Google Sohbet artık görüşmeleri sabitlemenize ve etkinlikleri planlamanıza olanak tanır

Giderek daha fazla kişi iletişimde kalmak için Google Sohbet gibi hizmetlere güveniyor. İster ailenizle iletişim halinde olun, ister iş için bir ekiple işbirliği yapın, Sohbet Google’ın hizmet paketinin önemli bir parçası haline geldi ve yeni güncellemeler onu daha da iyi hale getiriyor.

İlk değişiklik, konuşmaları sabitleme yeteneğidir. Bir görüşmeyi sabitlemek, onu Gmail’de Sohbet’te liste görünümünüzün en üstünde tutacaktır. Sevdiğiniz biri veya en iyi arkadaşınız gibi sık konuştuğunuz bir kişi için bir sohbeti sabitlemek isteyebilirsiniz. Bu özellik, Workspace Essentials ve G Suite Basic dahil olmak üzere çeşitli müşteriler için bu haftadan itibaren kullanılabilir.

İkinci bir güncelleme, kullanıcıların Takvim’de doğrudan Sohbet görüşmelerinden toplantı planlamasına olanak tanır. Oluşturma çubuğunda, kullanıcıların sohbetten katılımcılarla bir etkinlik taslağı oluşturmak için tıklayabilecekleri yeni bir takvim simgesi vardır. Kullanıcılar gün, saat ve katılımcılar dahil olmak üzere daveti özelleştirebilir ve ardından doğrudan sohbetten gönderebilir.

Google Sohbet’i mobil olarak kullanıyorsanız, bir etkinlik taslağı oluşturduğunuzda Takvim uygulaması açılır. Chat’i kullanırken web üzerinde bir etkinlik taslağı oluşturuyorsanız, Takvim yan panelde açılır. Google, özelliğin Android Gmail uygulamasında ve Sohbet Android mobil uygulamasında Sohbet’e sunulduğunu söyledi. Yakında web üzerinde Gmail’de Sohbet ve Sohbet iOS uygulamasında kullanıma sunulacak.

Bu sürümler herhangi bir amiral gemisi özelliği sunmaz, ancak Sohbetin kullanılabilirliğini önemli şekillerde geliştirirler. Sohbetleri sabitleyebilmek, çok sayıda insanla sık sık etkileşime giriyorsanız ancak birini listenin başında tutmak istiyorsanız özellikle kullanışlıdır. En son özellikler, sohbetlerin takip edilmesini kolaylaştırmak için sohbet odalarının işlenmemiş olduğu yeni bir güncellemeye katılıyor.

COVID-19 salgını hala tüm dünyaya yayılırken, Sohbet iletişimde kalmak için önemli bir araç haline geldi. Google’ın deneyimi iyileştirmeye devam ettiğini görmekten memnuniyet duyuyoruz.

Bir cevap yazın