Hamile bir diş ağrısı karanfil ile nasıl tedavi edilir ve hamilelik sırasında diş ağrısının nedenleri

Doğal şifalı bitkiler, özellikle hamile kadınlar için diş ağrısından kurtulmaya yardımcı olur, çünkü birçok hamile kadın sürekli diş ağrısından muzdariptir, bu nedenle bu makaledeki ince bir dergi, hamile bir kadının diş ağrısı çekmesine neden olan nedenlere ek olarak, hamile bir kadının diş ağrısını karanfille nasıl tedavi edeceğinizi anlatmaktadır. hamilelik dönemi.

Karanfilli hamile kadınlar için diş tedavisi

Bu konu içerir …

Karanfilli hamile kadınlar için diş tedavisi

Karanfil, diş ağrısını gidermek için büyük bir yeteneği olan “öjenol” adlı bir kimyasal içerdiğinden, diş problemlerini ve ağrıyı tedavi etme kabiliyetiyle eski çağlardan beri bilinmektedir.

Bu madde anestezik, antibakteriyel, enflamatuar ve mantar önleyici olarak çalışır ve birçok Amerikan araştırma ve çalışması, karanfillerin hamilelik sırasında diş ağrısından kurtulma yeteneğine sahip olduğunu kanıtlamıştır.

Hamile kadınlar için diş ağrısını tedavi etmek için karanfilin birçok kullanımı vardır, örneğin:

Bütün karanfil bitkisini kullanın

Tedavi karanfilleri tamamen ağız içine yerleştirip dil ​​ile çevirerek karanfiller tükürük ile ıslanıp yumuşayana kadar gebe kadın diş ağrısından kalıcı olarak kurtulmak için dişlerle bastırmasıdır.

İlk başta hamile bir kadının ağrı hissetmesi mümkündür, ancak karanfilin etkisi dişlerde yarım saat kadar görülmediği için dayanması gerekir ve bundan sonra hiçbir zaman ağrı hissetmez ve uzman bir doktora görünme ihtiyacı ile ağrı yoğunlaştığında bu işlem birden fazla kez tekrarlanabilir.

Karanfil tozu kullanın

Bitki toz haline gelinceye kadar dişlere yerleştirilmeden önce elektrikli mikser kullanılarak tamamen öğütülür ve bu en iyi anesteziyi elde etmenin en iyi yoludur, çünkü hamile bir kadının tohumları öğütmesi ve ilk olarak ezmesi ağrı şiddeti nedeniyle zor olabilir ve buradan dişlere püskürtülmesi ve ovulabilmesi için karanfil tozu kullanılması tercih edilir Ağrının ulaşması durumunda sakızı kullanmak.

Karanfil yağı kullanın

Hamile bir kadın, yağı doğrudan azı dişine veya diş etine uygulayarak diş ağrısını gidermek için varsa karanfil yağı kullanabilir ve bu da hamile kadının ağrı hissetmesine neden olan bakteri ve mikropları ortadan kaldırır.

Hamilelik sırasında diş ağrısının nedenleri

Hamilelik sırasında kadın vücudunda bir takım ağrı ve sızılarla sonuçlanan pek çok değişiklik meydana geldiği ve bu ağrıların en öne çıkanlarından gebe bir kadının diş ağrısı yaşadığı için bir çok sağlık problemine maruz kalır ve bunun nedeni şudur:

  • Hormonal bozukluklar ve değişiklikler: Hamilelik dönemi, gebeyi diş eti enfeksiyonlarına karşı daha duyarlı hale getiren birçok hormonal değişiklik ve dalgalanmaya eşlik eder ve bu da diş ağrısına neden olur.
  • Kalsiyum eksikliği: Hamilelik sırasında vücut daha fazla kalsiyuma ihtiyaç duyar ve hamile kadının gerekli miktarda kalsiyum almaması durumunda diş minesindeki minerallerin atılmasına ve dolayısıyla şiddetli diş ağrısına neden olabilir.
  • Sabah bulantısı: Sabah bulantısı, hamile bir kadının maruz kaldığı ilk ve can sıkıcı gebelik belirtilerinden biridir.Mide asidi ağza girdiğinde, ağrı ve sızılarla sonuçlanan diş çürümelerine neden olur.
  • Diyet: Diyet, hamilelik sırasında çok değişir, bu yüzden çok fazla süt ürünü ve şekerli yiyecek yerseniz, diş ağrısı yaşama olasılığınız daha yüksektir.
  • Dişleri temizlememek: Araştırmalar, hamileliğin diş etlerini ve dişlerini daha hassas hale getirdiğini ve hamile bir kadın günlük olarak dişlerini temizlemeyi bıraktığında ağızda dişlerde şiddetli ağrıya neden olan kir ve bakteri birikimi olduğunu göstermiştir.

Bu makalenin sonunda, hamile bir kadının diş ağrısının karanfil ile nasıl tedavi edileceğini ve hamilelik sırasında hamile bir kadının diş ağrısının nedenlerini anlattık. Size hak ettiğiniz faydayı sağladığımızı umuyor ve her zaman sorularınızı ve yorumlarınızı bekliyoruz.

Ayrıca ilginizi çekebilir:

İnce dergi indirim kuponunu kullanarak tüm alışverişlerinizde% 15 indirim kazanın ( uxy ) VogaCloset mağazasından