Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Hamilelik sırasında bu ürünleri ve ilaçları izleyin

Hamile bir kadın sağlığına ve güzelliğine bakmaya isteklidir, ancak anne ve fetüs sağlığı için tehdit oluşturduğundan birçok ilaç, topikal krem ​​ve kozmetik ürünü kullanırken dikkatli olmalısınız, bu nedenle sizi bu makalede bilgilendireceğiz. Hamilelik sırasında yasaklanan ürünler ve ilaçlar Siz veya doğmamış çocuğunuz için birçok sağlık probleminden korkmak. Bu konu içerir … Hamilelik sırasında yasak olan […]

01 Ocak 2021 - 1:33 'de eklendi ve 35 kez görüntülendi. A+A-

Hamilelik sırasında bu ürünleri ve ilaçları izleyin

Hamile bir kadın sağlığına ve güzelliğine bakmaya isteklidir, ancak anne ve fetüs sağlığı için tehdit oluşturduğundan birçok ilaç, topikal krem ​​ve kozmetik ürünü kullanırken dikkatli olmalısınız, bu nedenle sizi bu makalede bilgilendireceğiz. Hamilelik sırasında yasaklanan ürünler ve ilaçlar Siz veya doğmamış çocuğunuz için birçok sağlık probleminden korkmak.

Bu konu içerir …

Hamilelik sırasında yasak olan ürünler

Aşağıdakiler günlük olarak kullandığınız ürünlerdir, ancak bunları hamilelik ayları boyunca bırakmalısınız:

vernik

Bu, bazıları için şok edici bir haber olabilir, çünkü bazı oje türleri, birçok durumda fetüsün kürtajına neden olabilecek hidrojen peroksit içerdiğinden fetüsünüze zararlı olabilir ve bazı araştırmalar, kadın tırnak salonu çalışanlarının en savunmasız kadınlar arasında olduğunu doğruladı. Pedikür losyonlarına, kremlere ve ojeye sık ve aşırı maruz kalma nedeniyle düşük ve fetal anormallikler.

Saç boyaları

Pek çok kadın saçlarını kimyasal boyalarla boyamayı sever, ancak hamilelik sırasında bu boyalarda kimyasal hasarı önlemek için tavsiye edilmez, çünkü cilt hücrelerine nüfuz ettikleri ve fetüsü etkiledikleri için, hamilelik için güvenli olduğundan saç renginizi değiştirmek için pigmentleri kına tarifleri kullanarak değiştirebilirsiniz.

Güneş kremi

Cildinize iyi bakabilmek için günlük rutinde güneş kremi kullanmak gerekli olsa da hamilelikte sık görülen cilt problemlerinden melazma ve pigmentasyon gibi hamilelikte bazı cilt problemlerinin ortaya çıkmasına ve yüksek koruma faktörü içeren bazı güneş koruma ürünlerinin kullanılması Melazmanın kötüleşmesi ve koyu lekeler.

Oksibenzon, bazı güneşten korunma ürünlerinin imalatında yaygın olarak kullanılan bileşiklerden biridir ve bu bileşen, hormon seviyesindeki bir dengesizlik ve vücuttaki toksin seviyesinin artması ile ilişkilidir, bu nedenle lütfen hamilelik sırasında dikkatli olun ve güneş kremi kullanma gerekliliğinde, güneş ışınlarından etkili ve güvenli bir şekilde korunmak için çinko oksit içermesi önerilir. doktor.

ruj

Hamilelikte herhangi bir makyaj ürünü kullanmadan önce, özellikle de ruj, kadınların ağırlıklı olarak makyaj yaparken kullanmayı kabul ettikleri araçlardan biri olduğundan, bazı türlerde vücutta biriken ve bazı sağlık hastalıklarına neden olan ağır bir metal olarak kabul edilen kurşun yüzdesi olabileceği için sürekli bir doktora danışılması tercih edilir. .

Hamilelik sırasında yasaklanan ürünler ve ilaçlar

Nemlendirici kremler

Nemlendirici kremlerin hamilelikte kullanımlarını etkilemediğini açıklığa kavuşturmak isterim ancak sidr, kekik yağı, biberiye yağı, fesleğen, karanfil tomurcuğu, yasemin yağı gibi düşüklere neden olabilecek bazı maddeler içermemelidir. Mercanköşk, huş ağacı, vinil yağı, selvi, çörten, mercanköşk, adaçayı.

Bu yağlar uterusu uyarmak ve iç astarı inceltmek, adet kanamasına ve regülasyona katkı sağlamak amacıyla kullanıldığından hamilelik sırasında kullanılmamalıdır.

Farkedilebilir: Bu bitki veya yağlardan herhangi birini içeren doğal reçeteler ve maskelerin doktora danışmadan kullanılması da yasak olup, belirtmesi halinde sadece iki haftada bir uygulanması tavsiye edilir.

Cilt açıcı kremler ve kırışıklıklarla mücadele

Çoğu hafifletici krem ​​hamilelik sırasında tavsiye edilmez çünkü çoğu toksik cıva içerir ve retinoidler veya retinol, Retin-A ve Retin-A gibi A vitamini türevleri içeren kremler doğum kusurlarına neden olduklarından kaçınılmalıdır.

Bu ürünler hamilelik sırasında Kategori X olarak sınıflandırılır, bu da kullanımlarının kesinlikle yasak olduğu anlamına gelir ve aynı şey ağızdan alınan retinol ilaçları için de geçerlidir.

Salisilik asit, glikolik asit, beta hidroksil asit, BHA veya alfa ve beta hidroksil asit içeren kremleri de özellikle hamileliğin ilk üç ayında kullanmaktan kaçınmalı ve bu ürünlerden birini üçüncü aydan sonra kullanmaya başlamadan önce doktora başvurmanız gerekmektedir.

Akne tedavi kremleri

Cildi hafifçe soyan ve aspirin ailesine katılan kimyasallardan biri olduğu için salisilik asit içeren akne kremlerinin kullanılması ve sonrasında da müstahzarlar ve hidroksil asidin yanı sıra sivilcelerin giderilmesine katkı sağlamak için cildin kimyasal soyulmasında da kullanılması kesinlikle tavsiye edilmez. Beta aynı zamanda bir salisilik asit formudur ve topikal olarak kullanıldığında veya ağızdan alındığında fetüs için ciddi komplikasyonlara neden olduğu doğrulanmıştır.

Bronzlaşma kremleri

Salonlarda, güzellik merkezlerinde veya evde kullanılsın, dihidroksiaseton veya DHA bileşimine girdiği için lütfen tamamen kullanmayı bırakın ve araştırmalar, fetüslerde mutasyonlara ve deformitelere yol açtığını göstermiştir.

Saç düzleştirici kremler

Bu kremler çeşitli kimyasallar içerir ve bazı ciddi hastalıklara, özellikle de solunum yolu hastalıklarına ve kansere yol açtıkları kanıtlanmıştır, bu nedenle ister hamilelikte ister genel olarak bunlara başvurmaktan kaçınılması tercih edilir.

Ftalat müstahzarları

Bu madde birçok kozmetik üretiminde kullanılmaktadır ve doğum kusurlarına yol açabileceği için fetüs üzerindeki etkisi kanıtlanmıştır, bu nedenle vücut yıkama, oda spreyleri, saç spreyi, oje ve vücut spreyleri gibi bu maddeyi içeren ürünleri kullanmaktan uzak durun.

Tüy dökücü kremler

Aynı zamanda güçlü kimyasal bileşikler açısından da zengindir ve kullanılan kimyasalların keskin kokularını gizlemek için ftalatlar içerebilir, bu nedenle fetüs için ciddi komplikasyonlarından kaçınmak için hamilelik sırasında kullanmaktan kaçınmak en iyisidir.

Hamilelik sırasında yasaklanan ilaçlar

Doktorlar genellikle anne adayına, fetüsün oluşumuna ve sağlığına hakaret yoluyla etkisinin yansıması ve bazı durumlarda anneyi düşük yapma olasılığına neden olabileceği için hamilelik sırasında özellikle ilk üç ayda ilaç almayı bırakmasını tavsiye eder.

Hamilelik sırasında yasaklanan ürünler ve ilaçlar

Ancak hamile bir kadın bazı hastalıklardan etkilenebilir ve acil olarak ilaç almaya ihtiyaç duyabilir, ancak fetüs üzerindeki etkileri bilinmediği için ilaç almaktan kaçınır, bu nedenle hamilelik sırasında fetüse yönelik büyük tehlikeleri nedeniyle alınması yasak olan ilaçları sonraki satırlarda takip edin:

Analjezikler

Salisilik asit içerdiğinden gebe kadında kan incelmesine neden olduğundan düşük yapma riski olduğundan aspirin almaktan kaçınılması önerilir.Bu nedenle ibuprofen, naproksen, sulindak, diklofenak, tramadol, oksaprozin, meperidin, fentanil, aspirin, morfin, propoksifen, etodolin, eozofen kullanmaktan kaçınmalıdır. İbuprofen, ketoprofen, piroksikam, indometasin, ketorolak ve nabumeton.

Antibiyotikler

Norfloksasin, tetrasiklin, siprofloksasin, gatifloksasin ve moksifloksasin gibi fetüsün sağlığına zarar verebilecek ve değişik derecelerde doğum kusurlarına neden olabilecek bazı antibiyotik türlerinin alınması yasaktır.

Kabızlık ilaçları

Özellikle magnezyum sülfat ve sinameki içeren ilaçlar olmak üzere hamile kadını düşükle tehdit edebilecek şiddetli bağırsak kasılmalarına neden olabileceği için hamilelik aylarında kabızlığı tedavi etmek için aşırı müshil ilaç tüketimi uyarılır.

Hamile kadınlara zararlı vitaminler

Akne gibi deri hastalıklarının tedavisinde kullanılan A vitamini türevlerinden daha önce bahsedildiği gibi fetal anormalliklerdeki tehlikeli rollerinden dolayı uzak durun.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Hamilelik melazması için fiyatlara en iyi krem ​​ve ondan kurtulmak için en önemli ipuçları ve tarifler

Veya gebelik diyabetinin semptomları ve anne ile fetüsün sağlığı üzerindeki tehlikesi nelerdir?

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sekizinci ayda doğum ve bunun anne ve fetüse olan riski ayrıntılı ve önemli uyarılar Sekizinci ayda doğum ve bunun anne ve fe...

Sekizinci ayda doğum ve ne kadar tehlikelidir, fetüs sekizinci ayında tam ve rahim dışında yaşayabilir mi? Anne veya fetüs için sekizin...

Gestasyonel diyabetin belirtileri nelerdir ve anne ve fetüs sağlığı için ne kadar tehlikelidir? Gestasyonel diyabetin belirtileri nelerd...

Pek çok gebe kadın gebelik diyabeti ile karşı karşıyadır ve kandaki glikoz seviyesinin şiddetli bir şekilde artması sonucu ortaya çıkar...

Hamile ve emziren kadınlar için zararlı yiyeceklerden kaçınılmalıdır Hamile ve emziren kadınlar için zararlı ...

Hamilelere ve emziren kadınlara zararlı yiyecekler elbette araştırılmayı ve incelenmeyi hak ediyor çünkü genel olarak annenin sağlığı, ...

Hamile kadınlar için doğru uyku pozisyonları |  İnce dergi Hamile kadınlar için doğru uyku pozisyon...

Hamile bir kadın için doğru uyku pozisyonları, sağlığını ve fetüsünün sağlığını korumak için her hamile kadının bilmesi gereken önemli ...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/