Hamile Bir Kadının Kocasından İstediği 5 Şey

123rf Cathy Yeulet

Hamile bir kadın birçok değişiklikten geçer Hamilelik sırasında psikolojik ve fiziksel, bu da kocasını çaresizce desteklemek istemesine neden oluyor. Hamile bir kadının kocasından istediği şeyler nelerdir?

Hamilelik sırasında bir kadının, özellikle yeni doğmuş bebeğini yanında alacak olan kocasından olmak üzere, yakınlarının desteğine ve desteğine ihtiyacı vardır. Koca, karısının başına gelen, karısını karamsar, duygusal ve kolayca etkilenen rahatsızlıkların ve hormonal değişikliklerin farkında olmayabilir. Bazen davranışlarını yanlış anlayabilir ve çocuklarını istemediğini veya artık eskisi gibi sevgi ve şefkat duygularının olmadığını düşünebilir. Aralarında kavgalar başlar ve ilişkileri düşmanca ve gergindir.

Bu kritik aşamadan güvenli bir şekilde geçebilmeniz için, sevgili koca, size eşinizi desteklemek ve hamileliği sırasında onu desteklemek için izlemeniz gereken bir dizi ipucu veriyor.

1- Hamilelik ve annelik hakkında bilgi bulun

Hamilelik dönemiyle ilgili bilgilerinizi güvenilir kaynaklardan derinleştirmeli ve hamileliğin kadının psikolojik durumu üzerindeki etkisini öğrenmeli, bu dönemdeki tepkilerinin ve duygularının geçici olduğunu ve bunlardan en çok sorumlu olan hormonal değişiklikler olduğunu anlamalısınız.

Hamilelik sırasında bir kadın, hamilelikte normal olan bulantı hissi nedeniyle, terinizin kokusuna karşı bir isteksizlik hissedebilir, sizden ondan uzak durmanızı veya başka bir odada uyumanızı isteme noktasına gelebilir. Bu yüzden konuyu açıkça kabul etmeye çalışın ve kişisel olarak algılamayın.

2- Onunla tartışmaktan kaçının

Hamile bir kadınla yapılan tartışmalar genellikle her iki tarafta da daha fazla yanlış anlama ve gerginliğe yol açar, bu da hem hamile kadının hem de fetüsün sağlığına zarar verir ve istenen sonuca götürmez. Hamilelik sırasında kadın kendini sürekli yorgun ve uykulu hissedebilir, bu yüzden mantıklı, daha sağlam ve anlayışlı olmaya çalışın, öfke ve çatışmalardan kaçının ve onun için bahane arayın. Şimdi bebeğinizi bağırsaklarında taşıyor, onunla daha uyumlu ve şefkatli olmaya çalışın.

3- Güzelliğini ve zarafetini övün

Hamile kadının ağırlığı ve midesinin şişmesi, birçok durumda güzelliğine olan güvenini kaybetmesine neden olur, bu da psikolojik durumunu kötüleştirir, bu da onun geri çekilmesine, evden çıkmayı reddetmesine veya aile olaylarına gitmekten kaçınmasına neden olabilir. Ayrıca beden koordinasyonunu ve çevikliğini kaybetmesi nedeniyle ona olan sevginizin ve ona olan arzunuzun azalacağını veya tamamen duracağını hissedebilir. Bu duyguları anlamalı ve şaka olarak bile olsa görünüşleriyle dalga geçerek durumu daha da kötüleştirmemelisiniz. Öte yandan güzelliğini övmeye çalışın ve bir sonraki çocuğunuzla ne kadar mutlu olduğunuzu, bu çocuğun ona olan sevginizin miktarını artırıp eksiltmeyeceğini, her koşulda gözünüzde en güzel ve uykusuz kalacağını gösterin.

4- İsteklerini sevgiyle yanıtlayın

Bir kadının geçirdiği hormonal değişiklikler, kramplar nedeniyle mevsim meyveleri gibi bazen bulunamayan bazı yiyecekleri yemek istemesine neden olabilir. Sabırlı olmalısınız ve bu arzuları küçümsememeli veya önemsiz görmemelisiniz ve taleplerine cevap vermeye çalışmalısınız çünkü o bunu çok takdir edecek ve onlara olan ilginizden memnun olacaktır. Sadece araştırma yaparsanız, tüm yiyeceklerin piyasada ve sezon dışında da bulunabileceğini bilin.

5- Ona desteğinizi gösterin

Her zaman doktorla takip ve ev işlerinde ona yardımcı olmak için onunla birlikte zaman kazanmaya çalışın, çünkü o yorgun olabilir ve hamilelik öncesi olduğu gibi eve bakamaz, bu konudaki bazı eksikliklerini göz ardı edin. Sevecen olun ve onu kucaklayın ki endişenizi ve desteğinizi hissedin, çünkü mutlu bir hamile kadın sağlıklı ve mutlu bir çocuk demektir ve hamile eşinizin desteği bir sonraki bebeğinize karşı ilk sorumluluğunuzdur. Bu dönemde eşinize sevgi göstermek, ona eşlik eden rahatsızlıkların üstesinden gelmesine ve doğum sonrası depresyonunu önlemesine yardımcı olacaktır.

Sonunda, hamile karınıza bakmak ve onu şımartmak, bir sonraki bebeğe ebeveynlik ve bakım konusunda sizin için iyi bir uygulamadır ve sizi iyi bir baba olmaya hazırlar.