Google Phone uygulamasının arama kaydı artık Xiaomi telefonlarında kullanılabilir

Google, bir süredir Telefon uygulamasında yerel arama kaydı desteği üzerinde çalışıyor. İlk olarak bu yıl Ocak ayında bazı kanıtları bulduk ve hatta birkaç gün sonra özelliği tamamen etkinleştirmeyi başardık. Beklendiği gibi, Google Pixel serisi akıllı telefonların sahipleri önce bu özelliği aldı, ardından Android One girişiminin bir parçası olan bir grup Nokia cihazı izledi. Görünüşe göre Mountain View devi, birkaç Xiaomi kullanıcısı artık Google Phone uygulamasındaki arama kayıt modülüne erişebildiği için listeyi genişletmeye hazırlanıyor.

İşte Xiaomi’nin arama kaydı ile ilgili tutumunun hızlı bir tazeleme: MIUI, arama kaydını destekleyen çevirici uygulamasının kendi sürümüyle birlikte geliyor. Ancak, Çin, Hindistan veya Endonezya dışında satılan son Xiaomi telefonları, MIUI eşdeğeri uygulamaları değil, önceden yüklenmiş Google Telefon (ve Google Mesajlar) uygulamasıyla birlikte gelir. Google, sunucu tarafı bir anahtarı çevirmeye karar vermedikçe, bu değişkenlerin kutudan çıkan çağrı kaydetme özelliğine erişimi yoktur. Görünüşe göre bekleme süresi sona erdi.

Bildirdiği gibi PiunikaWebGoogle Phone uygulamasındaki yerel arama kayıt özelliği, Redmi Note 8 Pro, Redmi Note 9S ve Redmi Note 9 Pro’nun global varyantlarında zaten erişilebilir durumda. Birçok kullanıcı, çeviricideki maviden bu özelliği aldıklarını doğrulamak için Mi Forum’a girmiştir. Bazı durumlarda, sunucu tarafı A / B testi gibi görünen bir yeniden başlatma sonrasında seçenek kaybolur. MIUI yerine Android One üzerinde çalışan Mi A serisi, son birkaç ayda Google Phone uygulamasını kullanarak çağrı kaydetme desteği de kazandı.

Yazma sırasında, arama kaydetme seçeneğini uygulamada görünmeye zorlamanın bilinen bir yolu yoktur. Google Telefon uygulamasının beta yapısını yüklemeyi deneyebilir ve cihazınızda özelliği etkinleştirip etkinleştirmediğini aşağıdaki yorumlarda bize bildirebilirsiniz!