Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Gürcistan gezim ve bu harika ülkedeki ilk on turistik yer

Gürcistan, küçük yüzölçümüne rağmen turistler için en yüksek ilgi gören ülkelerden biridir, ancak kuyuları, nehirleri ve kaynakları içeren pitoresk doğası sayesinde dünyanın her yerinden ziyaretçi çekecek pek çok unsuru ve geçmiş yüzyıllardan onları koruyabilen birçok anıtı vardır İşte Gürcistan’a çok büyüleyici on bölgeyi ziyaret etme gezim. Bu konu içerir … Gürcistan gezim Gürcistan, Karadeniz kıyısında […]

24 Aralık 2020 - 13:07 'de eklendi ve 42 kez görüntülendi. A+A-

Gürcistan gezim ve bu harika ülkedeki ilk on turistik yer

Gürcistan, küçük yüzölçümüne rağmen turistler için en yüksek ilgi gören ülkelerden biridir, ancak kuyuları, nehirleri ve kaynakları içeren pitoresk doğası sayesinde dünyanın her yerinden ziyaretçi çekecek pek çok unsuru ve geçmiş yüzyıllardan onları koruyabilen birçok anıtı vardır İşte Gürcistan’a çok büyüleyici on bölgeyi ziyaret etme gezim.

Bu konu içerir …

Gürcistan gezim

Gürcistan, Karadeniz kıyısında yer alan Batum’un başkenti olan Tiflis şehri de dahil olmak üzere eski zamanlarda inşa edilmiş kolonileri ve şehirleri ile karakterizedir ve dünyanın en eski medeniyetlerini simüle eden birçok miras anıtını içerir, pek çok insan en yüksek yan zirvelerden bir grup içerdiğini bilmiyor. Kış mevsimi boyunca kar yağışı, görkemli yüksek dağlarının içindeki birkaç mağaranın yanı sıra antik kıyı kentlerine ek olarak, onu turist çeken en yüksek ülkelerden biri haline getirdi.

Gürcistan gezime dahil turistik bölgeler

Rustaveli Caddesi

Gürcistan’da özellikle başkent Tiflis’te konuşulan bir yer varsa, şu anda on ikinci yüzyıla dayanan ve eski Gürcü tarzının tanığı olan eski adıyla Rustaveli olan Shota Rustaveli Caddesi ve geniş popülaritesinin en yüksek turistik yerlerden biri olmasının nedenleri pek çoğunun dahil edilmesinden kaynaklanmaktadır. Ulusal Müze, Devlet Bale Tiyatrosu, Parlamento, Opera, Kashveti Kilisesi gibi tarihi, kültürel ve politik destinasyonların yanı sıra hediyelik eşya dükkanları, restoranlar ve kafeler gibi eğlence mekanları.

Gürcistan gezim

Tiflis’te Hava Teleferiği

MS 2012 yılında açılışı yapılan Tiflis şehrinde modern ulaşım araçlarından biri olarak kabul edilen bu tramvay, Rike Park’tan Narikala Kalesi’ne geçişi sadece iki dakika içinde kolaylaştırmak için eski şehrin yukarısında yüksek bir rakıma inşa edilmiş olup, başkent Tiflis’in simgelerinden biri olan Kartlis Deda anıtını da görebilirsiniz. Botanik bahçelerini gezmek için, tramvayla seyahat etmenin macerayı daha hızlı ve kolay hale getirdiğini, çünkü Mtkvari Nehri’nin ve eski şehrin ilginç manzaralarını görmenizi sağladığını belirtmekte fayda var.

Gürcistan gezim

Tsminda Sameba Katedrali

Bu katedral, Sovyetler Birliği’nin sona ermesinden sonra Gürcistan’da dini canlanmanın en büyük sembollerinden biri olarak kabul edilir.Doğu Ortodoks katedralinin inşaatına MS 1995’te başlandı ve inşaat MS 2004’te sona erdi. Kiliseyi en iyi sanatsal tasarımlarla içten inşa etmek için yüksek kalitede seçilen mermer, tuğla, granit ve betonda açıkça görülmüştür.

Gürcistan gezim

Bunlardan biri, 100’den fazla tasarımın yarıştığı bir yarışma düzenlenerek seçildi.Katedralin kubbesi yaklaşık seksen dört metre yüksekliğinde, merkezi kubbenin üzerinde metalik altınla kaplı bir haçla kaplı ve çoğu yer altı katedralinin altında bulunan dokuz küçük kiliseyi içeriyor.

Narikala Kalesi

Gürcistan gezimin detaylarından bahsederken, Gürcistan’ın en önemli ve ünlü anıtlarından biri olan Narikala Kalesi, tüm cumhuriyetin ikinci turistik cazibe merkezi olduğundan bahsetmek gerekir.Bu kale, Mtkvari Nehri’ne bakan bir tepenin tepesinde yer almaktadır. Bu kale MS 4. yüzyılda korunmak için inşa edilmiştir. Düşmanların saldırısına uğrayan kent, MS 1827’de vuran ve parçalarının çökmesine neden olan yıkıcı depreme rağmen, onu çevreleyen duvarları ve duvarları on altıncı ve on yedinci yüzyıllara kadar koruyor ve bugüne kadar şehrin çarpıcı manzaralarının ihtişamına tanıklık ediyor.

Gürcistan gezim

Svetitskhoveli katedral katedrali

Gürcistan’ın başkenti Tiflis yakınlarındaki tarihi şehirlerden Ahıska şehrinde dördüncü yüzyılda inşa edilmiş, ancak bu katedralin binası, fresk ve taş kalıntıları içeren iç duvarları korunarak on birinci yüzyılda yenilenmiştir. Simgeler ve şekillerle dekore edilmiştir.

Gürcistan gezim

Katedral, Rus-Arap Persler tarafından birçok saldırıya uğradı ve depremlerle sarsıldı.Bu turistik cazibenin ünü sadece Hristiyan dini ve ibadeti için arkeolojik bir yer olarak yoğunlaşmakla kalmadı, UNESCO tarafından hazırlanan bölge ve dünya mirası anıtları listesine, tarihi ve kültürel önemini göstererek dahil edildi.

Kazbek Dağı

Bu dağ, Gürcistan’ın Allah’ın kendisine bahşettiği buzlarla kaplı dağlık doğasına, Rusya ile Gürcistan sınırında, Kafkas Dağları’nın yanında yer alan Kazbek Dağı’na mükemmel bir tanıktır … Ayrıca en görkemli manzaraları yukarıdan görmenize olanak sağlar.

Gürcistan gezim

Batum Bulvarı

Bu park, Gürcistan’ın Karadeniz sahiline bakan en güzel bölgelerinden biri olan Batum şehrinde, yumuşak ve keyifli havasıyla ünlü olduğu kadar, bir dizi harika çağdaş mimari yapıları ve bir grup muhteşem plajı ile de yer almaktadır.Boulevard Park ise olduğu gibi Batum’daki en önemli parklardan biridir. Yanlarda palmiye ağaçları ve pitoresk bitkilerle çevrili deniz kıyısı boyunca uzanır.

Gürcistan gezim

Bu park, turistler ve yerliler için de boş alanlardan biridir ve yaz geceleri tetiktedir, çünkü yürüyüş yapmak, egzersiz yapmak, bisiklete binmek, büyüleyici manzaralarında anı fotoğrafları çekmek ve güzel vakit geçirmek için harika bir yer.

Lord Uplistsicke Kalesi

Rab’bin Kalesi Gori şehrinde yer almaktadır, ancak bu kalenin etkileyici yanı M.Ö.6. Yüzyılda kayaların içine inşa edilmiş olmasıdır.Şimdi Juri kentine gelince, yaklaşık beş bin kişinin yaşadığı ve en büyük arkeolojik yapı olan Tamaris Darbazi’nin bulunduğu bir ticaret merkezi olarak kabul edilir. Bir dizi devasa taş sütunun bulunduğu devasa bir salon, onu çekici Gürcistan’a yaptığım gezide ziyaret etmeye istekli olduğumuz en turistik yerlerden biri haline getirdi.

Gürcistan gezim

Vardzia Manastırı

Gürcistan gezim sırasında Mağara Kent olarak adlandırılan Vardesia’yı gezdik.Bu manastırın yapımı, Orchili Dağı’nın içinde birkaç kilometre boyunca kazıldığı için on ikinci yüzyıla kadar uzanıyor.Bu alana ulaşım yaklaşık yarım saat sürüyor ve giriş ücreti ödeniyor. Yeri yönetmekten sorumlu rahipler için.

Gürcistan gezim

Vardesia Manastırı altı bin odadan ve on üçten fazla kattan oluşuyor, ancak zamanımızda sadece üç yüz oda ve bir grup salon kaldı.

Ritsa Gölü

Gürcistan’a yaptığım gezinin sonunda, Gürcistan Cumhuriyeti’nin kuzeyindeki Abhazya şehrinin en popüler ve popüler turistik yerlerinden biri olan ve onu ziyaretçiler için muazzam bir mıknatıs yapan çok büyüleyici Ritsa Gölü, etrafını saran muhteşem dağlar, yeşil ve mavi renkli somon dolu sular geliyor.

Gürcistan gezim

Ritsa Gölü, yaklaşık 116 metre derinliğiyle Gürcistan’ın en derin göllerinden biridir ve soğuk havaya sahip olduğu için yaz aylarında pek çok turisti cezbeder ve orada yürüyüş ve tekne turları için harika bir yerdir.

Son olarak, bu ilginç gezinin sonunda Gürcistan Cumhuriyeti ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, en kısa sürede cevaplamalarını isteyebilirsiniz, ayrıca sonraki yazılarda dünyanın diğer bölgelerine yaptığımız heyecan verici gezilerimiz hakkında sizleri bilgilendireceğiz.

Şunlar da ilginizi çekebilir: İsviçre gezim ve en ünlü ve büyüleyici Avrupa ülkesinden eşsiz bir fotoğraf deneyimi

Ya da Yunanistan’a seyahatim ve en eski Yunan ülkesindeki en önemli turistik yerler ve pitoresk sahiller

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Özel bir gün geçirmek için ipuçları ve yapılabilecek en önemli şeyler Özel bir gün geçirmek için ipuçları ve y...

Kadının ya da erkeğin sürekli çalışması sonucunda ya da ders çalışmasının bir sonucu olarak tatil, ister haftalık ister yıllık tatil ol...

Seyahat çantanızı hazırlarken unutmamanız gereken önemli şeyler Seyahat çantanızı hazırlarken unutmamanı...

Geziye çıkıp valizleri mi hazırlıyorsunuz? Önemli ve gerekli şeyleri unutmamak ve kolay bulamayacağınız şeyleri satın almak zorunda kal...

Katar’ın en iyi turistik yerleri … Katar’da kaçırmamanız gereken turistik yerler Katar’ın en iyi turistik yerleri &...

Bu yıl Katar Devleti’nde bir yaz veya tatil geçirmeyi düşünüyorsanız, bugün ince bir dergide yayınlanan “Katar’daki Turisti...

Hyatt Regency Makkah ve Mekke’nin en güzel otelleri hakkında bilmeniz gereken her şey Hyatt Regency Makkah ve Mekke’nin ...

Mekke-i Mükerreme, hacılardan ve umre icracılarından her yıl milyonlarca turisti Kutsal Ev, Kutsal Kabe ve diğer birçok İslami anıtlara...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/