Google Fotoğraflar, Google One’ın derinlik bilgisi olmadan Color Pop kullanmasını gerektirir

Güncelleme 1 (06/11/2020 @ 07:18 ET): Google, Google Fotoğraflar uygulamasında renkli pop özelliğinin kullanımı için bir Google One ödeme duvarının kullanıma sunulmasını açıklayan bir bildiri yayınladı. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın. Başlık güncellendi, ancak makalenin gövdesi bugün erken saatlerde yayımlandığı şekliyle aşağıda korundu.

Yıl boyunca, Google’ın Google Foto’ya bir ödeme duvarının arkasında kilitlenecek premium düzenleme özellikleri sunabileceğine dair kanıtlar gördük. İlk başta Google’ın tanıtacağını düşündük yeni Google One üyeliği gerektiren düzenleme özellikleri, ancak şimdi şirket zaten kilitlemeyi test ediyor gibi görünüyor mevcut ödeme duvarının arkasındaki özellikler.

Fotoğraf düzenleme özellikleri için bir Google One ödeme duvarının çalışmalarda olduğunu onaylayan Google Fotoğraflar 5.18 ile ilgili incelememizi yayınladıktan kısa bir süre sonra, yorumlar bölümündeki bir okuyucu Color Pop özelliğinin kendisi için bir Google One üyeliğinin arkasında kilitlendiğini bildirdi. Kullanıcı tarafından paylaşılan iki ekran görüntüsünü ekledik ve ayrıca Color Pop özelliğini çalışırken gösteren iki ekran görüntüsü ekledik (bu, Google One aboneliği olmayan bir Google hesabından alınmıştır).

Kredi: Andy J

Google Fotoğraflar’da Renkli Pop

Google, Color Pop özelliğini ilk olarak Mayıs 2018’de, şirketin I / O geliştirici konferansından kısa bir süre sonra Google Fotoğraflar uygulamasına tanıttı. Bu özellik, arka planı siyah beyaz (veya tersi) çevirirken öznenin renkli kalmasını sağlayarak öznenin “patlamasına” olanak tanır. Bu eğlenceli bir özellik ve görünüşe göre Google’ın insanları ödeme yapmaya ikna edecek kadar gelişmiş olduğunu düşünüyor.

Ödeme duvarının arkasına başka hangi premium düzenleme özelliklerinin konulacağı belli değil. Ancak, kısa bir süre önce 5.18 sürümünde, Google’ın ön işleme önerilerini ve kullanıcıların gökyüzünü düzenlemelerine yardımcı olacak yeni filtreler içeren bir Skypalette özelliğini sunacağını öneren kod dizelerini ortaya çıkardık.

Değişiklikler, Google Fotoğraflar düzenleyicide büyük bir yeniden tasarımın hemen ardından geldi. Şirket ayrıca kısa süre önce abonelere her ay 6,99 dolara 10 yüksek kaliteli fotoğraf baskısı gönderecek bir baskı hizmeti ekledi. Google Fotoğraflar, 2015 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana Google’ın en iyi hizmetlerinden biri olmuştur ve 16 MP’ye kadar fotoğraflar için ücretsiz ve sınırsız depolama alanı sunmaktadır. Bu yeni özellikler, Google’ın hizmetten daha iyi para kazanmaya çalışma yöntemi olabilir.

Değişikliklerle ilgili onay için Google PR’ye ulaştık, ancak bu makalenin yayınlanmasından önce haber alamadık.

Güncelleme 1: Color Pop, derinlik bilgisi olmayan fotoğraflar için Google One aboneliği gerektirir

Gönderilen bir açıklamada EngadgetGoogle, renk pop özelliğinin yalnızca, kullanıcı özelliği derinlik bilgisi olmayan fotoğraflara uygulamaya çalışırsa bir Google One üyeliği gerektireceğini söylüyor. Bir Google sözcüsü, “Google Fotoğraflar’da renkli pop, derinlik bilgisi içeren fotoğraflar için (portre modu gibi) herkesin ücretsiz olarak kullanabileceği bir özelliktir” dedi. Engadget. “Bu yılın başlarında başlayan ve devam eden sunumun bir parçası olarak, Google One üyeleri özelliği derinlik bilgisi olmayanlar da dahil olmak üzere daha fazla insan fotoğrafına uygulayabilir.”

Artık Google’ın bir Google One aboneliğinin arkasındaki bir düzenleme özelliğini kilitlediği doğrulandığına göre, Google Fotoğraflar uygulamasında gelecekteki bazı düzenleme özelliklerinin ödeme duvarlı olması mümkündür. Uygulamanın 5.18 sürümünün sökülmesine göre, daha fazla düzenleme özelliğinin yolda olduğunu zaten biliyoruz. Bunların ne zaman yayınlanacağına dikkat edeceğiz ve bunlardan biri veya daha fazlasının Google One aboneliği gerektirip gerektirmeyeceğini size bildireceğiz.

Bir cevap yazın