Hamilelik belirtileri ne zaman ortaya çıkıyor?

123rf / dolgachov

Hamilelik, bir kadının hayatında geçmesi en zor dönemlerden biridir.

Kadın, özellikle çocuğun hayatının ilk döneminde ve özellikle ilk haftalarda aşırı yorgunluğun eşlik ettiği hamilelik döneminde yıllarca katlanacağı yorgunluk ve yorgunluk bilgisine rağmen, ancak evliliğinin başından itibaren kendi niteliklerini taşıyan ve hayatının en güzel anlarını onunla birlikte geçiren bir çocuk hayal ediyor.. Gebeliğin geç tespiti, rahim duvarındaki gebelik kesesinin başarısızlığa uğraması sonucu, en belirgin olanı erken dönemde düşük olmak üzere ciddi sonuçlara yol açar. Annenin ani hareketi buna yol açarken, fetüsünün hayatını etkilediğini bilmeden normal şekilde hareket eder. Bunun için her anne gebeliğin başlangıcı ve semptomlarından haberdar olmalıdır.

Hamilelik belirtileri ne zaman ortaya çıkıyor?

Hamilelik, bir kadının adet döngüsü geciktiğinde, özellikle de düzenliyse ortaya çıkar ve bu, en ünlüsü başlangıçta hamilelik olup olmadığını gösteren evde idrar gebelik testi olan birkaç ev yöntemiyle doğrulanabilir. Gebelik, döllenmiş yumurtanın rahim duvarına yerleşerek gebelik hormonunun bol miktarda kan dolaşımına girmesi, ardından döllenen yumurtanın 4-5 gün arasında değişen bir sürede fallop tüpüne geçmesi ve 10 gün içinde gebeliğe başlamak için rahme yönelmesi ve ardından testin yapılabilmesi ile oluşur. Yurtiçi. Yumurtlamadan bir hafta sonra vücudunuzda bazı değişiklikler fark edebilirsiniz. Bazıları hamileliğin erken döneminde, yumurta rahmin iç yüzeyine hemen yerleştiğinde ortaya çıkabilir ve bu belirtiler birkaç hafta gecikebilir. Bu belirtilerin ortaya çıkması, kadının vücudunun yapısına ve hormonlarının düzenli veya düzensiz olmasına bağlıdır.

Erken gebelik belirtileri nelerdir?

1- Menopoz

Menopoz, gebeliğin başlangıcında gebeliğin en sık görülen semptomlarından biridir ve bu kesinti üç ile 5 gün arası bir süre boyunca meydana gelir ve ardından nokta şeklinde kahverengi kan gelir ve bu da döllenmiş yumurtanın rahim içine yerleştirilmesi anlamına gelir. Bu işaret, bu kadının hamile olduğunun ve döllenmeye başladığının kesin işaretlerinden biridir. Bununla birlikte, bu yalnızca adet döngüsü düzenli ise gerçekleşir, ancak adet döngüsü düzensizse, bunun kesintiye uğramasının hamileliğin meydana geldiği anlamına gelmeyeceğini ve adet döngüsünün bir kesintisi olabileceğini iyi bilin. Bu nedenle, hamile olduğunuzdan emin olmak için uyandığınızda, gününüzün başında bir evde hamilelik testi yapmak en iyisidir.

2- Göğüs büyütme ve ağrı

Hamileliğin erken belirtilerinden biri, özellikle banyo yaparken ve uyurken bir kadının göğüslerinin büyümesidir. Bu belirtiyi özellikle kıyafet giydiğinizde fark edersiniz ve bu belirti, hamileliği doğrulayan işaretlerden biridir çünkü kadının vücudu emzirmeye hazırlanmak için süt hazırlamaya ve toplamaya başlamıştır, bu da meme uçlarında şiddetli iltihap varlığına ek olarak meme uçlarının kahverengi görünmesine neden olur. Bu çok doğaldır ve büyük oranda A vitamini içeren bir krem ​​kullanılarak ağrı hafifletilebilir ve bu dönemde göğüsler çok hassas olduğu için kıyafet giyerken tamamen dikkatli olmalısınız.

3- Aşırı yemek yeme isteği

Hamile bir kadın kendini iyi hisseder ve aşırı yemek yeme arzusu vardır ve bu işaret, hamileliğin en yaygın belirtilerinden biridir. Yiyecek istekleri, vücudun birçok önemli besin maddesinin eksikliğinden ve bunların yerini alma arzusundan kaynaklanır. Bu his, hamilelik meydana geldiğinde artan progesteron hormonu tarafından karşı konulamaz bir şekilde güçlendirilir. Hamile bir kadın, diğerlerinden bir tür yiyecek yeme konusunda da güçlü bir istek duyar ve bu konuya topallık denir, çünkü kadının yalnızca belirli yiyecek türlerinden zevk almasını sağlamaz. Bu nedenle kadının kendi sağlığına veya fetüsünün sağlığına zarar vermemesi için her an istediği şeyi yemesine dikkat etmeli, kendinizi çok yemek yerken ve hala açsanız şaşırmamalısınız çünkü bu normaldir ve hamileliğin ilk üç ayından sonra sona erecektir.

4- Bulantı ve kusma

Mide bulantısı, özellikle uykudan uyanırken hamilelikle ilişkili en yaygın semptomlardan biridir ve bu, çok yüksek hale gelen ve sabah bulantısı olarak adlandırılan vücut hormonlarındaki değişiklik nedeniyle olur. Bu nedenle bir kadının yataktan kalkmadan önce uyanırken kızarmış ekmek veya kuru tahıl gibi birçok kuru gıdayı yemeye özen göstermesi gerekir. Hamile bir kadının uykudan hemen sonra bir bardak zencefil alması mümkündür. Bulantı hissini azaltmak ve çok sayıda acı baharat içeren yiyecekleri tamamen yemekten kaçınmak için her üç saatte bir küçük öğünler yemek tercih edilir. Bulantı ve kusma semptomları, son adet döneminden iki hafta sonra başlar ve gebeliğin üçüncü ayının sonuna kadar devam eder.