Google Pay, bazı Pixel 5 kullanıcıları için temassız ödeme yapamaz

Herhangi bir büyük telefon sürümünün en az bir gösterici hata ile gelmesi muhtemeldir ve Google’ın Pixel 5 bir istisna değildir. Bazı kullanıcıların Google Pay kullanarak temassız ödeme yapamayacaklarını iddia ettiği raporlar ortaya çıktı.

Pixel 5’i erken benimseyenlerden bazıları Google Destek Forumlarında şikayette bulunmaya başladı ( 9to5Google) yeni Pixel 5 telefonlarından işlemleri tamamlayamadıklarını ve o zamandan beri, 9to5Google bu sorunu videoda yakaladı (aşağıda gömülü). (Değeri ne olursa olsun, XDA’dan Adam Conway’in kendi Pixel 5 inceleme birimiyle hiçbir sorunu yok.) Tüm olağan sorun giderme adımlarına rağmen – önbelleği temizleme, kartı yeniden kurma, telefonu yeniden başlatma – düştüyseniz Bu hatayı kaçırmayın, Google Pay-ing ülkesine yeniden katılmanın tek yolu, cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamak ve bir daha olmamasını ummaktır. Ama yapma.

Aynı hesap ve kartlarla aynı kurulumun Pixel 4 veya Pixel 4a’da sorunlara neden olmadığı için Pixel 5 ile sınırlı bir sorun olduğundan şüpheleniyoruz. Bu, hatanın Android 11 veya hatta Pixel yazılımla ilgili olduğunu ortadan kaldırır. Söz konusu telefonlar SafetyNet Attestation’ın CTS profil kontrolünden geçer – en azından bunu biliyoruz 9to5Google birim yapar – yani sorunun nedeni muhtemelen bu değildir.

Google’ın destek forumları hakkındaki geri bildirimler, bankalarla yapılan görüşmelere dayanarak ödemelerin reddedilmediğini – sadece ilk etapta ahize tarafından gönderilmediğini gösteriyor. Bir teori, Pixel 5’in kullanıcı geçiş yaptığında yedeklenen verileri doğru bir şekilde geri yüklemediği ve bu durumda, Fabrika Ayarlarına Sıfırlamanın çok daha fazla fabrika ayarlarına yol açması muhtemeldir. İhtiyacımız olan şey uygun bir düzeltmedir.

Google, sorunu henüz resmi olarak kabul etmedi, ancak bir kez kabul ettiğinde, bunun düzeltilemez olduğunu göremiyoruz – bunun donanım olması pek olası değil, bu da onaylandıktan sonra Pixel için bir yazılım güncellemesi olacağı anlamına geliyor. 5, Google Pay uygulaması, Google Play Hizmetleri veya 3’ü ve her şey yeniden pembe olacak.

“Bendgate” veya “aerialgate” değil, bu yüzden belki de harika şeylere göre Pixel 5’in geleneksel lansmanının nispeten küçük olmasına sevinmeliyiz.

Google Pixel 5 Forumları