Google Cast cihazlarını göstermek için Android 11’in ses çıkışı seçicisi

MediaRouter’ın yeni bir sürümünü gerektirir

Android 11’de Google, Hızlı Ayarlar panelinin altında bulunan yeniden tasarlanmış bir medya oynatıcı bildirimi sundu. Yeni medya oynatıcı, medya oynatma kontrollerine hızlı ve kalıcı erişim sağlamanın yanı sıra, dokunulduğunda ses çıkışını yönlendirmek için mevcut cihazların bir listesini açan bir “kesintisiz medya aktarımı” düğmesine de sahiptir. İnsanlar başlangıçta bu çıktı seçicinin Google Cast cihazlarını içermeyeceğini düşündüler, ancak aslında durum bu değil.

Twitter kullanıcısı @ tarafından belirtildiği gibiCirilla1253 (üzerinden ArsTechnica’s Ron Amadeo), MediaRouter Jetpack kitaplığının en son sürümü olan sürüm 1.2.0-beta01, “Sistem Kullanıcı Arabirimi aracılığıyla medya aktarımını sağlayan sorunsuz medya aktarımını destekleme” açıklamasına sahip yeni bir özellik ekler. Bu kitaplık, “uygulamaların ortam kanallarının ve akışların mevcut cihazdan harici hoparlörlere ve hedef cihazlara yönlendirilmesini kontrol etmesine izin veren” MediaRouter sınıfı için bir uyumluluk paketleyicidir. MediaRouter destek kitaplığı, özellikle Android için Yayın Uygulama Çerçevesini (CAF) kurmaya yönelik bağımlılıklardan biridir; bu, oynatmayı Google Cast cihazlarına yönlendirmek için Yayın düğmelerine sahip uygulamaların kullandığı şeydir.

Bu, ses çıkışı seçicinin Google Cast cihazlarını göstermeyi destekleyebileceğini doğrularken, kullanıcıların bu seçenekleri menüde görmeye başlaması biraz zaman alabilir. Geliştiricilerin, Android 11’in “kesintisiz medya aktarımı” kullanıcı arayüzüne entegre olabilmesi için uygulamalarını Mediarouter Jetpack kitaplığının en son sürümünü kullanacak şekilde güncellemeleri gerekir.

Android 11’in medya oynatma kontrolleri öncekinden çok daha güçlü. En büyük değişikliklerden biri, Hızlı Ayarlar panelinin altındaki özel bir noktaya taşınmasıdır ve diğer bildirimlerin gösterildiğinden bağımsız olarak kullanıcılara medya kontrollerine kolay erişim sağlar. Medya kontrolleri de çıktı seçiciye hızlı erişim sağlayan kilit ekranında görünebilir. Ayrıca, Medya Kontrolü, daha önce açıkladığımız gibi, önceki beş medya oturumunu da hatırlayabilir.

Muhtemelen, en sevdiğiniz müzik akışı ve video uygulamaları, ses çıkışı seçicide Google Cast cihazlarını listelemeyi desteklemek için güncellenecektir. An meselesi.