Hamile kadınlarda doğum lekesi ne zaman başlar? Oluşunun bilimsel bir nedeni var mı?

Kirpikler hamile kadınlar arasında yaygındır, hamile bir kadının hamilelik ayları boyunca belirli bir zamanda belirli yiyecekleri istediği ve bazıları vücudun o sırada belirli bir elementten yoksun olduğunu ve bu yiyeceğin onu içerdiğini söyler, ancak topallık ne zaman başlar ve hamilelik boyunca sürer? Bugünkü yazımızda bu konuda bilmeniz gereken her şeyi cevaplayacağız.

Araştırmalar, hamile kadınların% 68’inin hamileliklerinin bir döneminde topallık ve belirli yiyecekleri yeme arzusu aşamasından geçtiğini, ancak çok az kadının geçtikleri topallık öyküsünü anlatması nedeniyle bu oran tam olarak doğru olmasa da, belirli bir yemek yeme arzusu ya da Hamilelik sırasında gıda dışı maddeler birçok kadın arasında yaygın bir durumdur.

Köstebek ne zaman başlar?

Bazı hamile kadınlar mevsim dışı yiyecekleri arzularlar ve düzenli ve hazır yiyecekleri arzulayanlar vardır, ancak şaşırtıcı olan, bazı hamile kadınların buz, diş macunu, kum, alüvyon ve annenin sağlığına zararlı diğer garip maddeler gibi gıda dışı maddeleri yemek istediklerinde duydukları utançtır. Ve çoğu durumda fetüs, bu nedenle, bir kadının hamilelik için can attığı her şeyin, doktorun talimatları olmadan alması için uygun olmadığını belirtiyoruz.

Bu konu içerir …

Hamile bir kadında doğum lekesi ne zaman başlar?

Çoğu hamile kadın, hamileliğin tüm evresinde daha fazla yemek yeme eğilimindedir, ancak krampın belirli bir süresi yoktur, ancak büyük olasılıkla doğum lekesi, hamileliğin başlangıcında hamile kadın dalgalanmalardan muzdarip olduğu için, midenin stabil bir durumda olduğu, gebeliğin altıncı ayının sonuna kadar dördüncü ayın başında ortaya çıkar. Hamileliğin son aylarında olduğu gibi çoğu zaman mide ve yemeğin reddedilmesi, vücut ağırlığındaki artış ve hissettiğiniz ağırlık onu en çok meşgul eden şeydir, ancak bu krampların her zaman belirli bir dönemde başlayıp bittiği anlamına gelmez, ancak araştırmanın gösterdiği budur ve kesinlikle her kural için anormaldir.

Doğum lekesinin oluşmasının bir nedeni var mı?

Doğum lekesinin ortaya çıkması için bilimsel bir neden yoktur, ancak doktorların belirttiği şey, bir kadının vücudunun hamilelik ayları boyunca aniden geçirdiği hormonal ve fizyolojik değişikliklerin bu olayın ana faktörü olduğunu ve muhtemelen sebebin hamile bir kadının vücudundaki bazı besinlerin kaybı etrafında döndüğü, bu yüzden yemek yeme eğiliminde olduğudur. Bu eksikliği telafi eden, ancak bu gerekçe hariç tutulmuştur.

Hamile kadınların arzuladığı en meşhur yemek nedir?

tatlılar

Birincisi çikolata olan ateş döneminde en çok hamile kalan yiyecekler arasında tatlılar yer alır.

Tuzlu ve pişmiş yiyecekler

Hamile kadınların yaklaşık% 33’ü tuzlu yiyecekler yemeye eğilimli.Köstebek ne zaman başlar?

turunçgiller

Kadınların küçük bir yüzdesi mandalina, greyfurt, portakal, limon ve kivi gibi turunçgillerden hoşlanır.

Gıda dışı ürünler

Kum, sabun, bebek pudrası gibi garip şeyler yemek isteyen kadınlar var ve bu kadınlardan biriyseniz sağlığınıza ve fetüsünüze zarar veren maddeleri tüketmekten sakının.

Hamilelik sırasında hangi yiyeceklere izin verilir?

  • Vitamin yönünden zengin tüm yiyeceklere izin verilir.
  • Tatlılara izin verilir, ancak gebelik diyabeti ve kilo alımını önlemek için sadece küçük miktarlarda.
  • Tuzlu yiyecekler, ancak böbrek problemlerini önlemek için aşırı alım yapılmaması ve vücuttaki tuz oranının artması sağlığınıza ve fetüsünüze zarar verir.
  • Acele etmeyin, biraz önce bahsettiğimiz gıda dışı maddeleri yeme isteğinize ayak uydurmaktan kaçının, sonunda sağlığınıza ve fetüsünüzün sağlığına zarar veren kimyasallar olduğu için doktora gitmek daha iyidir.

Bir vaşakla nasıl başa çıkabilirsiniz?

  • Hamileliğinizin sağlığıyla ilgili tüm konularda tavsiye almak için doktora başvurmalısınız.
  • Hamilelik sırasında vücudunuzdaki vitamin ve mineral seviyelerini korumak ve kansızlık gibi bazı hastalıklara maruz kalmamak için olabildiğince faydalı ve çeşitli yiyecekler yiyin.
  • Hamilelik ayları boyunca vücudunuzun ihtiyaç duyduğu hiçbir besin maddesini kaybetmediğinizden emin olmak için düzenli kontroller yapın.
  • Doktor tarafından reçete edilen ilaçları düzenli olarak aldığınızdan emin olun, çünkü hamilelik sırasında vücudunuzun sağlığını iyileştirirler ve vücudun besinlerde kaybettiklerini telafi ederler ve ayrıca ağrının azaltılmasıyla da ilişkisi olabilir.

Topal ne zaman başlıyor? Mesele kadından diğerine farklılık gösterdiği için cevabı kesin bir cevap değil, sonunda kirpikler hakkındaki bu bilgilerden yararlanmış ve bu konudaki tüm sorularınıza cevap bulmuş olmanızı umuyoruz.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Siyah dışkı rengi, özellikle hamile bir kadın için vücut sağlığı için bir tehdit oluşturuyor mu?

Ya da folik asidin faydaları hamile kadın ve genel olarak sağlık için vazgeçilmezdir, peki besin kaynakları nelerdir?