Google Asistan, üçüncü taraf hizmetlerden sağlık verilerini ekler

Sağlık takibi, 2020 yılında yeni bir anlam kazandı. Sadece COVID-19 konusunda dikkatli olmamız gerekmiyor, aynı zamanda zihinsel ve fiziksel sağlık da kilitleme kısıtlamaları ile her zamankinden daha önemli hale geldi. İnsanların bilgilendirilmesine yardımcı olmak için, Google Asistan artık kullanıcılara üçüncü taraf hizmetlerden sağlık verileri sağlıyor.

Göre Android PolisiFitbit şu anda Asistan’ın şu anda bağlanabileceği tek hizmettir, ancak gelecekte daha sağlam bir entegrasyon görmeye başlamalıyız. Fitbit’e bağlandığında, Assistant’ın yeni Sağlık bölümü uyku verileri, egzersiz ve beslenme gibi bilgileri gösterecektir. İleride, “Dün gece ne kadar uyudum” diye sorabileceksiniz ve Asistan verilerinizi gösterecek.

Android Polisi Asistan’ın şu anda yalnızca uyku bilgilerini alabildiğini, ancak diğer veri noktalarının yakında kullanıma sunulacağını belirtiyor. Görünüşe göre yeni işlevsellik aşamalı bir sunumla geliyor, bu nedenle herkes onu aynı anda görmeyecek.

Fitbit’in Assistant tarafından desteklenen ilk üçüncü taraf hizmet olduğunu görmek sürpriz değil. Google daha önce fitness şirketini satın almayı kabul etti, ancak anlaşma hala yasal onay bekliyor. Fitbit ayrıca kısa süre önce Google Assistant desteğini aktivite izleme cihazlarına da getirdi. Bu arada, Google daha önce Fitbit ile anlaşma tamamlandıktan sonra “çekici cihazlar” oluşturmayı umduğunu söylemişti.

Bu cihazlar yapıldığında, kullanıcılar şüphesiz Asistan ile çok daha derin Fitbit entegrasyonu göreceklerdir. Bu yeterli değilse, Google Fit kısa süre önce üçüncü taraf uygulamalardan ve cihazlardan uyku verilerini içeren büyük bir ana ekran elden geçirildi.

Bir cevap yazın