Hamile ve emziren kadınlar için zararlı yiyeceklerden kaçınılmalıdır

Hamilelere ve emziren kadınlara zararlı yiyecekler elbette araştırılmayı ve incelenmeyi hak ediyor çünkü genel olarak annenin sağlığı, özellikle de hamilelik ve emzirme dönemlerinde annenin sağlığının iyi olması çocuğun sağlığına fetüs olarak veya doğumdan sonra beslenme ihtiyaçlarını aldığında sağlıklı büyümesine fayda sağladığından, konu araştırılmayı ve incelemeyi hak ediyor. Annesinin sütünden.

Bu nedenle, her hamile veya emziren kadın, özellikle hamile ve emziren kadın ve çocukların sağlığı için sağlığa zararlı birçok ürünün yaygınlaşması ve sağlığınız için endişelenmeden yediklerinizi seçmeye dikkat etmelidir sevgili kadınlar, ince bir dergide hamile ve emziren kadınlara zararlı en tehlikeli yiyecekleri bu makalede topladık, bunlardan kaçınmak için. Çünkü ortalama insana büyük zarar verir ama o kritik aşamalarda kadınlar için daha zararlıdır.

Hamile ve emziren kadınlar için zararlı yiyecekler

Bu konu içerir …

Hamile ve emziren kadınlar için zararlı yiyecekler

Sağlıklı, dengeli beslenme, hamile veya emziren kadınlar için her zaman uzmanlar tarafından tavsiye edilir, çünkü bu dönemdeki vücutları, sağlıklı besinlere şiddetle ihtiyaç duyar.

Hamile, emziren ve çocuk anneler için en zararlı yiyecekler arasında şunlar yer almaktadır:

1- Hazır erişte:

Hazır erişteler hakkında pek çok söylenti ve dedikodu, onları herkesin korktuğu kötü şöhretli yiyeceklerden biri haline getiriyor.

Kansere ve pek çok çaresiz hastalığa neden olduğu söylendi, ancak araştırmalar tüm bunların doğru olmadığını ve bundan kaynaklanabilecek tek zararın tuz bakımından zengin olmasından kaynaklandığını doğruladı.

Hazır erişteler yüksek oranda tuz içerdiğinde, bir paket 2700 mg tuz içerirken, bir bireyin günde ortalama ihtiyacı 1500 mg’dır.

Sonuç olarak, hazır eriştelerdeki yüksek tuz yüzdesi birçok sağlık zararına, en önemlisi sıvı tutma ve yüksek tansiyona sahiptir.

Ve bu, ortalama bir insan için ve bu zararlar, elbette, hamilelik sırasında baskısının artmasını ve bunun fetüse verdiği zararı istemeyen hamile bir kadın için kötüdür.

Aynı şekilde, emziren anneler için sıvı tutma, kilo almaya ve hareket etmede zorlanmaya neden olabilecek kötü şeylerden biridir, bu nedenle bu eriştelerden uzak durmanız ve normal makarna yemeniz önerilir.

Hamile ve emziren kadınlar için zararlı yiyecekler 4

2- Çiğ yumurta:

Elbette pek çok insan çiğ yumurta yemiyor, ancak burada kastedilen çiğ yumurta içeren gıda ürünleridir, en önemlisi yumurta ve dondurma.

Çiğ yumurtanın tehlikesi, kusma, ishal ve bağırsak gribi gibi pek çok sağlık sorunuyla insanları etkileyen salmonella bakterisi içermeleridir.

Çiğ yumurtalar, soslarının bileşiminde çiğ yumurtaların da yer aldığı, ev dışında hazırlanan mayonez, dondurma veya salata yemekleri yenerek farkında olmadan yenilebilir.

Burada uzmanlar hamile ve emziren annelerin yanı sıra çocuklara da bu ürünleri ev dışında yememelerini tavsiye ediyor ve daha güvenilir oldukları için bunları evde yapmak en iyisidir.

3- Konserve İçecekler:

Elbette burada alkollü içkilerden bahsetmeyeceğiz çünkü bunlar din kültürümüzün dışında kalıyorlar, ancak bunlardan en önemlileri bunlara karşı dikkatli olması gereken diğer içeceklerden bahsedeceğiz:

  1. Enerji içecekleri ve soda içecekleri gibi kafeinli içecekler benim için tehlikelidir Hamile Çocuğa emzirerek ulaşır ve elbette küçük çocuklar için tehlikesinin farkındayız.
  2. Konserve meyve suları, taze ve doğal değilse çok zararlı içeceklerdir, ancak bu konserve meyve suları, hamile kadınlar veya çocuklar için şeker hastalığına neden olabilecek suni şeker ve koruyucular içerir.

4- Baharatlı yiyecekler:

Baharatlı veya baharatlı yiyeceklerin, onları yemekten hoşlanan hayranları vardır, ancak araştırmalar, bunların çok fazlasının çok fazla sağlık hasarına neden olduğunu bulmuştur.

Bu hasarlardan en önemlileri sindirim sorunları, mide ülserleri ve reflü hissidir ve bu semptomlar gebeliğin ilk aylarında hamile bir kadına saldırır.

Sorun daha da kötüleşiyor ve baharatlı yiyeceklerin kan akışını artırdığı görüldü, bu da hamile bir kadın için, özellikle doğum sırasında, onu kanama riskine maruz bıraktığı için tehlikeli.

Son olarak, hamile, emziren veya küçük çocuk sahibi olun, tüm önemli besinleri bir araya getiren sağlıklı, dengeli yiyecekleri dahil etmenizi tavsiye ederiz, çünkü korunmak tedaviden daha iyidir.