Hamileler için saç dolgusu kullanmak mümkün mü .. Hamilelikte dolgu kullanmanın riski nedir?

Hamile kadınlar için dolgu saç, kozmetolojide kullanılan tekniklerden biridir, ancak kadınlar için büyük bir endişe kaynağı olabilir çünkü bu aşama onlar için hassas ve hassastır ve çoğu doktor, bu prosedür fetusu tehlikeye atabileceği için gereksiz prosedürlerden kaçınmayı tavsiye eder ve tabii ki hepimiz biliyoruz Fetüsün deformiteler ve sakatlıklar ile ilgili herhangi bir özel problem yaşamaması için hamilelik sırasında tamamen kaçınmamız gereken çok sayıda tıbbi malzeme ve ilaç.

İlerleyen satırlarda hamileler için saç dolgusu kullanıp kullanmama imkanını öğrenecek ve bu dolgunun doğası, nasıl kullanıldığı ve bu işleme aday olup olmadığınızı öğreneceğiz.

Başlangıçta, hamilelik ve hormonal değişikliklerin doğrudan saç dökülmesinin ve hatta saç dökülmesinin bir nedeni olabileceğini ve dolayısıyla hamile kadın üzerinde bir baskı olabileceğini ve bu maddenin ruhunu ve dolayısıyla kendine olan güvenini önemli ölçüde etkileyebileceğini ve bu da onu harekete geçirebileceğini açıklığa kavuşturmalıyız. Dolgu gibi bir madde kullanmayı düşünmek.

Hamileler için saç dolgusu kullanmak mümkün mü .. Hamilelikte dolgu kullanmanın riski nedir?
Hamileler için saç dolgusu kullanmak mümkün mü .. Hamilelikte dolgu kullanmanın riski nedir?

Ayrıca okuyun: Farklı bir görünüm için saç dolgu maddeleri

Bu konu içerir …

Dolgu nedir?

Dolgu, saç derisini kendisiyle doldurarak tedavi etmede kullanılan, saç yoğunluğunu veren ve saçın kendi kalınlığını artıran ve daha güçlü hale getiren malzemelerden biridir ve dolgunun, kafadaki birçok saç probleminin, stres problemi veya saç dağınıklığı ve kıvrılmasının yanı sıra şekillendirme ve elektriklenmede zorlukların tedavisinde de kullanılmaktadır. Saç.

Dolgu maddesi hyaluronik asit, keratin, argan yağı ve son olarak saç liflerini sıkılaştıran, ona elastikiyet hissi ve kırılmaya karşı direnç veren ksantalin içerir.

Üç tip dolgu vardır, bunlardan ilki terapötik dolgu, renklendirici dolgu ve son olarak da bireysel ve tedavi dolgusu vardır.Bu tip saç hasarını tedavi eder ve saçı düz, pürüzsüz, kalın ve güçlü bırakır.

Dolgu en iyi seçiminiz mi?

Herhangi bir kozmetik prosedürü uygulamadan önce düşünmemiz gereken birkaç kural vardır ve bu kurallar bir prosedürden diğerine farklılık gösterir, ancak bunlardan en önemlileri şunlardır:

1. Uygun yaşta olmak ve dolgu kullanımı açısından uygun yaş 3 yaşından başlamaktadır.

2. Saçınızla ilgili sorunlarınız varsa, saçınız bölünmüş, kıvırcık veya şekillendirmesi zor.

3. Isıya veya kimyasalların kullanımına bağlı olarak saçınızın zarar görmesi sorunlarınız var.

4. Saçınızı aynı anda boyamak ve beslemek arzusundasınız.

5. Herhangi bir kafa derisi probleminiz veya yaranız olmamalıdır.

Hamileler için saç dolgusu kullanmak güvenli midir?

Dolgu maddeleri, kullanımı tamamen güvenli ürünlerdir ve kullanımından kaynaklanan herhangi bir yan etkisi veya komplikasyonu olduğu henüz kanıtlanmamıştır çünkü dolguyu oluşturan malzemeler% 100 doğaldır ve tamamen güvenlidir ve diğer ürünler gibi saç derisine veya saça uzun vadede herhangi bir zarar vermez. Diğer.

Dolgu maddelerinin Dünya Sağlık Örgütü’nden izin almış malzemeler olduğunu belirtmekte fayda var, çünkü kuruluşun çalışmaları dolgu kullanımının uzun vadede herhangi bir yan etkiye veya soruna neden olmadığını gösterdiğinden, üç yaşından büyük çocuklar için bile dolguyu düşük saç yoğunluğu problemlerini tedavi etmek için kullanabilirler veya Dökülme.

Tamamen güvenlidir ve hamilelik sırasında bir ayna ile kullanılabilir, ancak bu işlemi endişelenmeden gerçekleştirene kadar tamamen doktorunuza danışmalı ve hamilelik döneminin sonunu beklemelisiniz ve genellikle geçici olan saç problemlerini geçici olarak kontrol altına almanıza yardımcı olacak besin takviyelerinden vitamin ve reçeteli ilaçlara güvenebilirsiniz. Hamilelik sırasında vitamin ve lif açısından zengin sebze ve meyveler yemenin yanı sıra günde en az 2 litre su içmenizi de tavsiye ederiz.

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin