Google Pixel 5 çevrimiçi (tekrar), ancak “Pixel 5s” adı altında sızıyor

Güncelleme 1 (13.09.2020 @ 2:00 PM ET): Google Pixel 5’in daha fazla fotoğrafı sızdırıldı. Daha fazla bilgi için aşağı kaydırın. 9 Eylül 2020 tarihinde yayınlanan makale aşağıda korunmaktadır.

Geçen ayın başlarında Pixel 4a’nın piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra Google, yaklaşan Pixel 4a 5G ve Pixel 5 için bir teaser yayınladı. Teaser bize her iki cihaza da bir göz attı ve bir düşüş başlangıcını onayladı. Kısa süre sonra takip edilen cihazlarla ilgili sızıntılar ve Google Pixel 5’e ilk kez baktık. Aynı gün bir sızıntıyla teknik özellikleri ortaya çıktı ve birkaç gün sonra her iki cihazın canlı görüntüleri Reddit’te paylaşıldı. Şimdi, Pixel 5’in başka bir sızdırılmış görüntüsü çevrimiçi olarak ortaya çıktı, ancak bu sefer “Pixel 5s” adı altında.

Söz konusu sızdırılan görüntü, Jose Antonio Ponton tarafından paylaşıldı (@hayalhanemersin) Twitter’da ve bir prototip Pixel cihazını gösterir. Cihaz, önceki Pixel 5 sızıntılarında gördüğümüze benziyor olsa da, Telefon hakkında bölümü onu Pixel 5’ler olarak tanımlar. Baş Editörümüz Mishaal Rahman, arka paneldeki barkodu kullanarak cihazı Pixel 5 varyantı (model adı GD1YQ) olarak tanımlamayı başardı.

GD1YQ model adı daha önce Pixel 5 için bir FCC listesinde yer almıştı, bu da GD1YQ ve G6QU3 model adlarının mmWave’i (n260 ve n261 bantlarında) desteklediğini ortaya çıkardı. Liste ayrıca iki tane daha Pixel 5 çeşidi olduğunu ortaya koyuyor (model adları GTT9Q ve G5NZ6), ancak bunlar mmWave’i desteklemiyor. Bu, Google’ın bu sonbaharda biri mmWave desteğine sahip (Pixel 5s) ve diğeri olmadan (Pixel 5) olmak üzere iki Pixel 5 varyantı başlatabileceğine inanmamıza neden oluyor.

Sızan Pixel 5s görüntüsünün neden garip bir Google logosu içerdiğini merak ediyorsanız, bunun nedeni cihazın bir perakende ürün değil prototip olmasıdır. Bu, etiketin üzerindeki “R3 EVT” metni ile doğrulanabilir; burada R3 muhtemelen “redfin” anlamına gelir ve EVT, donanım üretim döngüsünde mühendislere test etmek ve doğrulamak için bir prototip verildiği bir adım olan Mühendislik Doğrulama Testi anlamına gelir. donanım.

İlginç bir şekilde, Google Pixel 5’leri ilk kez duymuyoruz. Pixel 5s lakabı ilk olarak geçen ay “redfin” kodlu yeni bir Pixel cihazının adı olarak görüldü.

1. Güncelleme: Aynı bilgi sızıntısından daha fazla Google Pixel 5 fotoğrafı

Jose Antonio Ponton, prototip Pixel 5’in daha fazla fotoğrafını paylaşmak için bu hafta sonu bir kez daha Twitter’a gitti. Fotoğraflar gerçekten yeni bir şey göstermiyor, ancak bize çerçevelerin ne kadar küçük (ve simetrik) olduğu konusunda daha iyi bir fikir veriyor. Önceki Pixel telefonlar üstte, altta veya her ikisinde de kalın çerçevelere sahip olma eğilimindeydi, ancak Pixel 5 bu trendden kaçınacak gibi görünüyor.