında doğru bilgi bulmak inanılmaz derecede önemli. İşte bu nedenle Google, Asistan ve Google Arama’ya seçim özellikleri ekleyerek kullanıcıların nasıl ve nerede oy kullanacakları hakkında bilgi almasını kolaylaştırıyor.

Bugünden itibaren kullanıcılar “Hey Google, nerede oy vereceğim?” Diye sorabilir. ve Google Asistan, yakınlarda nerede oy verileceğiyle ilgili ayrıntıları gösterecek. Yeni özellik akıllı telefonunuzda, akıllı hoparlörünüzde ve Akıllı Ekranınızda çalışacaktır.

Google ayrıca Arama ve Haritalar’a bilgi ekliyor. “Erken oy verme yerleri” veya “yakınımdaki” oy pusulası bırakma kutuları “gibi şeyleri arayabilirsiniz; Google, şahsen oy kullanabileceğiniz ve postayla gönderilen oy pusulanızı bırakabileceğiniz sonuçları döndürür. Google, sonuçların insanlara oy pusulalarını tamamlamaları ve uygun şekilde mühürlemeleri gerektiğini de hatırlatacağını söyledi.

Google Arama, kullanıcılara nerede şahsen oy verebileceklerini ve oy pusulalarını postayla gönderebileceklerini gösterir.Google Arama, kullanıcılara nerede şahsen oy verebileceklerini ve oy pusulalarını postayla gönderebileceklerini gösterir.

Bir seçim yılı boyunca ve özellikle bir pandemi sırasında, doğru bilgi almak çok önemlidir. Bu nedenle Google, oylama bilgilerini elde etmek için Oylama Bilgi Projesi ile ortaklık kurdu.

Google, ABD genelinde 200.000’den fazla oylama yerini listelemeyi planladığını ve oy verme yerlerinin henüz mevcut olmadığı bölgelerde eyalet ve yerel seçim web sitelerini göstereceğini söyledi. Seçim yaklaştıkça Google Arama, Asistan ve Haritalar’a daha fazla bilgi eklemeye devam edecek.

Google Nerede oy verileceğini ara bilgileri

Arama’ya “nerede oy verileceğini” yazdığınızda, tam adresinizi yazmanız istenir. Bunu yaptıktan sonra, Google size erken oy verebileceğiniz, posta yoluyla bir oy pusulası gönderebileceğiniz ve ayrıca seçim gününde oy verebileceğiniz yakındaki yerleri gösterecektir.

Google, bu yılki seçime kadar geçen birkaç aydır aktif olarak değişiklikler yapıyor. Şirket, oylama bilgileri sağlamanın yanı sıra, özellikle posta yoluyla oylama söz konusu olduğunda, YouTube gibi platformlarda yanlış bilgilerin yayılmasını sınırlamaya çalıştı.