Google Asistan klavye dikte etme, Sürüş Modu ve daha fazlasını hazırlar

Google Asistan, birçok insanın hayatının en önemli parçası, bilgileri paylaşabilen, cihazları kontrol edebilen ve önemli hatırlatıcılar sağlayabilen bir araç haline geldi. Google Asistan’ın başka neler yapabileceğini görmek için en son Google Uygulaması güncellemesini derinlemesine inceledik ve yolda belirli Pixel cihazlar için klavye dikte etme ve özel bir sürüş modu gibi bazı yeni özellikler keşfettik.

Bir APK sökümü genellikle bir uygulamanın gelecekteki bir güncellemesinde gelebilecek özellikleri tahmin edebilir, ancak burada bahsettiğimiz özelliklerden herhangi birinin gelecekteki bir sürümde bunu yapmaması mümkündür. Bunun nedeni, bu özelliklerin şu anda canlı derlemede uygulanmaması ve geliştiriciler tarafından herhangi bir zamanda gelecekteki bir derlemede çekilebilmesidir.

Google Asistan Sürüş Modu

Google App 11.31.9.29 sürümü bugün Google Play Store’da kullanıma sunuldu ve Google Asistan’ın Sürüş Modunun nihayet başlayabileceğine dair işaretler var. Yeni özellik için ilk katılım kullanıcı arayüzünü ortaya çıkarmayı başardık, ancak maalesef yeni Sürüş Modunu gerçekten başlatamadık.

Google Asistan’ın Sürüş Modu ilk kez ilk bakışımızı aldığımız I / O 2019’da duyuruldu. Telefonlar için Android Auto uygulamasının yerini alması amaçlanıyor, ancak Google yine de eski kullanıcı arayüzüne kısayol görevi gören ayrı bir uygulama aracılığıyla telefon arayüzünü sunacak. I / O 2019’da tanıtıldığından beri bu Android Auto değişimini bekliyorduk ve yayına girmesi için daha fazla beklememiz gerekmeyecek gibi görünüyor.

Ancak, son kullanıcı arayüzü beklediğimizden biraz farklı görünecek gibi görünüyor. Aslında, geçen hafta Google Haritalar’da bazı kullanıcılar için gösterilen yeni araba modu kullanıcı arayüzü, ekran görüntülerinde gösterilenlerle daha yakından eşleşiyor. Yeni araba modu kullanıcı arayüzü çok temiz ve Android için Android Auto’yu anımsatıyor, temiz, minimal bir arayüz ve özelliklere ve hizmetlere hızlı erişim sağlıyor.

Google Asistan’ın yaklaşan sürüş modunun bir parçası olabilecek Google Haritalar’daki yeni araba modu kullanıcı arayüzü. Kredi: AndroidPolice

Yeni Google Asistan Klavye Dikte

Aşağıda bir Pixel 4’te çalışan yeni Google Asistan’ın entegre klavye dikte özelliğini de etkinleştirebildik. Gboard’da, hararetle yazmak zorunda kalmadan mesajları dikte etmek ve göndermek (veya silmek) için mikrofon düğmesine dokunabilirsiniz. dışarı. Bunu zaten entegre ses girişiyle yapabilirsiniz, ancak özelliğin bu sürümü kullanıma sunulduğunda Gboard’da bağımsız ses modellerini indirmeniz gerekmez. Bu, bir miktar depolama alanı kazandırır, ancak yeni Google Asistan’ın cihazdaki makine öğrenimi modelleri, daha hızlı ve daha doğru ses dikte etmesini sağlamalıdır.

Demodaki hızlı ellerimizde görebileceğiniz gibi, yeni özellik klavyeye sorunsuz bir şekilde entegre olur ve mesajları dikte etmek için iyi bir iş çıkarır. Tabii ki, resmi lansmanından önce etkinleştirdik, bu yüzden olması gerektiği kadar sorunsuz çalışmıyor olabilir. Bu özelliği en son çalışırken gördüğümüzde, çok, çok daha yavaştı, ancak bunun nedeni modlanmış birinci nesil bir Pixel cihazda çalışmasıydı. Klavye dikte kullanıcı arayüzü de biraz farklıydı, bu yüzden bu iki arayüzden hangisinin son sürüm olacağından emin değiliz. Umarım yakında öğreniriz.

Yeni Google Assistant yalnızca Pixel 4, Pixel 4a, Pixel 4a 5G ve Pixel 5’te mevcuttur. Dolayısıyla, bu yeni klavye dikte özelliği muhtemelen bu cihazlarla da sınırlı olacaktır.

Uyku Verileri için Sağlık Hizmetlerine Bağlanma

Son olarak, Google Uygulaması 11.31.9.29 sürümündeki yeni dizeler, Asistan’ın uyku verilerinize erişmesine izin vermek için Google Asistan’ı Fitbit gibi sağlık hizmeti sağlayıcılarına bağlayabileceğinizi gösteriyor.

<string name="sleep_account_linking_action_button_positive">Connect</string>
<string name="sleep_account_linking_legalese">&lt;p> Your Assistant will get access to your &lt;xliff:g id=provider example=Fitbit>%1$s&lt;/xliff:g> sleep data. Google Assistant will use this data to answer your sleep-related questions across your devices that have personal results turned on. &lt;/p>&lt;p> On devices where you have proactive health and fitness results turned on, the Assistant will show this data, suggestions, and related content without you having to ask. This data also helps troubleshoot and improve your health and fitness experience with the Assistant. Once your Assistant successfully fulfills your request to update, show, or answer questions about this data, Google will delete your audio query. The text from your request and other Assistant usage information is used to troubleshoot, develop, and improve Assistant services. &lt;/p>&lt;p> &lt;b>Things to know&lt;/b> &lt;ul> &lt;li>Disconnect your Assistant from &lt;xliff:g id=provider example=Fitbit>%1$s&lt;/xliff:g> in your Assistant settings.&lt;/li> &lt;li>Turn off personal results, or just your proactive health and fitness results, in your Assistant settings.&lt;/li> &lt;li>Review and delete your Assistant activity at myactivity.google.com.&lt;/li> &lt;/ul> &lt;/p></string>
<string name="sleep_account_linking_legalese_title">Connect %1$s to your Google Assistant?</string>

Dizelere göre, bir sağlık hizmetine bağlandıktan sonra Google Asistan, uyku ile ilgili soruları yanıtlamak için uyku verilerinizi kullanabilecek. Ve proaktif sağlık ve fitness sonuçlarının açık olduğu cihazlarınız varsa, Asistan bu verileri öneriler ve ilgili içerikle birlikte siz sormanıza gerek kalmadan gösterir.


Bize kullanım lisansı sağladığı için PNF Yazılımına teşekkürler JEB Decompiler, Android uygulamaları için profesyonel düzeyde bir tersine mühendislik aracı.