Gülümseme Hatlarını Gizlemek İçin En İyi Etkili Malzemeler ve Çözümler

123rf – Antonio Guillem

Gülümseme çizgileri veya ağız kırışıklıkları erken yaşlanmanın başlıca belirtileri arasındadır. Bazılarımız çok gülen insanlarda bu etkilerin hızla ortaya çıktığını öğrenince şaşırabilir!

Gülmek, gülümsemek veya belki de kaşlarını çatmak gibi bazı tekrarlayan hareketler, cildin erken yaşlanmasına neden olarak ağız çevresinde ince çizgiler oluşmasına neden olur. Neyse ki, bu rahatsız edici yaraları maskelemenize ve cildinize canlılık ve gençlik kazandırmanıza yardımcı olabilecek bazı etkili doğal bileşenler vardır.

İşte ağız kırışıklıklarından kurtulmak için en önemli doğal maddeler.

1- Bol su için

Düzenli olarak su içmek cildin yenilenmesine yardımcı olur, cildi nemlendirir ve kurumasını önler. Unutmayın ki kuru cilt, cilde tazelik ve canlılık veren nemlendirici ve besleyici unsurların kaybından dolayı en çok kırışıklıklara meyillidir. Bu nedenle gülümseme hatlarından kurtulmanın en önemli tedavisi gün boyu yeterli miktarda su içmektir.

2- Limon suyu

Limon suyu, ağız çevresindeki cildi sıkılaştırmak için gerekli unsurları içerir. Serbest radikalleri önlemeye yardımcı olan C vitamininin en önemli besin kaynaklarından biridir. Cildi sıkılaştırmak ve kırışıklıklardan kurtulmak için ağzın etrafına limon suyu sürün veya cilde birkaç dakika hafifçe masaj yapmak için limon dilimleri kullanın.

3- Yumurta akı

Yumurta akı, etkili kırışıklık tedavisi ve sarkık cilt sıkılaştırma yetenekleriyle uzun zamandır bilinmektedir. Küçük bir kapta bir yumurtayı çırpın, ardından bir çorba kaşığı beyaz bal ekleyin. Elde edilen karışımı ağzın etrafına dağıtın ve ılık suyla durulamadan önce 15 dakika bekletin ve en iyi sonuç için haftada iki kez tekrarlayın.

4- Aloe vera jeli

Aloe vera jeli, cildi sıkılaştıran ve nemlendiren C ve E vitaminleri içerir. Aloe vera jeli ayrıca hasarlı dokuları onarmaya ve ağız çevresindeki kırışıklıkların görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Ağız çevresindeki bölgeye taze aloe vera jeli sürün ve 5 dakika bekletin, ardından ılık suyla durulayın.

5- Yeşil çay

Yeşil çayın yaşlanma karşıtı özellikleri vardır, cildi iyileştirmeye ve ağız çevresindeki kırışıklıkları gizlemeye yardımcı olur. Ayrıca ağız çevresindeki cildi sıkılaştırmaya yardımcı olan antioksidanlar içerir. Yeşil çayı bir soğutucuda saklayın, ardından ağzınızın etrafındaki alana odaklanarak yüzünüze tamamen masaj yapmak için kullanın.