Google Haritalar, yeni bir sürüş modu ve yemek siparişi uyarıları ekler

Google Haritalar, bu benzersiz tatil mevsimi için yeni duyurulan bir dizi özellik sayesinde çok daha kullanışlı hale geldi. Diwali’nin neredeyse bittiği ve Şükran Günü’ne bir haftadan biraz daha uzun bir süre kaldığı için, tatil sezonunun sadece köşede olmadığını unutmak kolaydır, çoğumuz için, zaten burada. Ancak her zamanki gibi iş olmayacak ve Google yardım etmek için burada.

Google Haritalar Covid KatmanıGoogle Haritalar Covid Katmanı

Bugün Google Keyword blogunda duyurulan özelliklerden ilki, haritanın COVID-19 katmanı güncellendi. Şimdi, yalnızca belirli bir konumdaki bin başına mevcut enfeksiyon oranını göstermekle kalmıyor, aynı zamanda o bölgedeki yerel federal ve tıbbi hizmetlerle doğrudan bağlantıları var. Evden çıkmadan önce yerel kısıtlamaları ve kuralları kontrol edebileceğinizden, tatillerde seyahat edecek kadar şanslı olan herkes için bu harika olacak.

Google Haritalar Seyahat KalabalıklığıBunun da ötesinde, toplu taşıma verileri, rotanızın ne kadar meşgul olabileceğini göstermek için küresel olarak yükseltildi; sosyal mesafenin zor olduğu bir rotada seyahat etme ihtimaliniz varsa çok önemlidir. Veriler, kullanıcılardan toplanır, bu nedenle kendinizi yüzünüzün birisinin koltuk altındayken askılı asılı halde bulursanız, rapor vermeyi unutmayın. 2020 öyle değil. Seçilen ülkeler (lansman sırasında ABD, Kanada, Almanya, Avustralya, Brezilya ve Hindistan) ayrıca, paket siparişlerinin nereye gittiğini, varış zamanını ve dünya normale döndüğünde, siz ‘ Ayrıca yemek için rezervasyon yapabilecek ve kontrol edebilecektir. Bu ilk sunum “yakında” 70 ülkeye genişletilecek.Google Haritalar Canlı Yemek Teslimatı

ABD’deki sürücüler için, daha önce duyurulan Google Asistan’ın Sürüş Modu ile entegrasyonu artık önizlemede mevcut olduğundan daha iyi haberler var. Çoğu işlevi sesinizle kontrol etmenize olanak tanır ve bu, yolda gözlerinizle daha fazla zaman geçirmeniz anlamına gelir. Şu anda hizmet, ABD İngilizcesi kullanan ABD müşterileriyle sınırlıdır.

Google Asistan Sürüş Modu

Noel’e doğru ilerlerken, Google, pandemi sırasında hayatımızın nasıl değiştiğine dair istatistiklerin ve gerçeklerin bir listesinin yanı sıra, yılbaşı neşesine yardımcı olmak için Google Haritalar’ın nasıl kullanılacağına dair bir dizi ipucu buldu. Onlar hakkında her şeyi buradan okuyabilirsiniz. Ek olarak, Google’ın, insanlarla buluştuğunuzda (eğer yapabiliyorsanız) Corona Maden Alanını yönetmek için bazı harika önerileri vardır. Konular arasında, tahmini varış zamanınızı biriyle nasıl paylaşacağınız, işletmelerin hangi COVID kısıtlamalarını aldığını kontrol etme ve şu anda bir yerin rahatlık için çok meşgul olup olmadığını kontrol etme yer alır. Bu öneriler burada bulunabilir.

Bu en tuhaf zamanlarda yolumuza devam ederken, bunalmak kolay olacak ve teknoloji bir kez daha kurtarıcımız olacak. Öyleyse güvende kalın, ama ne yaparsanız yapın, eğlenin.

Bir cevap yazın