Google, karanlık modu Nest Hub Max’e ve diğer kullanıcı arayüzü değişikliklerine getiriyor

Google, Nest Hub Max için yenilenmiş bir kullanıcı arayüzünü test ediyor gibi görünüyor. Değişiklikleri gösteren bir video (üzerinden AndroidPolis), kullanıcı arayüzünün akıllı ev kontrolü, sekmeler ve çok daha fazlası için bağlamsal panellerle dokunmatik merkezli bir deneyim içereceğini ortaya koyuyor. İşlerde de karanlık bir mod var gibi görünüyor.

Sekmeler, kullanıcıların farklı ayarlara hızlı bir şekilde erişmesine izin verir. Varsayılan sekme, akıllı ev kontrolü için hava durumu ve bağlamsal paneller gibi şeyleri gösteren “Sabahınız” olarak görünür. Bu bölüm aynı zamanda muhtemelen takviminizdekileri de içerecektir. “Ev kontrolü”, “Medya” ve “İletişim” gibi şeyler için, sonuncusu hızlı bir şekilde telefon araması yapmanıza, Google Duo araması yapmanıza veya bir odaya yayın yapmanıza olanak tanıyan başka sekmeler de vardır. Arkadaşlarınız veya ailenizle kolayca arama başlatabilmeniz için kişiler için bir panel de göreceksiniz.

Sesle gezinilebilen bir arayüze büyük ölçüde öncelik veren Google’ın akıllı ekranları için oldukça büyük bir şans. Daha dokunma dostu bir arayüz eklemek, Nest Hub Max gibi cihazları daha erişilebilir hale getirir; bazen akıllı ekranın kullanıcı arayüzünde hem ses hem de dokunma yoluyla nasıl gezinileceğini anlamak zordur, bu nedenle bu hoş bir değişikliktir.

Karanlık moda gelince, oldukça açıklayıcı. Sade bir beyaz arka plan yerine, karanlık modu açmak, kullanıcıların düşük ışıklı ortamlara daha dostane bir UI görünümü seçmelerine olanak tanır. Karanlık modu manuel olarak değiştirebilirken, aynı zamanda güneş battığında muhtemelen karanlık modu açacak bir otomatik seçenek var gibi görünüyor.

Son olarak, dokunmatik kontrollerden bahsetmişken, yenilenen kullanıcı arayüzü yeni bir dokun ve basılı tut hareketini destekleyecek gibi görünüyor. Örneğin, bir karta dokunup basılı tuttuğunuzda, o kartı açmak veya kapatmak için bir menü çıkacaktır.

Google’ın Next Hub Max için yeni kullanıcı arayüzünü ne kadar geniş çapta test ettiği belli değil, ancak şirket birkaç aydır değişiklik yapmak için çalışıyor. Umarım yakında daha fazla Nest Hub akıllı ekranına ve bu konuyla ilgili Google Asistan donanımlı diğer akıllı ekranlara sunulacaktır. Değeri ne olursa olsun, yeni kullanıcı arayüzü, haberci için v32.24.0 yazılım sürümünde mevcut gibi görünüyor.

    Nest Hub Max

    Nest Hub Max, her şeyi yapan akıllı ekrandır. Akıllı evinizi kontrol etmek için harikadır, aynı zamanda müthiş bir fotoğraf çerçevesi oluşturur. Ayrıca tarifleri görüntülemek ve video görüşmeleri yapmak için harika.

Bir cevap yazın