Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Granolanın faydaları ve satın alma yöntemi ile kolayca nasıl hazırlanacağı

Dengeli bir kahvaltı, sağlıklı, hızlı ve lezzetli yemeklerden daha sağlıklı ve daha zayıf bir vücut için ilk adımınızdır. Tahıl karışımından oluşan tatlı Bir avuç dolusu tokluk hissi vermenin yanı sıra aktiviteniz ve canlılığınız için gereken enerjiyi elde etmek için yeterlidir. Bu yazıda, granolanın sağlıklı faydalarını, onu en lezzetli tatlarla hazırlamanın yollarını ve nasıl satın alınacağını […]

01 Ocak 2021 - 0:39 'de eklendi ve 26 kez görüntülendi. A+A-

Granolanın faydaları ve satın alma yöntemi ile kolayca nasıl hazırlanacağı

Dengeli bir kahvaltı, sağlıklı, hızlı ve lezzetli yemeklerden daha sağlıklı ve daha zayıf bir vücut için ilk adımınızdır. Tahıl karışımından oluşan tatlı Bir avuç dolusu tokluk hissi vermenin yanı sıra aktiviteniz ve canlılığınız için gereken enerjiyi elde etmek için yeterlidir.

Bu yazıda, granolanın sağlıklı faydalarını, onu en lezzetli tatlarla hazırlamanın yollarını ve nasıl satın alınacağını öğrenmek için sizi ilerleyen satırlarda Raheeqeh’e katılmaya davet ediyoruz.

Bu konu içerir …

Granola ile ilgili besin değerleri

Granola, yulafın yanı sıra pirinç, bal ve fındık gibi diğer bileşenlerden oluşur ve E vitamini, C vitamini, niasin, tiamin, potasyum, kalsiyum, fosfor, magnezyum, sodyum içerdiği için zengin vitamin, mineral ve diyet lifi içeriğinden dolayı birçok sağlık yararına sahiptir. Fosfor ve demir.

Granolanın sağlığa faydaları

Bu yemek, aşağıdaki ayrıntılı faydalarla sağlığımıza fayda sağlar:

Sindirimi teşvik edin

Hem çözünür hem de çözünmez lifler içerdiği için bağırsağın sindirimine yardımcı olur ve lifin, yiyeceklerin sindirimini düzenlemek ve bağırsak hareketini iyileştirmek için gerekli olan önemli bir bileşen olduğunu ve bu da gıdanın geçişini kolaylaştırdığını belirtmek gerekir.

Aynı zamanda düz kas hareketini uyarmaya ve ardından besinleri taşımaya ve midede sindirim sıvılarını serbest bırakmaya ve tüm bağırsak sistemi üzerindeki baskıyı azaltmaya katkıda bulunur.

Çözünür lif, kolon ve rektum kanseri, hazımsızlık, mide ekşimesi ve aşırı şişkinlik ile tepesinde bir dizi sağlık sorununa neden olan kabızlık semptomlarını azaltmak için mükemmel bir bileşendir.

Çözünmez lif, üzerlerinde biriken yağların arterlerini temizleyerek kalp sağlığını desteklemedeki etkinliğinin yanı sıra ishal insidansını da azaltır, bu da ateroskleroz, kalp krizi ve felçlere neden olabilecek LDL veya omega-6 kolesterol ve yağ asitleri riskini azaltır.

Granolanın faydaları

Kilo vermek

Kilo alımının en önemli nedenleri olarak bilinen az miktarda sodyum ve kolesterol içerdiği ve granola, iştahı azaltan ve vücudun açlık hissini artıran grelin hormonunun yükselmesini sınırlayan tokluk ve dolgunluk hissine katkıda bulunan lifler açısından zengin olduğu için kilo vermeye yardımcı olan en iyi yemeklerden biri olarak kabul edilir. Bu, kilo alımına ve obeziteye yol açan aşırı yemeyi önlemeye katkıda bulunur.

Kandaki kolesterol düzeyini düşürmek

Granola yeminde bulunan çözünür lif, kötü LDL kolesterol seviyesini düşürmenin popüler bir yoludur, böylece arteriyel ve venöz sağlığı destekler ve artan kan basıncını ve kardiyovasküler fonksiyon üzerindeki stresi önler.

Vücuttaki enerjiyi artırın

Granola, vücudu şekerle doldurmadan konsantre bir enerji patlaması sağlar.Ayrıca, metabolik aktiviteyi artıran ve karaciğer ve böbrek fonksiyonlarını destekleyen manganez sağlar.

Dokuların canlandırılmasına, kaynakların vücutta doğru şekilde dağıtılmasına ve metabolik fonksiyonun düzgün bir şekilde iyileştirilmesine yardımcı olur, bu da vücudun verimli bir şekilde çalıştığı ve bunun için gerekli olan enerji ihtiyacını karşıladığı anlamına gelir.

Kanserden korunma

Bu öğün, bağışıklık sisteminin işlevlerini iyileştiren ve kanser hücrelerinin büyümesini veya oluşmasını engelleyen beyaz kan hücrelerini harekete geçiren doğal bir antioksidan olan C vitamini içerir.

Aynı zamanda kanserli hastalıkların önlenmesine katkıda bulunan yüksek oranda manganez içerir.
Granola anti-oksidatif stres özelliklerine sahiptir, bu nedenle DNA’nın yapısını değiştirerek sağlıklı hücreleri kansere dönüştürebilen hücresel metabolizmanın serbest radikalleri ve yan ürünleri ile savaşır.

Anemiden korunma

Anemi, dünya çapında milyonlarca insanı etkileyen yaygın bir sağlık durumudur, ancak birçoğu bunun ana nedeninin kırmızı kan hücrelerinin yapımının önemli bir parçası olan demir eksikliği olduğunun farkında değildir.

Aneminin semptomları arasında minimum eforla aşırı yorgunluk, sık baş ağrısı, odaklanma ve dikkat eksikliği, depresyon ve bağırsak fonksiyonlarında bozukluk yer alır. Granola yüksek oranda demir içerir, bu nedenle anemi belirtilerinin çoğunu etkisiz hale getirir.

E vitamini içeriği

Granola, alfa tokoferol olarak da bilinen zengin bir E Vitamini kaynağıdır ve bir porsiyon size günlük vücut ihtiyaçlarınızın% 20’sine denk bir şey sağlayabilir.

E vitamini, cildin ve kırışıklıkların erken yaşlanmasını geciktirmek, kılcal duvarları güçlendirmek, kalp sağlığını iyileştirmek, ekstremitelere, saç köklerine ve tırnaklara kan akışını arttırmak, sağlığını koruyan ve cildin güneş yanığından korunmasına katkıda bulunmak gibi birçok bedensel işlevi etkiler. Antioksidan özellikler.

Manganez içeriği

Granoladaki manganez seviyesi şaşırtıcı derecede yüksektir ve manganezin kan şekerini düzenlemede ve insülin seviyelerini kontrol etmede rolü olduğu bilinmektedir.

Manganez, yara iyileşme hızını ve hücresel onarımı hızlandırmak için yeni dokuların oluşumunu teşvik etmek için kan pıhtılaşma faktörlerini uyarma kabiliyetine ek olarak, yiyeceği enerjiye dönüştürmede bir katalizördür.

Granola ile ilgili çalışmalar ve araştırmalar

Amerikan çalışmaları, granola yemenin kan basıncını düşürmeye, fiziksel aktiviteyi artırmaya, sağlıklı cildi teşvik etmeye, kemik gücünü iyileştirmeye, diyabeti yönetmeye, yeni dokuların büyümesini teşvik etmeye, kanser olasılığını azaltmaya katkıda bulunduğunu ve ayrıca sağlık için gerekli olan vitaminleri, mineralleri ve besinleri içerdiğini ortaya koymuştur. vücut.

Tahıl karışımından oluşan tatlı

Granola nasıl hazırlanır

Granola yemeği hazırlamak için belirli bir tarif yoktur, bu nedenle belirli bir tarife bağlı kalmadan birçok tarif oluşturabilirsiniz çünkü bu, öncelikle seçimdeki kişisel zevkinize ve kavurma derecesindeki ve tatlı tadı yüzdesindeki farka bağlıdır.

Ancak yulaf miktarını fındık ve tahıl karışımıyla dengelemek için özel kriterler vardır ve bunları bilmek çeşitli granola tariflerinin oluşturulmasına katkıda bulunur ve şimdi size sunacağımız gibi bunların katılığına uymak gerekli değildir ve bunlar aşağıdaki gibidir:

İlk olarak, kuru malzemeler:

Tabii ki, yulaf ezmesi içindekiler listesinde üst sıralarda yer alır ve normal yulaf gevreği, kavrulmuş kuru yemişler ve seyreltilmiş tatlar, tahıllar, çikolata balı ve sevdiğiniz diğer eklemelerle birlikte pişirmek için hızlı değildir.

Bahsedilen tüm malzemeleri toplamak zorunlu değildir ancak eklenen yiyeceklerde ihtiyacınıza ve kişisel zevkinize göre iki, üç veya dört malzeme seçebilirsiniz.

İkincisi, kuru bileşenlerin oranı:

Yulaf artırılamazsa kuru madde miktarının neredeyse yarısını kaplar.İçeriğinin geri kalanı kişisel zevkinize bırakılır.Badem, ceviz ve çam fıstığı gibi en sevdiğiniz kuruyemişlerin cinsini ve oranını, pirinç, mısır, darı taneleri, keten tohumu, incir, kayısı gibi kuru meyveler için belirleyin, Meyveler.

Dengeli bir tarif yapmaya başlamak için en iyi yüzde, her üç ölçek yulafın bir buçuk porsiyon tahıl, kuruyemiş, kuru meyve veya bunların karışımına eşit olmasıdır ve bunu isteğinize göre artırabilirsiniz. Örneğin, kullanılan standart bir fincan. Üç fincan yulaf kullanıyorsanız, bir buçuk fincan Kuruyemişleri ve tahılları şu şekilde bölün (yarım bardak ceviz + yarım bardak badem + çeyrek fincan darı taneleri + çeyrek fincan keten tohumu) vb.

Üçüncüsü, kuru bileşenlerin sıvı bileşenlere oranı:

Temelde, kullanılan ölçeğe bakılmaksızın, bir porsiyon ıslak olan altı kuru porsiyon olmalıdır, yani fındıkla karıştırılmış altı fincan yulaf, yulafın içine ancak kavurmadan önce eklenen en az bir fincan ıslak veya sıvı malzemeye ihtiyacımız var.

Dördüncü olarak, ıslak veya sıvı bileşenler:

Granola (su, yağ, tereyağı) gibi nemli maddeler (pekmez, bal, her çeşit esmer şeker, fıstık ezmesi, badem ezmesi, yumurta akı) gibi granolanın hazırlanmasına, kızartılmasına ve kaynaşmasına katkıda bulunan maddelerdir ve granola yapıştırmak ve dağıtmak isterseniz yumurta akı eklemek Şeker hakkında.

Beşinci olarak, baharat:

İyi bir tat almanın en önemli adımlarından biri, bu yüzden az miktarda tuz eklemeye dikkat edin ve en iyi baharatlar üç bardak yulaf için yarım çay kaşığı tuzdur; vanilya, tarçın veya kakule gibi lezzet katan diğer baharatlar ise üç fincan için bir çay kaşığı baharat eklemek daha iyidir. Yulaftan.

Baharatın çeşidine göre tadı hafif ise 2 çay kaşığına çıkarılabilir.

Altıncı, karıştırma ve birleştirme:

Islak veya sıvı malzemeler bal veya şeker eriyip tuz ve baharatlarla karışana kadar iyice karıştırılmalı, daha sonra başka bir kapta karıştırılmış kuru malzemelerle karıştırılırken, kavurma işlemi bittikten sonra ilave edilen ve tadı arttırmak için sıcak olan kuru meyveler olmadan yulaflar tahıl ve kuruyemişlerle karıştırılır. meyveler.

Kuruyemişleri eklemek isterseniz kavurmadan bekletmeniz ve kavurma süresinin yarısı dolduktan sonra veya kavurma süresi dolduktan sonra eklenmesi tercih edilir.Çikolataya gelince, en iyisi granola tamamen soğuduktan sonra eklemek ve eritilirse bir süre buzdolabına koymaktır.

Yedinci, fırında pişirme yöntemi:

Malzemeler iyice karıştırıldıktan sonra, karışım parşömen kağıdı ile astarlanmış bir tepsiye konulmalı, karışımı hafif bir tabaka halinde yaymalı ve üçte bir saat pişirilmeli ve fırının orta rafında 235 ile 250 Fahrenheit arasında değişen bir sıcaklıkta yarım saate ulaşabilir.
Fırında vantilatör yoksa tepsiyi her çeyrek saatte bir karıştırın ve yapışkan ve topaklanmış granola istiyorsanız bu adımı atlayabilirsiniz.

Pişirme veya kavurma süresi maksimum olarak bir ila iki saat arasında değişir, böylece yulaf yanmaz ve tarçın veya pekmez eklerseniz altın kahverengi bir renk elde ettiklerinde fırından çıkarmak için uygun zaman.

Tamamen soğuyana kadar bir kenara bırakın ve kapalı bir ambalajda saklayın.

Badem ve tarçınlı granola nasıl yapılır

Kuru bileşenler:

 • Dört bardak yulaf gevreği
 • Yarım bardak iri kıyılmış ceviz
 • Yarım bardak iğne yapraklı badem
 • Yarım bardak dilimlenmiş badem
 • Çeyrek fincan keten tohumu
 • Çeyrek bardak darı taneleri

Sıvı bileşenler:

 • Yarım bardak bitkisel yağ
 • Çeyrek bardak doğal bal
 • Çeyrek bardak su

Baharat:

 • İki çay kaşığı şeker kamışı veya esmer şeker
 • 1 çay kaşığı toz tarçın
 • Yarım çay kaşığı tuz

Nasıl hazırlanır

 1. Kuru malzemeleri derin bir kapta karıştırın ve bir kenara koyun.
 2. Başka bir kapta sıvı malzemeleri baharat ve şekerle tamamen karışana kadar karıştırın, ardından yulaf karışımına ekleyin.
 3. Malzemeleri iyice karıştırın, ardından parşömen kağıdıyla kaplı bir tepsiye dökün.
 4. Karışımı otuz dakika ile elli dakika arasında 250 Fahrenhayt derece sıcak bir fırında pişirin, ardından hava geçirmez bir ambalajda saklayın.

Başvuru teklifleri:

 • Şekersiz ılık, soğuk veya lor ile servis edebilirsiniz.
 • Mısır gevreği ile karıştırabilirsiniz.
 • Yunan yoğurdu veya Yunan yoğurdu ve taze veya kuru meyvelerin bir kombinasyonu ile yiyebilirsiniz.
 • Çıtır çıtır kek, kek veya krep ile yiyebilirsiniz.
 • Çırpılmış krema veya krem ​​peynirli parfe hazırlarken bisküvinin yerine kullanabilirsiniz.

Granola nasıl hazırlanır

Pirinçli granola nasıl yapılır

Malzemeler

 • İki bardak, yulafın sadece üçte biri
 • Bir buçuk bardak şişirilmiş pirinç
 • Yarım bardak kıyılmış hindistan cevizi
 • Bir çorba kaşığı beyaz chia tohumu
 • Bir fincan kavrulmuş ve ezilmiş bademin üçte biri
 • 150 gr kurutulmuş meyveler
 • Yarım bardak badem ezmesi
 • Yarım bardak doğal bal
 • 1 çay kaşığı sıvı vanilya
 • 80 gr beyaz çikolata tadı

Nasıl hazırlanır

 1. 30 * 20 cm boyutunda bir tepsiyi yağlayın ve tepsinin tabanını ve kenarlarını parşömen kağıdı ile kapatın.
 2. Bir kapta yulaf, kabartılmış pirinç, çilek, badem ve hindistancevizi karıştırın.
 3. Başka bir kapta tereyağını bal ve vanilyayla çırpın ve karışımı orta ateşte koyun.
 4. Yulaf karışımını ve tereyağı karışımını pürüzsüz bir karışım olana kadar ateşte karıştırın.
 5. Tepsiyi karışım donana kadar iki saat buzdolabına koyun.
 6. Granolayı tercih ettiğiniz şekle göre kesin.
 7. Parçaları parşömen kağıdına koyun, çikolatayı mikrodalgaya iki dakika sıvı hale gelene kadar koyun.
 8. Çikolatayı granola çubukların üzerine serpin ve sertleşinceye kadar buzdolabına koyun ve çay ile servis yapın.

Hindistan cevizi ile granola nasıl hazırlanır

içindekiler

 • Dört bardak normal yulaf
 • Yarım bardak hindistan cevizi cipsi
 • Tatmak için bir çorba kaşığı karışık baharat
 • Yarım çay kaşığı kabartma tozu
 • Üç yumurta
 • Bir fincan ve bir buçuk süt
 • Çeyrek kilogram elma püresi
 • Yarım bardak doğal bal + servis için ek bir miktar
 • En sevdiğiniz meyvelerden bir fincan
 • 1 çorba kaşığı ayçekirdeği
 • Yarım bardak ezilmiş badem
 • Bir fincan hindistan cevizi aromalı, az yağlı yoğurt servis edilir.

Hazırlık adımları

 1. Fırını önceden 180 ° C’ye ısıtın.
 2. Tefal plakasını 4 cm derinliğe, tabanı 17 * 22 cm ve üstüne 20.5 * 22 cm tereyağı ile yağlayın.
 3. Büyük bir kapta yulaf, hindistancevizi, baharat ve kabartma tozunu iyice birleşene kadar karıştırın.
 4. Başka bir orta kapta yumurta, süt, elma püresi ve balı homojen bir karışım olana kadar karıştırın.
 5. Yumurta karışımını yulaf karışımına ilave edip homojen hale gelene kadar karıştırdıktan sonra karışımı Tefal tepsisine dökün.
 6. Üstüne ayçekirdeği, çilek ve ezilmiş badem serpin, ardından tepsiyi altın rengi olana kadar otuz dakika orta ateşte bir fırına koyun.
 7. Tepsiyi çıkarın ve granolayı beş dakika soğumaya bırakın, ardından üzerine bal serpin ve yoğurtla servis yapın.

Granola nasıl alınır

Basınçlı granola satın alabilirsiniz Burada, Ve arama kutusuna granola veya granola yazın, önünüzde ürünün bir listesi görünecek, sizin için en iyisini seçip alışveriş listenize ekleyin ve makbuz üzerine ödeme yapın.

Sevgili Raifa, bu yazıda bahsi geçen tüm tıbbi bilgiler, sadece sağlık bilincini artırmaya yönelik eğitici bilgiler olup, uzman doktora gitmenin yerini tutmaz.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Yulafın kilo kaybı için faydaları ve kilo kaybı için yulaf ezmesi diyetinin aşamaları

Veya kilo vermek için yeşil çay ürünlerine dikkat edin … ve en iyi güvenli alternatifler

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Azarotun vücut için faydaları, bağışıklık özellikleri ve olası yan etkileri Azarotun vücut için faydaları, bağışıklı...

Azarotun sağlığa faydaları, aanzarote kökünde bulunan aktif bitki bileşikleri sayesinde, bağışıklık güçlendirici, yaşlanmayı geciktiric...

Hurma çekirdekli kahvenin faydaları, hazırlama yöntemleri, yeme uyarıları ve fiyatı Hurma çekirdekli kahvenin faydaları, haz...

Pek çok insan çeşitli şekillerde, türlerde ve tatlarda Arap kahvesi içmeye oldukça bağımlıdır ve pek çok kişinin sevdiği tadına rağmen ...

Hibiskus çiçeğinin saçlar için faydaları ve onu kullanmanın en popüler güvenli yolu Hibiskus çiçeğinin saçlar için faydaları...

Hibiskusun saçlar için faydaları sonsuzdur, hatta ebegümeci “saç bakımı çiçeği” olarak adlandırılır.Bitkinin parçaları, uçl...

Yulafın kilo kaybı için faydaları ve kilo kaybı için yulaf ezmesi diyetinin aşamaları Yulafın kilo kaybı için faydaları ve kil...

Zayıflamak için yulafın faydaları sonsuzdur, bu nedenle kilonuzu kontrol etmek için günlük yulaf ezmesi tüketmeyi düşündünüz mü? 2009&#...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/