Güveden kalıcı olarak kurtulmak için tarifler

Güve, kolay kolay göremeyebileceğimiz küçük bir böcektir.Bu böcekler, özellikle uzun süre saklanan giysilerde veya yılın mevsimleri arasında sakladığımızda evde ortaya çıkarken, hafif pamuklu giysilerden daha çok yünlü giysiler arasında da görülürler. Ciltte ve solunum sisteminde bir çok hastalığa neden olur, bu yüzden akarlardan kolayca kurtulmanız ve ortaya çıkmasını engellemeniz için size değerli tariflerimi sunalım ..

Güveden kurtulmak için

Bu konu içerir …

Güveden evden kurtulmak ve saklanan giysilerde görünmesini önlemek için tarifler:

Güvenin giysilerde görünmesini önlemek ve güveyi yemekten korumak için özellikle yünlü giysiler depolamak için izlemeniz gereken bazı adımlar vardır.

1- Depolamadan önce giysileri temizleyin:

  • Başlangıçta güvelerin görünümüne maruz kalmamaları ve yemeleri için saklamadan önce çamaşırları yıkamalıyız ve saklanan giysilerin mümkünse zaman zaman havalandırılması ve güneşe maruz bırakılması tercih edilir, böylece giysilerdeki böcekleri öldürürüz.

2- Kokulu poşet kullanmak:

  • Giysileri saklarken çok kokulu büyük çantalara koyduğumuz kokulu çantalara koymamız tercih edilir çünkü güve bu kokulardan nefret eder ve onlardan kaçar ve bu giysilerin içinde yaşamaz.
  • Ayrıca kıyafetleri sakladığımız yere de zaman zaman her türlü oda spreyini püskürtmek mümkündür.
  • Ayrıca uçucu yağa batırılmış bir parça pamuk veya pamuklu çorap koymak da mümkündür.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Kışlık giysilerin, onları hasara maruz bırakmayan sihirli şekillerde saklanması için ipuçları

3- Yünlü giysi saklama:

  • Yünlü çamaşırları depolarken, birkaç parça yün toplayıp pamuklu bir bezle sardığımız ve her ruloyu saklama yerine koyup aralarında hava geçişi için boşluk bırakmaya çalışmamız tercih edilir.

4- Depolama yerinin temizlenmesi:

  • Giysileri depolamadan önce saklama yerini iyice temizleyip havaya attırmalı ve içindeki böcekleri öldürmek için ilaç püskürtmeli, sonra giysi poşetlerini ayarlayıp içlerine gereksiz şeyler koyup, güvelerin giysiler arasına girmesini engellemek için biraz hava spreyi sıkıyoruz.

5- Montu saklayın:

  • Eğer paltoları depolamadan önce yıkamak pahalıysa, o zaman çok basit bir numaraya başvurabiliriz; paltoyu güneşe maruz bırakıp silerek ve saklamadan önce herhangi bir böcek veya böcek yumurtasından kurtulmak için bir elbise fırçasıyla ovalayarak.

Güveden kurtulmak için, temiz bir yuva ve hasarsız kıyafetler almak için yukarıda belirtilen adımları ve atı takip etmelisiniz.

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin