Google, Expeditions uygulamasını önümüzdeki yaz kapatacak

Google, Cuma günü Expeditions uygulamasını kapatmayı ve bunun yerine deneyimi şirketin Sanat ve Kültür deneyimine katlamayı planladığını duyurdu. Expeditions, 30 Haziran 2021’de Google Play’den ve iOS App Store’dan kaldırılacaktır.

2015’te sınırlı erişimle kullanıma sunulduğunda, Google Expeditions, öğrencilerin “uzaktaki yerleri keşfetmelerine, zamanda yolculuk etmelerine veya kendilerininkine benzemeyen kültürler hakkında bilgi edinmelerine” olanak tanıdı – hepsi sanal gerçeklikte. Konuları öğrenmenin bir kitabı çevirmeye kıyasla daha kapsamlı bir yoluydu ve öğrencilerin öğrenme yöntemlerini yeniledi.

Maalesef uzun sürmedi.

Öğrencileri sınıfa dahil etmek bu yıl tamamen farklı bir anlam kazandı. Dünyanın dört bir yanındaki okullar, eğitimi hibrit bir dünya için sıfırdan yeniden tasarlarken, araçlarımızı anı karşılamak ve aynı zamanda gelecek için inşa etmek için nasıl ayarlayacağımızı da derinlemesine düşünüyoruz.

Google, hibrit öğrenim programlarına geçen eğitimcilerin yanı sıra, sanal gerçekliğin herkes tarafından erişilebilir olmadığını kabul etti. Bu nedenle şirket, kullanıcıların 360 derecelik müze, miras alanları ve dünya harikalarını gezmelerine olanak tanıyan ücretsiz bir girişim olan Arts & Culture’a yöneliyor. Google, değişiklikler gerçekleştiğinde “çoğu” Keşif Gezisinin Sanat ve Kültür’e dahil edileceğini söyledi.

Google Arts & Culture ExpeditionsGoogle Arts & Culture Expeditions

Google, değişiklikleri Sanat ve Kültürün bir “ürün evrimi” olarak adlandırdı ve herkese kültürel açıdan zenginleştirici bir deneyim sunmak için erişilebilirlik boşluğunu doldurmaya yönelik ilk adımdır.

Google Arts & Culture’a aşina değilseniz, platform Doğa Tarihi, Siyahi Tarih ve Kültür, kadın hakları için eşitliğe giden yol ve daha fazlasıyla ilgili koleksiyonlara erişim sağlar. Tarayıcıdaki basit 360 derecelik turlara ek olarak, Sanat ve Kültür, öğrencilerin 3B sergi modellerini gerçek dünyaya yansıtmalarına olanak tanıyan artırılmış gerçekliği destekler.