Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Güneydoğu Asya’nın en güzel ülkesi Malezya’ya yaptığım gezi ve büyüleyici adaları arasında eğlenceli bir tur

Malezya, Güneydoğu Asya’nın ünlü turistik yerlerinden biridir ve alışılmadık bir ülke olarak bilinir, ancak onu ziyaret edenler muhteşem manzaralarının tadını çıkardılar ve çeşitli ve garip yemeklerini yediler, bu yüzden Malezya’ya yaptığım seyahat, harika cazibe merkezlerinin çoğunda zorlu bir macera ve ilginç turlardı. Bu konu içerir … Malezya gezim Benim için Malezya’ya seyahat etmek, tüm modern […]

17 Aralık 2020 - 22:09 'de eklendi ve 34 kez görüntülendi. A+A-

Güneydoğu Asya’nın en güzel ülkesi Malezya’ya yaptığım gezi ve büyüleyici adaları arasında eğlenceli bir tur

Malezya, Güneydoğu Asya’nın ünlü turistik yerlerinden biridir ve alışılmadık bir ülke olarak bilinir, ancak onu ziyaret edenler muhteşem manzaralarının tadını çıkardılar ve çeşitli ve garip yemeklerini yediler, bu yüzden Malezya’ya yaptığım seyahat, harika cazibe merkezlerinin çoğunda zorlu bir macera ve ilginç turlardı.

Bu konu içerir …

Malezya gezim

Benim için Malezya’ya seyahat etmek, tüm modern ekipmanı ve gerekli ihtiyaçları sağlayan çok sofistike bir tarza sahip çok sayıda tarihi yer ve modern kentin yanı sıra çok sayıda büyüleyici ada ve plajı içeren, çelişkilerle dolu bir ülke olan, diğer ülkelerden farklı yeni bir kültürle tanışmak anlamına geliyor. İyi vakit geçirmek için ve bugün Malezya’daki en önemli turistik yerleri birlikte öğreneceğiz.

Malezya’daki turistik bölgeler

Kuala Lumpur Şehri

Malezya seyahatimin başlangıcında, ekonomik, kültürel ve politik merkez olduğu için başkent Kuala Lumpur’a gitmek çok önemliydi. Canlı şehir, antik ve modern tarihe tanıklık eden çok sayıda anıt içeriyor ve bu da her yıl çok sayıda ziyaretçiyi çekiyor.

Malezya gezim

Binlerce deniz galerisinde gelişmiş alışveriş merkezleri, devasa gökdelenler, lüks oteller ve akvaryumlarla dolu olan Kuala Lumpur, dünyanın en büyük kuş yaşam alanı olan kuş parkını da görebilir, ayrıca Güneydoğu Asya’nın en büyük müzesi olan İslam Eserleri Müzesi’ni de ziyaret edebilirsiniz.

Petronas kuleleri

Bu kuleler, 1,483 fit’e eşdeğer 451,9 metre olarak tahmin edilen yükselme yükseklikleriyle tanınan geniş bir üne kavuşmuştur.
İki ikiz kule, Kuala Lumpur şehrinin ilerlemesinin açık bir göstergesi olan benzersiz mimari yapılarıyla ayırt edilir.Kuleler çok sayıda sofistike alışveriş merkezi içerir ve ayrıca kulelerin tepesine tırmanabilir ve pitoresk panoramik manzaraların keyfini çıkarabilirsiniz.Bu deneyim, Malezya gezimde yaşadığım en heyecan verici deneyimlerden biri. Özlemek için.

Malezya gezim

Batu Mağaraları

Malezya gezimde benim için garip yerlerden biri olarak kabul ediliyor, çünkü muhteşem güzelliği sayesinde oradaki en ünlü kutsal yerlerden biri, yanlarında uzun Hindu figürleriyle dolu birkaç kutsal mağara ve tapınağı kucaklayan bir kireçtaşı tepesi ve adını içeri akan Batu Nehri’nden aldığını belirtmekte fayda var. Tepe.

Malezya gezim

Malacca şehri

Malacca’nın Malacca bölgesinin başkenti olması ve tarihi bir şöhrete sahip olması nedeniyle Malacca Boğazı’na bakan en eski şehirlerden biri olan Malacca, unutamayacağınız özel bir tada sahip olduğu için muhteşem saat kulesine gidip meydanları ve sokakları arasında dolaşıp sevilen Malezya yemekleri, tavuk ve patatesleri yemeniz yeterli.

Malezya gezim

Güneydoğu Asya ülkeleri arasında en önemli ticaret merkezlerinden biri olan ve uzun süre bu şekilde kaldığı için antik Malezya mirasıyla dolu tarihi bir şehir.Şehrin, kökeni çeşitli tarihi dönemlere dayanan, alışık olduğu tüm sosyal ve kültürel yönleriyle yaşamın doğasına tanıklık eden birçok etkileyici mimari destinasyona sahip. Antik çağlardan beri yerli halk, yerlerin tarihini öğrenmeyi seven ziyaretçileri cezbeden en önemli faktörlerden biridir.

Malezya gezim

Malacca, bu büyüleyici yerin tarihini derinlemesine keşfetmenizi sağlayan bir dizi müze içerir, bu nedenle UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’nde listelenmiştir ve aynı zamanda en muhteşem alışveriş merkezlerini içerir.

Hadiqa Taman Nijara

Açık havada eğlenmek için ideal seçiminiz olan bu milli park, MS 1938’de kurulmuş ve harika bir doğa koruma alanıdır.Orada dünyanın en eski yağmur ormanlarından birinde uzun mesafeler yürüyüş yapmak veya parkın nehirlerinde tekne gezintisi gibi aktiviteler yapabilirsiniz.

Malezya gezim

Taman Negara Parkı, güzelliği yayan ve onu görür görmez neşeye ilham veren en iyi manzaralardan birine sahiptir, birçok nadir çiçekle birlikte yeri kaplayan yeşil yapraklar gibi ve şansım için Malezya’ya yaptığım gezide tüm dünyadaki en büyük çiçek olan Rafflesia çiçeğini görebildim. Ayrıca bu parkta bir grup maymun, sürüngen, böcek ve çeşitli kuş türleri var.

Sabah Şehri

Borneo adasının en kuzeyinde yer aldığından, özellikle Malezya’nın ve genel olarak dünyanın en çeşitli bölgelerinden biri olarak kabul edilir ve turistlerin engin yağmur ormanlarının ve eşsiz vahşi yaşamın tadını çıkarmasının yanı sıra deniz organizmaları ve mercan resifleriyle dolu kıyı sularında dalış imkanı sunar.

Malezya gezim

Sabah Eyalet Adaları

Malezya’nın Sabah eyaleti, Güneydoğu Asya’daki Maldivler olarak biliniyor, burada Malezya gezim sırasında kristal berraklığındaki suları ve güzel kumlu sahilleri nedeniyle gitmeye karşı koyamadığım turistleri almaya hazırlanan bir grup adanın yanı sıra birçok ilginç eğlence aktivitesini yaşama ihtimaline sahip.

Tarbes’teki ünlü Tunku Abdul Rahman Adası Deniz Parkı’nı da ziyaret edebilir, en güzel manzaralar arasında tüplü dalışın keyfini çıkarabilir ve Mantanani adasında çeşitli kuşları görebilir, ayrıca Mabol Adası, Sipadan Adası ve Kabalay Adası’nda bozulmamış doğanın, vahşi yaşamın ve dalışın tadını çıkarabilirsiniz, bu adalar eyaletin en ilginç yerlerinden. sabah.

Sabah vahşi yaşam

Sabah’ı ziyaret ettiğinizde, Sabah’ın abartısız yarısının güzel ormanlarla kaplı olduğunu göreceksiniz ve onu şaşırtıcı bir şekilde ayırt eden ve onu seyahat ve doğal vahşi yaşam sevenler için bir hedef haline getiren bir grup nadir ve eşsiz vahşi hayvana ev sahipliği yapıyor.

Malezya gezim

Bu büyüleyici ortamın tadını çıkarmak için adada kurulu rehabilitasyon merkezlerinden birini ziyaret edebilir veya nehirde özel bir geziye çıkabilirsiniz.
Kinabatangan, vahşi yaşamı en iyi şekilde keşfetmenin yanı sıra Kaplumbağa Adası çevresinde mercan resifleri ve kaplumbağalarla dalış için.

Pangkor Lot Tatil Köyleri

Rahatlama ve bir nebze olsun rahatlama arzunuz varsa, birbirinden farklı tasarımlara sahip geniş ve şık evlerin yanı sıra bir dizi nefes kesici palmiye bahçesine sahip olmasının yanı sıra harika okyanus manzarasına sahip Pangkor Lot adasından daha iyisini bulamayacaksınız ve birçok hizmet sunuluyor. Tüm turistlerin ihtiyaçlarını karşılayarak, onu huzurun tadını çıkarmak ve şehrin karmaşasından uzaklaşmak için eşsiz ve benzersiz bir yer haline getirir.

Malezya gezim

Genting Highlands

Çoğu ziyaretçinin beğenisini kazanan ve onları tekrar tekrar ziyaret etmeye teşvik eden eğlenceli ve ilginç aktiviteleri nedeniyle binlerce turisti çeken, Malezya’da büyük popülariteye sahip en iyi tatil beldelerinden biri olarak kabul edilir.Popüler tepe beldesi dağlarda yer almaktadır.
Malezya, titiwangsa’ya başkent Kuala Lumpur’dan arabayla sadece bir saat uzaklıkta olduğu için ulaşmak oldukça kolaydır.

Malezya gezim

Onu Güneydoğu Asya’da bu uzunlukta ve hıza sahip tek teleferik yapan, yaklaşık 3,38 km mesafeye sahip Genting teleferiği ile de ulaşılabiliyor, bu nedenle yaklaşık 1740 metre yükseklikten doğal manzaralarda savaşılabilecek en heyecan verici deneyimlerden biri.

Tesis, tüm hizmetleri en yüksek kalitede sunan, size keyifli ve konforlu bir konaklama sağlayan harika bir piknik yerleri ve lüks oteller grubunu içerir ve ayrıca hafta sonunu ideal bir yerde geçirmek isteyen birçok genç ziyaretçiyi cezbeden bir dizi müzik konseri düzenler.

Kristal Camii

Malezya gezim sırasında alışılmadık ve çok lüks tasarımı nedeniyle ziyaret ettiğim en ünlü dini turistik mekanlardan biri, çelik, cam ve saf kristalden yapılmış olması onu her yönden göz kamaştıran olağanüstü bir tasarım haline getirdi.

Malezya gezim

Cami, ülkenin kuzeydoğusundaki Kuala Targakano şehrinde, MS 2066 yılında Sultan Mizan Zain al-Abidin kararıyla kurulmuş ve kuruluş süreci MS 2800 yılında açılıncaya kadar yaklaşık iki yıl sürmüştür.

Bukittinggi Şehir

Rekreasyonel aktiviteler yapmak isteyen pek çok ziyaretçinin uğrak yeri olan Genting’in yükseklerine yakın küçük bir alan.Bu şehir, kompakt binaları koordineli ve düzenli bir şekilde yan yana bulduğunuz, dikkatleri üzerine çeken Avrupa esintili en son mühendislik tasarımlarına dayanan mimari binalara sahiptir. Bir süre önce bahsettiğim saat kulesi de burayı Malezya’nın en önemli turistik yerlerinden biri haline getirdi.

Cameron Highlands

Malezya’ya seyahatimden önce, dünyanın en ünlü tatil beldelerinden biri olan bu yaylaları duymuştum, çünkü dağlar ve geniş alanları kesen çay tarlaları arasında yer alan paha biçilmez bir mücevher ve parlak renkleriyle karakterize edilen en güzel, çok nadir ve nesli tükenmekte olan çiçeklerden oluşan harika bir buket. Zarafet ve güçlü ve baştan çıkarıcı kokusu, bu alanı piknik ve dinlendirici bir zihin için ideal bir yer haline getirmektedir.

Malezya gezim

En güzel doğal manzaralarda yürüyüş yapmak için harika bir yer ve çok sayıda gurbetçiyi ağırlayan lüks otellerin mevcudiyeti, orada kalmanızı ve en kolay şekilde keyifli bir tatil geçirmenizi sağlar.

Farahin Adaları

Terganco eyaletinde, Malezya yarımadasına on mil uzaklıkta bulunan birbirinden güzel ve şirin adalardan oluşuyor ve Farnin Besar ve Farnin Kisel olmak üzere iki ana adadan oluşan şehrin gürültüsünden uzak sessiz atmosferini seven çok sayıda ziyaretçiyi kendine çeken güzel manzaraları görmenizi sağlıyor.

Malezya gezim
Eğer mahremiyete sahip olmak istiyorsanız, o bölgede bulunan diğer küçük adalardan herhangi birini seçebilirsiniz.Tümünün kumlu sahilleri, berrak suları ve ılıman bir atmosferi vardır, ayrıca dalış, su kayağı, tekne gezintisi gibi su aktiviteleri yaparak tadını çıkarabileceğiniz bol deniz yaşamına sahiptir. Güzel aktivitelerin yanı sıra büyüleyici doğal ormanlar arasındaki dönüşüm.

Buraya gitmek, ilginç ve çeşitli turistik yerler açısından zengin olan Malezya’ya yaptığım geziyi sona erdiriyor ve bununla ilgili en iyi şey, turistik yerlerin çoğunun birbirine yürüme mesafesinde ve ulaşılması kolay olmasıydı, peki bir sonraki tatile gitmeye ne dersiniz?

Ayrıca ilginizi çekebilir: Gülümsemeler ülkesiyle ünlü Tayland gezim ve en önemli turistik yerlerine ziyaretim

Ya da Japonya’ya yaptığım gezi, Yükselen Güneş Ülkesi ve onun en gözde turistik yerleri hakkında bir rapor

İnce dergi indirim kuponunu kullanarak tüm alışverişlerinizde% 15 indirim kazanın ( uxy ) VogaCloset mağazasından

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Özel bir gün geçirmek için ipuçları ve yapılabilecek en önemli şeyler Özel bir gün geçirmek için ipuçları ve y...

Kadının ya da erkeğin sürekli çalışması sonucunda ya da ders çalışmasının bir sonucu olarak tatil, ister haftalık ister yıllık tatil ol...

Seyahat çantanızı hazırlarken unutmamanız gereken önemli şeyler Seyahat çantanızı hazırlarken unutmamanı...

Geziye çıkıp valizleri mi hazırlıyorsunuz? Önemli ve gerekli şeyleri unutmamak ve kolay bulamayacağınız şeyleri satın almak zorunda kal...

Katar’ın en iyi turistik yerleri … Katar’da kaçırmamanız gereken turistik yerler Katar’ın en iyi turistik yerleri &...

Bu yıl Katar Devleti’nde bir yaz veya tatil geçirmeyi düşünüyorsanız, bugün ince bir dergide yayınlanan “Katar’daki Turisti...

Hyatt Regency Makkah ve Mekke’nin en güzel otelleri hakkında bilmeniz gereken her şey Hyatt Regency Makkah ve Mekke’nin ...

Mekke-i Mükerreme, hacılardan ve umre icracılarından her yıl milyonlarca turisti Kutsal Ev, Kutsal Kabe ve diğer birçok İslami anıtlara...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/