Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

H harfine sahip çocuklar için en iyi isimler (ayırt edici – İslami – nadir)

H harfi ile başlayan Arapça isimler bol miktarda bulunur ve bu isimler, H harfiyle başlayan ender isimlere ek olarak, ister Hosna’nın isimleri, ister sahabe isimleri olsun, İslami karakterli isimler ile diğer isimler arasında farklılık gösterir ve bu yazıda Thinhaifa dergisi size H harfi ile çocukların en iyi isimlerini sunar. Bu konu içerir … H harfi […]

28 Aralık 2020 - 21:52 'de eklendi ve 34 kez görüntülendi. A+A-

H harfine sahip çocuklar için en iyi isimler (ayırt edici – İslami – nadir)

H harfi ile başlayan Arapça isimler bol miktarda bulunur ve bu isimler, H harfiyle başlayan ender isimlere ek olarak, ister Hosna’nın isimleri, ister sahabe isimleri olsun, İslami karakterli isimler ile diğer isimler arasında farklılık gösterir ve bu yazıda Thinhaifa dergisi size H harfi ile çocukların en iyi isimlerini sunar.

Bu konu içerir …

H harfi ayırt edici olan çocukların isimleri

 • حَازِمHazem, Arap ülkelerinde en yaygın isimlerden biri olarak kabul edilen, el-Hazm’den türetilen ve meseleleri kontrol eden anlamından gelen ve eylemlerinde belirleyici olan, Arap ülkelerinde en yaygın isimlerden biri olarak kabul edilen bir Arap erkeksi kişisel biliminin adıdır.
 • حمَادْ: Arap erkek biliminin adı, etkili bir ağırlık için onu abartılı bir biçimde kullandılar. O, Tanrı’ya çok şükür, başkalarına çok teşekkürler.
 • حَاتِمHatim adı, kararlaştırılan ve biten fiil olan fiilin köküdür ve dün fiilden Hatim geldiğinde, Araplar daha önce atıfta bulunulan karga nedeniyle eski günlerde Hatim adını tercih etmemiş olsalar da, özne isminin yani cetvel, hâkim, mecburi ve görev anlamına gelen formülünün ağırlığına göre karar verilmiştir. Adı “Hatim Al-Ta’i” Akram Al-Arab’dan sonra geldi.
 • حَجَّاج: Arapça kökenli bir erkek bilim adı ve anlamı Al-Hajj. Hac için Mekke’ye çok seyahat eden ya da pek çok delil ve münakaşalar yapan, münakaşalar ve delillerle çok kavga, ihtilaf ve abartı yapan, oğluna hacı denen ve bu, Abdul Malik bin Marwan’ın Irak valisi Al-Hajjaj bin Yusuf Al-Thaqafi’nin adıdır.
 • Husam: Fiilden deşifreye, kesileni kesmek ve ortadan kaldırmak anlamına gelen, kullanımının hassaslığıyla gücü gösteren Arap eril biliminin adı. Ve anlamı: kesici kılıç ve Endülüs prenslerinden Al-Hussam bin Dirar Al-Kalbi.
 • Hamed: Övgü olan övgüden Arapça eril bilimi, sıfat formunda geldi. O kutsamalar ve diğerleri için minnettar ve çok övgü ve şükran, memnuniyet.
 • ح .يْدَر: Arapça erkeksi bir isim, anlamı: aslan, güzel, şişman. Bu isim İmami Şii mezhebinde bolca bulunur, çünkü İmam Ali bin Ebî Talib’in adıdır ve onu doğurduğunda annesi onu çağırır, babası Ebu Talib de yoktur ve döndüğünde ona Ali adını verir, bu yüzden iki adı vardır.
 • kayış: Güvenle hareket ederken meseleleri kontrol etmek ve yönetmek anlamına gelen Arap kökenli erkek biliminin adı, yüksek, zor ve yüksek.
 • حَارِث: Saban fiilinden gelen, katılımcının adı şeklinde bir Arap erkeksi isim ve dünyayı nefes almak ve dağıtmak için bir sabanla bölen kişidir. Ve para toplayıcı. Tanımlanabilir ve şöyle söylenebilir: Al-Harith, tıpkı Ebu Al-Harith’in Esad’ın takma adı olması gibi.
 • Horace: ‘El-Malik’ ismi Arapça kökenlidir, yani koruyucusu, savunucusu, bakıcısı anlamına gelir ve muhafızların gece ve gündüz kast edildiği söylenir..
 • Hüseyin: Arap kökenli bir erkek bilim adı ve anlamı, biri Hasan veya Hüseyin olmak üzere Hasan ve Hüseyin’in sözünü mükemmelleştirmek için bir araya getiren Muthanna formülüne dayanmaktadır ve Arapların doğasından bazı isimler döteryumlanmıştır.
 • Davranmak: Hafs isminin kökeni Arapça kökenlidir ve bu konu Araplar arasında çok eski zamanlardan beri kullanılan isimlerden biri olması ve Hafs’ın deri zabeli ve küçük ev olması nedeniyle zaten biliniyor olabilir.İbn Esad, büyük aslanın “Ebu Hafs” olarak adlandırıldığı yavru anlamına gelen Hafs adıyla da anılmaktadır.

 • HamidErkek adı verilen, Tanrı’nın sayısız lütfu için övgü, şükran ve övgü anlamına gelen erkeksi bir isim.

H harfi ile tanrının güzel isimleri

 • ح .فِيظ: Yaradılışını ve kullarını koruyan Yüce Allah’ın isimlerinden bin ve lam ile ilişkilendirilen ve Arapça kökenli, koruyucu, güvenilir, gözlemci, şeyleri kayıplardan koruyan, antlaşmayı, uyanıklığını ve dişilini ifade eden, Arapça kökenli bir erkek bilimsel adıdır.
 • adaçayı: İsim, bin ile ilişkilendirilir ve Tanrı’nın En Güzel İsimlerinden gelen acıyla İsim Anlamına benzer bir sıfat olan Arapça bilim ve soyadı: filozof, doktor, meselelerin hakemi, şeylerin efendisi. Buna katkı bileşiği diyorlar ve şöyle diyorlar: adaçayı Borç.
 • Halim: Benzer bir sıfat olan eril bilimin adı ve bu isim, her biri rehberlik etmemiz gereken güzel ve iyi huylu niteliklere işaret eden birçok ve farklı anlamlar taşır.Halim, öfkesini bastıran ve fanatikleşmeyen kişi tarafından sembolize edildiği için sabır, akıl ve duruş anlamına gelir ve haleem, Tanrı isimlerinden biridir ve Tanrı anlamına gelir. O, günahları bağışlayandır, affeden, affeden ve cezayı hızlandırmayan kişidir.
 • Öven biri: İçinde Allah’ın en güzel isimlerinden biri olduğu için İslam’da kutsal isimlerden biri olarak kabul edilen Arap kökenli bir erkek kişisel bilim adı.İsmin anlamı övülmeye değerdir, yani güzel ahlak ve itibar ile ayırt edilen kişidir.
 • ح .سِيب: Babalarının gururlarından biri olarak kabul edilen, babalarda uzun süredir tanınan “el-Hasab” tan, Arap erkek biliminin adı. Ve bilgelik: cömertlik, doğru eylem. Al-Haseeb: Dindar, dindar, cömert atalarının soylu soyu ve Allah’ın isimlerinden biridir.
 • حَافِظ: Değerli Arapça isimlerden biri olan, bekçi, koruyan, koruyan, semptomları koruyan, yemin eden ve sebat eden anlamına gelen eril bir bilim adıdır ve Hafız adı, şimdiki ve güçlü hafızanın sahibini, hafız ise açık ve dosdoğru yoldur ve Kur’an-ı Kerim ve arındırıcı hadisleri ezberleyen kişi olarak adlandırılır. .
 • Kural: Arap kökenli, hakimin veya valinin anlamının anlamını ifade eden ve aynı zamanda En Güzel Allah’ın isimleri arasında bulunan ve bu nedenle birçok kişi tarafından sevilen dini isimlerden biri olarak kabul edilen erkeksi bir isimdir.Şeriat ihlallerinden uzak olduğu için dini isimler en iyisidir.

H harfli refakatçilerin isimleri

 • ح .سَن: Bir erkek bilimsel adı olan ve bu isim, karakter, davranış ve tazelik bakımından güzel olan her şeyi ifade eder ve güzel olan her şey iyidir, iyinin birçok anlamı vardır ve her anlamı, bir tür güzel ağaç olan dik dağ da dahil olmak üzere belirli bir şeyi gösterir ve iyi, sevilen güzel şeydir. Yüreğe göre, Peygamberimizin torunu Hasan bin Ali’nin adı, Allah onu kutsasın ve huzur versin.
 • Hüseyin: Hassan isminin ve anlamının, yakışıklı, sevilen ya da yüksek dağın küçültülmesi olan Arap erkeksi bir kişisel bilim adıdır.Müslümanlar için ve özellikle Şiiler arasında, İmam Hüseyin İbn Ali bin Ebi Talib ve İslam Elçisi Muhammed’in torunu Fatıma’nın kızı Fatıma’dan bir soyadı olarak kabul edilir. İsimler Müslümanlar arasında yayıldı.
 • HemorajikTatta ekşilik ve titizlik anlamına gelen ve dile yapışan ekşi şey anlamına gelen Arapça bir eril bilim adı ve ayrıca şöyle de söylenir: Falanca, İhzam falanca bir şeydir ve Ahz – eğer maddeyi tutuyorsa ve bu anlamlardan Hamzah adı türetilmiştir, çünkü söylenen ciddiyeti ve sertliği gösterir ve aynı zamanda söylenen sertliği gösterir. Hamzah küçük demektir ve bu ismi taşıyanların en ünlülerinden biri şehitlerin efendisi Hamza bin Abdul Muttalib’dir.
 • ح .بِيب: Eril bilimin adı Arapça kökenli olup aşktan türetilmiş bir sıfattır ve anlamı sevilen ve sevecen Hebron, sevgilidir ve adı Habib al-Rahman veya Habib al-Din ve Habib al-Din gibi kullanılabilir ve ona dini bir karakter verilebilir.
 • ح .سَّان: El-Hasan’dan Arap erkek biliminin adı, iyiliğin bereketini ifade eden abartı şeklinde geldi. Yoksa bir duyumun abartılması mı, çok hassastır. İsmin, etkili bir iyilik ağırlığına veya bir şey duygusundan iki aktörün ağırlığına veya yoldaş Hassan bin Sabit’in adı olan öldürme anlamından kaynaklanması caizdir.
 • BirAllam adı erkek çocuğa verilir ve adın kökeni Arapça kökene kadar iner ve Hudhayfah isminin anlamı uçtan bir şey kesmek, yani silmek içindir, bu nedenle Hudhayfah’ın adı, küçük ördek anlamına geldiği için gri olan her şeyi orijinalinden çıkarmak anlamına gelen minyatür bir isim olarak detaylandırılmıştır ve en ünlüsü Bu adı taşıdılar, sahabe Hudhaifa ibn al-Yaman’dır.
 • Aşk: Eril bir isim, Arapça kökenli, su yüzeyinde beliren kabarcıkların anlamı, su yüzeyinde beliren kabarcıklar, seyirciyi cezbeden harika ve güzel bir görünüme sahipti ve büyük yoldaş Habbab bin Al-Mundhir’in adıdır.
 • حَاطِب: Fiil konusunun adı odun olup, odun toplayan veya odun kesen kişi olarak adlandırılır ve Hatib bin Abi Balata için bir isimdir.
 • @Oyuncaklar: Mecazi olarak dişil, dişil, Arap erkeksi bir isim. Meyvesi acı, zehirli olabilen, tıpta kullanılan ve acılığıyla örnek oluşturan bir bitkidir. Ve Hanzalah bin Safwan, Tanrı tarafından Al-Rass’ın arkadaşlarına gönderilen bir Arap peygamberdir ve Hanzalah bin Amer, melekler tarafından yıkanan arkadaştır.

H harfli çocukların isimleri nadirdir

 • حَابِس: İsim, Arapça kökenli eril bir bilimdir ve anlamı, katılımcının hapse atılması fiilinin adı ve insanlardan koparılmış münzevi gardiyan olarak hareket halindeyken üzengi kesen bariyeri engelleyen tutucudur.
 • kaşKapıda duran ve giriş çıkış sürecini düzenleyen kişiye verilen bir erkek bilim adı, anlamı da gözün üstündeki kemikte uzayan kıllara işaret etmektedir.
 • becerikli: Kesici, zeki, usta, usta, sanat yapıcı, ekşi sirke, Kur’an-ı Kerim’i okumada usta ve çocuğun Kuran’ı tamamladığı gün söylenir: Bu onun zekasının ve zeki olanın: belagat, açık dil.
 • حَاسِبEril bir isim: Her şeyi sayan ve sayan ve kendisini gözden geçirip bu davranışın sonuçlarını bilmesi dışında bir eylemde bulunmayan kişi anlamına gelir.
 • حَاشِد: Arap eril biliminin adı, yani peşinde hazır, hazırlıklı ve çalışkan, deveyi sağan, halkı ve askerleri bir araya getiren bir sürü yükün tutkusu olmaktan çıkmaz.
 • حَامİnsanlık tarihinin en eski isimlerinden biri olan Ham, Tanrı’nın peygamberi Nuh’un oğlu olduğu için barış onun üzerine olsun ve ondan “Hamitler” olarak bilinen kara ırkın soyundan geldi.
 • حَامِزSon derece katı bir kişi için çağrıldığı için, genellikle hafiflikle karakterize edilen bir kişi için kullanılan çok anlamlı bir Arapça isim, buna ek olarak, kelimelerle bir başkasını inciten kişiyi ifade eder.
 • Kibir: Hapsedilen veya özgürlüğünü kaybettiğini hisseden bir kişi için eski Arapça bir isim.
 • ح .بَّانEtkili bir ağırlığa sahip, yani çok fazla et anlamına gelen, öfkeyle dolu bir kişi olarak adlandırılan ve bu isimle anılanların en ünlülerinden biri Habban bin Ebî Jablah el-Kuraşi’dir.
 • حّجِّيّ: Hacca atfedilen, hak eden, yaratan, layık anlamına gelen Arap kökenli eril ilmin adı.
 • ح .رِيثKirişin yayı aynı zamanda zemini süren kişinin adıdır.
 • ح .رِيزHaris: korunmuş müstahkem kişiye verilen erkek biliminin adı Haris: Açgözlü ve güçlü bir şey arzusu olan bir kişi anlamına geldiği için parasını kolayca harcamayan bir kişiye verilen bilimsel isim.
 • حَرْب: Fiilin kaynağı olan Arap erkek biliminin adı, savaşı onun tarafından yapılır: parasını çalıp bırakarak. Ve savaş: mücadele, yüzleşme. Ve savaş kadınsıdır, ancak savaş olduğunda onu en aza indirerek olduğu gibi ona eril adını verdiler.
 • ح .زِين: Cesareti ifade eden bir üzüntü biçimidir ve adı endişeli ya da kırık fikirli bir kişiye verilir.
 • Hosson: Al Hassan’dan çarpıtılmış, güzel sesi ve güzel renkleri ile ayırt edilen küçük bir kuşun adı olan Arapça kökenli bir erkek adı.
 • sağduyulu: Arap kökenli erkek biliminin adı ve anlamı iyi düşünülmüştür.
 • hışırtı: Kuru otlarda adı verilen ağaçlardan gelen ve yılanın hışırtısı, yani derisinin sesi anlamına gelen Arapça bir isim.
 • ح .نَفِي: İsim Arap kökenli erkek bilimi ve doğru dinin sahibi, Ebu Hanife’ye atfedilir.
 • ح .نْبَل: aKısacası, kocaman göbek, kürk yapımı, terlik yapımı. Aynı zamanda denizdir ve Basra yakınlarındaki bir yerin adıdır. Ve oğul Hanbal Hanbelî düşünce okulu imamı.
 • حَوَّاس: Arap kökenli erkek biliminin adı ve duyular, savaşta falanca, falanca çağrılan kişidir ve Hawass, haas fiilinin adıdır ve Hawas’ın cesur, kararlı, cesur ve cüretkar olduğu anlamında cesaretlendirilmiş ve kanıtlanmış bir anlamı vardır.
 • حْيَانْ: Araplardan Al-Aish, Al-Yaqid, Al-Abi ve Hayy olan “Hayy” adından etkili ağırlığı olan Arapça bir erkeksi bilimsel isim.
 • Aşk: Uygun bir isim ve bir aile soyadı ve o Habeş kökenli ya da siyah tenliydi. Nadiren beyaz tenli olarak adlandırılırlar. Aynı zamanda bir kuş için iyi bilinen bir isimdir.
 • Tatlı: Evin teğmeni Helles’in minyatürleştirilmesi olan nadir bir Arap erkeksi biliminin adı.
 • bir bariyer: Etkili ağırlığı ve anlamı ile Arapça bilimsel isim Peçe, bariyer, üzerini örttüğü her şey, kadının örtüsü, içinde bir şeyin yazıldığı hicaz, taşıyıcısı için bir yanılsama olarak giyilir veya asılır.
 • حّجَازِيّ: Orijinalliği ve anlamı ile Arapça bir bilimsel isimHicaz memleketine atfedilir ve Hicaz, Necd’i Sarat’tan ayırdığı için bu isimle anılmıştır.
 • حِزَام: Erkekler ve kadınlar için Arapça bir bilimsel isim ve ip ve benzeri şeylerle dolu olan anlamına gelir.
 • حِشْمَت: Alçakgönüllülük kelimesinin Türkçe görüntüsü.

Bunlar, H harfi ve anlamları ile en iyi çocuk isimleriydi, böylece yeni doğan bebeğiniz için onlardan kafa karışıklığına düşmeden seçim yapabilir ve onları diğer çocuklardan ayırt edebilirsiniz. Arkadaşlarınızla paylaşın ve bize çocuklarınızın isimlerini veya aklınıza gelen her şeyi söyleyin.

Ayrıca ilginizi çekebilir:

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Arapça kedi isimleri yeni Arapça kedi isimleri yeni

Birçoğu , insan adı da dahil olmak üzere yüzlerce hatta binlerce kedi adı olduğundan, kedi veya kedi için benzersiz ve uygun bir isim s...

R harfli çocukların isimlerinin ansiklopedisi (Arapça – İslami – nadir – Kürtçe) R harfli çocukların isimlerinin ansiklop...

Doktor ona fetüsün türünü söyler söylemez anne, beklenen bebeği için güzel bir isim düşünmeye başlar ve bazı anneler bebeğine R harfiyl...

Beklediğiniz çocuğunuz için bin harfli çocukların isimleri (İslami – Arapça – Türkçe) Beklediğiniz çocuğunuz için bin harfli ç...

Çocuklar, babaların ve annelerin hayatlarında en önemli şeyi temsil eder ve Allah onları süs olarak tanımlamıştır ve bu nedenle her bab...

Bebeğiniz için orijinal ve nadir Arapça çocuk isimleri Bebeğiniz için orijinal ve nadir Arapça ...

Yüce Tanrı’yı ​​bu dünyevi yaşamın süsü olarak tanımlıyoruz. Bu nedenle, ebeveynler Tanrı’nın onlara bir çocuk vereceğini a...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/